Geostorm: Globální nebezpečí

• USA Geostorm (více)

Po sérii bezprecedentních přírodních katastrof ohrožujících naši planetu se přední představitelé z celého světa dohodnou na vytvoření rozsáhlé sítě satelitů k řízení globálního klimatu, které mají zajistit bezpečnosti všech obyvatel planety. Ale nyní se něco pokazilo – systém vytvořený k ochraně Země začne na Zemi útočit a začíná závod s časem, kdy je nutné zjistit skutečnou hrozbu dříve, než geomagnetická bouře smete ze zemského povrchu všechno... a všechny. (Vertical Entertainment)

Nevka

Tohle má být ta destrukce, na kterou jsem se těšil? Z Geostorm jsme v podstatě všechno viděli už v traileru a z efektů tak navíc dostaneme snad jen hrátky na vesmírné stanici. Opravdu. Destrukce se tady odehrává pouze několik minut a zbytek času tak jen pozorujete státní spiknutí, které se ze zajímavého pátrání přetaví v hodně slabé rozuzlení. Efekty v Dubaji jsou navíc neuvěřitelně animované a já tak nakonec musím jít na 2 hvězdičky... ()

Shakers

Tak už ta Emmerichovská deštruktívna nákaza prešla ja na Deana Devlina, ale keď sa nad tým tak zamyslíme, vlastne to bol vždy Dean, kto vymyšlal pre Emmericha príbehy a zároveň mu ich aj produkoval. Očividne to Devlina už prestalo baviť sa len pozerať ako Roland točí väčšinu jeho scenárov a tak si chcel jeden vlastný natočiť sám. No a po skončení Geostorom vlastne zistíte, prečo jeho príbehu vždy točil Roland. No kto by nevedel, tak trošku napoviem. Roland tie štýlové výbuchy a hviezdne deštrukcie aspoň vie pekne natočiť. 55% - 3* ()

JASON_X

Jsou filmy, ve kterých mi hollywoodská superklišé a americký hurávlastenecký superpathos nejen nevadí, ale naopak si ho skvěle užívám a beru ho s nadsázkou (Independence Day, 2012, Battleship atd). Naopak v některých mi leze celou dobu krkem, i když se v nich taky na diváka pomrkává a nemají se brát úplně vážně. Asi je to tou nesympatickou Butlerovou držkou, která mi děsně připomíná našeho třídního z gymplu. Ale ani jinak žádná sláva - copak přitroublý scénář, ale ta skákající kamera v akčních scénách... Škoda slov. ()

Xmilden

Největším překvapením pro mě bylo jak moc je Geostorm špatný. Ty pokusy o jakýsi Armagedoon po dvaceti letech působí dosti srandovně. Gerard Butler ve své snaze o hrdinnou postavu jde se svým špatným hereckým výkonem ještě mnohem dál než v minulosti. Myslím že tady se musejí stydět zcela všichni a to jak před, tak za kamerou. Emmerich i Bay můžou vklidu usínat na vavřínech dál. 30% ()

Rex Mundi

Ten film má 109 minút a asi tak 136 použitých klišé. Katastrofické sci-fi môžu byť celkom dobré guilty pleasure, ako napríklad Sunshine alebo Jadro. Dokonca aj Deň nezávislosti ;-) Kašľať na fyziku alebo zdravý rozum, oboje musí divák ignorovať a ono sa to dá... lenže tuto už tých klišé bolo fakt nahusto. Zaujímali ma iba efekty, ktorých nikdy nie je dosť a sú divoko zostrihané. A ešte tá blondínka za volantom bola dobrá, taký Terminátor v lodičkách. Takže tentokrát len jedna hviezda a guilty pleasure sa nekoná. ()

• Jerry Bruckheimer se k filmu jako producent připojil později a nařídil nákladné přetáčky za 15 milionů amerických dolarů pod vedením jiného režiséra - Dannyho Cannona. (Duoscop)
  • Celosvětová premiéra proběhla 16. října 2017 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)