Druhý díl úspěšného akčního filmu Bratr volně navazuje na první - Danila Bagrov přijíždí z Petrohradu do Moskvy, kde potkává své staré přátele, s nimiž bojoval v armádě za války v Čečně. Jedním z nich je Konstantin Gromov, který mezi řečí prozradí Danilovi, že má dvojče Dmitriho, profesionálního hráče hokeje v Chicagu. Nicméně majitel hokejového klubu se snaží po tajné dohodě s ruskými partnery (a mafií) mladou hokejovou hvězdu oškubat o většinu výdělku na základě zničující smlouvy. Pár dní po rozhovoru nalezne Danila Konstantina zavražděného… aby to samé neudělala mafie s ním, odjíždí do Ameriky s jediným cílem - pomstít přítele a napravit křivdy. (kwietitze)

Ed.

Ne vždy musí být dvojka nudná a prázdná, je pravda že pro pochopení vztahů ve dvojce je potřeba shlédnout jedničku. Nově rozehraný příběh, ve kterém se setkají veteráni a navazují na staré přátelství je přetržen násilnou smrtí jednoho z nich. Pak už Danila (Sergej Bodrov ) pevně uchopí otěže a příběh směřuje k odplatě! Velice zajímavě se rozehrál i jeho bratr ztvárněný Viktorem Suchorukovem, v jedničce mu scénář nedal prostor, ve dvojce to rozbalil, naprosto přirozeně ztvárněný buran s talentem řešit krizové situace a improvizovat. Ve dvojce jim byl poskytnut vcelku vyvážený prostor a tak pro mě má film dva hlavní hrdiny. Ano dvojka stojí za zhlédnuti. ()

Egress

Škoda přeškoda Sergeje Bodrova mladšího. Tenhle talentovaný mladík se mohl stát ikonou nového ruského filmu. Bohužel osud tomu nechtěl.. Brat 2 - gangsterka made in Russia se po skvělém prvním dílu přesouvá z Petrohradu do Moskvy a následně linkou Aeroflotu do Chicaga. Jasně, místy je to poněkud nechtěně úsměvné, ale nikoli zcela blbé. Ve filmu se mihne Jaroušek Jágrů a taky z pár replik pochopíte, že Rusové se nikdy nesmířili ze ztráty Krymu. Takže se teď nedivme. ()

Ziral odpad!

Osoba, která přijede do úplně cizího města v cizím státě a on se tam ihned orientuje jako doma !!! absolutní nesmysl, zkuste jen v našem státě přijet do neznámého města a hned uvidíte, jak jste ztaceni a to máte ještě jazykovou výhodu. ()