Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

Sakulnikov

Tohle bylo špatné, už příběh moc nedrží pohromadě, všechny hádanky až přehnaně očividné a (aspoň já jsem je odhadl) i bez znalosti jednotlivých indicíí je jasné kam povedou. Felicity Jones je tu lepší než ve SW, ale její postavě je věnováno málo prostoru, který by lépe vyložil její vývoj. K tomu spousta flashbacků a ani Zimmer tentokrát nenadchnul. ()

TinyMartina

Vůbec nechápu proč vyměnili geniální konec knižní předlohy za tohle. Nesmyslně tam dali jinou pointu a úplně tím zabili celou myšlenku příběhu. Felicity Jones se tam nehodí, nehledě na to, že hraje úplně jinou postavu. Nevím kdo to má být, ale Sienna Brooksová určitě ne. Asi by to nebyl špatný film, proto ty 3*, ale ten zmrvený konec jim fakt neodpustím. ()

route60

Nejslabší Hanksuv film za poslední roky a Ron Howard asi zapomněl vše ze svého umu režiséra ale u mě ten odpor pramení hlavně z předešlých dvou filmů a k látce jako takové. ()

blondboss

No nečakal by som, že uvidím nejaký priemerný snímok, kde hrá Tom Hanks, ale stalo sa. Tento tretí filmový počin na motívy knihy od Dana Browna vyznel podľa mňa asi najhoršie a jedná sa o veľmi jednoduchý, predvídateľný a dejovo nedotiahnutý film. Tom Hanks sa mohol aj pokrájať, ale na základe scenára to uhrať nemohol. Záverečná scéna trošku pozdvihla hodnotenie, ale stále som sa nedokázal zbaviť toho krču, ktorý bolo celým filmom cítiť. Úprimne, nebyť majstra Zimmera, hodnotenie je určite horšie. 55 % ()

koza3

Pár dnů jsem to nechal převalovat v hlavě a musím hodnotit dvěma hvězdami. Filmy podle předlohy D.Browna jsou pro mě o konspiracích obalené v biblických kontextech. Šifře se to povedlo dokonale, Andělům už méně, ale Inferno si s Biblí, náboženstvím a jejími motivy pouze vytírá p*del. Je tady jakási reference na Danteho vyobrazení pekla, ale je to jen pouhá zástěrka pro potencionální apokalypsu založenou na pytlíku chemikálií. Pytlík chemikálií! Ten jeden pan hodný milionář vložil kdesi v Turecku do bazénku a doufal, že otráví většinu Světa a všichni pojdou. Že prý stará dobrá čistka ve stylu božských pohrom je ten nejlepší lék na lidskou neomalenost. No jako motiv by to mohlo být zajímavé, ale to zpracování mě fakt nudilo. Profesor Langdon se v těch největších honičkách zastavuje v muzeích a snaží se koukáním na fresky vymyslet, kde by tak ten pytlík mohl být uložen. Působilo to až komicky (trošku mi to připomnělo staré dobré Roztavené z Trpaslíka a použití trojúhelníků Pythagorem na řešení krizových situací). Šifra byla super, knižní předloha super, ale tohle je slabý odvar a zařadil bych ho vedle filmů jako Kyselinový déšť či Smrtící tornádo na chvost apokalyptických filmů. ()

martingaga

3. diel serie za mňa určite najhorší. Kód bol nevyužitý potencial, anjely boli dobrá jednohubka, ale toto bol proste jeden velky bordel. Od prvej minuty mi všetky postavy liezli na nervy, patracia linka ma vôbec nezaujimala a čakal som len na nejaky twist alebo zaver, twist prišiel a docela aj prekvapil, len keby ma aspoň v tom momente film zaujimal. Koniec nie je až tak zly a zachraňuje tú nudu, ktoru dve hodiny trpite, ale bohužial žiadny virus sa nevypustí, takže ďalšie sklamanie, 3* len preto, lebo mám taketo filmy proste rád, aj keď tento sa tvári lepšie ako naozaj je. ()

MT_Y

Inferno mi přijde že všech tří zfilmovaných častí, vlastně úplně nejlepší. Má to skvělé zvraty, napětí prakticky od počátku filmu až dokonce. Snímek se zkrátka povedl ze všech stran a nedokonalosti jako předvídatelní záporaci atp. Tomu vůbec nevadí. 98% 5 hvězd. ()

Nonna

Nevím, co to je. Akční film? Na to je mistr Hanks přeci jen malý svalovec a starší pán. Krimi? Tady bych byla schopna vypsat asi 10 nesmyslů, které fakt nesedí, ale nechci spojlerovat. Mysteriózní? No snaží se o to, ale i ta mystéria jaksi pokulhávají.....za sebe, jako diváka musím položit dvě otázky: Kam zmizel Langdonův parťák z videa v muzeu? Jak vypadá obličej člověka bezprostředně po zásahu dnem minimaxu? A za sebe, jako za čtenáře, pokládám jednu - Proč ta zásadní změna ve funkci viru a celkově změněný konec? Tohle už si nepustím. ()

Luswani

Šifra mistra Leonarda obsahovala hodně umění, historie, záhad a málo akčních scén. V Andělech a démonech se ten poměr vyvažoval a v Infernu se to bohužel přehouplo do spousty akčních honiček a vytratil se nádech tajemna. 65% ()

Bajo.

Komentář se vztahuje k celé trilogii. No tak začneme chválou jediný co se díl od dílu zlepšovali byly hlavní herečky po boku Toma Hankse, kdy Felicity Jones se mi líbila nejvíce. Dál každý filmy má naprosto dokonal soundtrack od H.Zimmera. Teď k tomu co dělá celou trilogii (pod)průměrnou, za mě je to nevyužitý herecký potenciál všech herců a zejména T. Hankse(který se celou trilogii jen tak ležérně nechá vozit...) Dál je to minutáž, všechny filmy mají přes 2 hodiny, to vede k tomu, že jsem spoustu věcí ani nestihl postřehnout a musel jsem se zpětně vracet... S čím jsem měl největší problém byl kontrast přesně vylíčené historie a fiktivního světa morů, spojování částic atd. Kdyby se film zajímal jenom o historii a nějaké to luštění hádanek tak bych neváhal a klidně o jednu až dvě hvězdy přidal a klidně bych se na celou trilogii podíval někdy znova, to se bohužel nestane. Proto budu muset zůstat zase u Rivalů, kde se mi Ron Howard osvědčil nejvíce:) ()

blazma

Tato série s Tomem Hanksem je jedna z mích oblíbených. Šifra byla skvělá. Andělé a démoni byli ještě o level lepší.. Jenže pak příšlo Inferno a pád střemhlav dolů. Tento díl už zkrátka ani v nejmenším neměl ten tajemný náboj. ()

Mamutol

Třetí (a zatím poslední) film ze série s expertem na náboženskou symboliku Robertem Langdonem, ve kterém čelí hrozbě celosvětové pandemie. Ve filmu zažijeme velký zvrat při vyšetřování, z nepřátel se stávají přátelé a naopak a to je v téhle sérii dost neobvyklé. Film opět vyžaduje maximální divákovu pozornost, jinak rychle ztratí orientaci v záplavě historických informací. ()

papuchalk

Podle jmen podepsaných pod tímto filmem bych ani zdaleka nečekal takovou blbost. Jedna hvězda za slušný úvod a celkem zajímavý dějový twist. Dva zamilovaný teroristi se spolu rozhodnou zničit svět, ten jeden připraví velemocnou zbraň, odhodlá se jí konečně použít a pokud by se mu to náhodou nepovedlo a byl by zabit dříve než ji použije, připraví pro toho druhého teroristu sérii hádanek, skoro nemožných rozluštit, díky kterým tu zbraň bude moct co nejrychleji a nejjistěji najít, a stoprocentně a bezodkladně použít... dřív než vše odhalí tajné služby :D. Škoda že takle hravě nespolupracujou všichni teroristi, hodně by ubylo těch neštěstí. Hádanky luštit je prostě těžký :D ()

cerdax2

Nejzmatenej z trojice zfilmovanych knih Dana Browna. Tom Hanks se pokousi rozmotat akcni hadanku, proc ma ranu na hlave a pred ocima obrazy inferna. 60% ()

Eire

To jako Když kačer Trump Donald zabraňoval celesvetovemu spiknuti proti Čínskemu umelému víru Covid_19_Sona_Pekova_SARS_2 CORONAvajrusu... Vole. Asi nejvetsi sračika z konšpiračni TRILOGIE.. 🙉🙈🙊... 25% ()

Fin_429

Inferno může být dokonalý napínavý biják. Je, ale není dokonalý. Příběh a celkové provedení je zajímavé, ale scénář a postavy jsou triviální a herecké výkony kýčovité. Hlavně je ale problém, že je zde hodně scén, které zde ani nemusí být a Příběh se posune dopředu jako za jiných okolností. Předvýdatelný byl i konec - byl ale i přesto napínavý. Je to nahraně 6/10 ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno