Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

jizvoun

Tak jako už jsem asi přehlcený těmi příběhy, kde figuruje jasně čistě dobrá strana plná hrdinů uskutečňujících hrdinské činy, bez náznaku sejití z cesty, jasně se vymezující dobrou duší, klišoidními vtipy, heroickými schopnostmi a vysokými morálními hodnotami a druhá strana tak temná, že i Hitler by si z ní nadělal do kalhot. Sakra, proč je to pořád tak jasně černobílé?Jen prosím o trochu realismu. Na druhou stranu boje jsou tu super, to mě asi tak nejvíc drželo při sledování. ()

michalkop

Rogue One mě nijak neoslovil. Čekal jsem leccos, ale takovouto splácaninu fakt ne. Necharismatičtí herci, naprosto zbytečný příběh, pár cameo z původní trilogie. Darth Vader je naprosto katastrofální. Jak mohl Disney zkonit i tak jednoduchou věc jako postavu v masce? Z celého filmu se mi nejvíc líbila ta planeta s palmami, kteoru potom tak ošklivě zničili. Není nad konce s happyendem, že? Nezaujala mě ani hudba. Zcela průměrná, bez nápadu. Čekal jsem o dost víc. 30% ()

Yamatosan

Jeden z lepších z SW. Kvituji absenci dětinskosti, zviřátek atp. Chyby to jistě má, ale třeba oproti VII je to úplně jiné kafe. Vader rulezzz, závěrečnou scénou si ukradl celý film, jedna z nej scén všech SW! BTW, ale to lezení HW Číně kamsi už je fakt k nasrání. Království za film bez Číňanů! ()

ssarka

dejte ty prachy radši mě,prosím...usnula jsem po půl hodině...hodný robot mi připomínal zlého nemrtvého hajzla z jedničky Hellboye,takže v Hollywoodu už vykrádají všichni všechny.. ()

pekgi

Za mě tři a půl hvězdy!!! Po šílený vykrádačce sama sebe epizodě 7 byl Rogue one příjemné překvapení. Trochu jsem se obával obsazenosti filmu, protože se stává pravidlem, že čím více zvučných jmen tím větší blbost to bude. Naštěstí Rogue one se vážně moc povedl a já jsem dostal zase chuť koukat na star wars. ()

Mike24

Ako fanusik celej serie SW som sa tesil na tento film, no popravde ma nudil cely cas, scenar nuda, sceny a strihy odflaknute ako pri prvom SW. Uz sa doba posunula a clovek ocakava, ze sa taketo detaily dotiahnu. Ale nemozem len hanit, velmi sa mi pacili bojove sceny vo vesmire a vo vzduchu. Tie boli peckove :) ()

Fredolino

Nezbývá mi než souhlasit s golfistou a to star Star Wars mám a s původním dabingem, takže skvělé. Ale toto, jak jsem již psal - Síla se probouzí - nemám nic proti ženám, ale ovládají naprosto vše a je toho příliš. A s tím scénářem by se také mohlo zapracovat a né se stále vracet k epizodám IV, V a VI a vykrádat jejich nápady - zase Hvězda smrti a zase je tam skulinka kudy na ní. Budu se asi muset spokojit se starými dobrými SW a nové díly nechám těm, kteří tuto klasiku neviděli a myslí si jak jsou tyto nové skvělé. Jedna hvězda za triky. ()

PeterSch

Příspěvek obsahuje spoilery. Tady se zase běží na jistotu a mě už to nebaví. Je tu slepý ninja a vy víte že umře. Je tu jeho nabušený kámoš ochránce s brokovnicí a vy víte od začátku, že taky umře. Je tu i celkem zábavný robot, který světe div se vypadá zajímavě a originálně, využijeme jeho potenciálu do budoucna? Neee necháme ho taktéž pateticky zhebnout. Postavy jsou celkem zajímavé, jejich vztahy se mohou vyvíjet tak co s nimi uděláme? Ano všechny necháme zhebnout a ještě předtím je protáhneme všemi možnými filmovými klišé. Takže tu máme milence držící se za ručičku u jezera při východu slunce (rozuměj atomovce), drsňáka co před tím než padne na kolena zabije půlku nepřátelské armády, robota co zabije tu druhou a pak všichni hrdinně umírají a mě se chce blít. Neskutečně promrhaný potenciál celkem zajímavých postav. Příště bych se možná zamyslel nad jinými scénaristy, ono je to od Prciček nebo Stmívání ke Star Wars celkem daleko. Filmu nelze upřít pěkné akční scény a jak jsem již zmínil celkem zajímavé postavy. Zajímalo by mě jak by dopadl v rukách takového Jamese Gunna, škoda, nikdo nemá rád bezbřehý průměr, kterým tento film je. Ps. Nechápu co udělali s uniformami impéria ale vypadají jako by je šily z prostěradel maminky herců po večerech, achjoo. ()

Pythonator

První hodina je jako kruté zklamání. Chybí tomu duch Star Wars a divák jako by se díval na nějaké běžné sci-fi, sice sci-fi nadprůměrně dobré, ale rozhodně ne Star Wars. Pak se poprvé ukáže lord Vader a přijde první fanouškovské mrazení v zádech. V druhé polovině se film naplno rozhoří a ukáže se zápal tvůrců pro Star Wars. Letecké bitvy s x-wingy připomenou starou zlatou klasiku. Též kráčející tanky potěší. Pak už to konečně vypadá jako Star Wars. Jen to drsnější pojetí bez pořádného happy endu mi k tomu nějak nepasovalo. Na hvězdné války tam umírá nějak podezřele moc hrdinů, jako by se tvůrci snažili být méně pohádkoví a více drsnější. Nějak to už prostě není ono, ale především tam chybí dobrá režie. Chybí tomu ruka Abramse nebo kohokoli, kdo by tam dokázal natlačit emoce a atmosféru, jako v nové Epizodě VII. Ano, je to skvělý film a skvělá předehra pro Epizodu IV, ale pořád to není plnohodnotná Epizoda. Je to málo epické, je to málo Star Wars, a klidně mě zabte, ale v porovnání s Epizodami to kvalitativně neobstojí ani když vezmeme v potaz tu tolik nenáviděnou Epizodu I (jsem věrný fanda Lucase, stojím za ním a za jeho ságou včetně Epizody I). Pro fanoušky je to však velmi příjemné doplnění nejlepší filmové ságy všech dob. Pět hvězdiček je povinnost, protože i nejslabší Star Wars je pořád kulervoucí meganářez a Felicity Jones je prostě božská. ()

zekon

Po mizerné 1, průměrné 2, slušné 3 a nostalgické nemastné neslané 7, KONEČNĚ důstojné pokračování kultovní trilogie!!! (animované a Lego odpady vůbec neberu v úvahu). Jde sice víc o akci, ale je tu vše o čem Star Wars byly a jsou. Skvělá hudba, zábava, žádná nuda a zvratky. Tenhle člověk že vytvořil trapnou parodii na Godzillu? Dííííííky :) ()

trx2010

Dokoukal jsem to jen s velkými obtížemi. Velká scifi nuda ve vysokém rozlišení. Nejhezčí moment filmu byl, když hlavní hrdiny pohltil výbuch, dostavila se úleva že je už konec. Snad to nepřežili. ()

Alekks80

Si připadám, jako Eva Holubová v Pelíškách, "učitelka, ale naprosto nepoučitelná". Vím, že je to píčovina, ale stejně se na to podívám. Naštěstí nedělám kariéru ani nezachraňuju hladovějící v Africe, takže si nemusím rvát vlasy nad dvěma promarněnýma hodinama svýho života, kdy bych se mohl věnovat důležitějším věcem. Fanoušci Star Wars možná budou čůrat mogul v národních barvách, ale my ostatní si budeme opět dělat uzlíky na uších z příšernejch dialogů. To je totiž obligátně nejslabší článek celýho filmu. Nevadí mi ta naivita, ani jednoduchá zápletka, dokonce přežiju i tu pipinu v hlavní roli (emancipace zasraná), ale ty hovna, co jim padaj celej film z huby, to je k nevydržení. Jedna z mála pozitivních věcí je, bacha spoiler......., že tam komplet všichni zařvou, takže si můžeme u dalšího dílu vytvořit averzi k někomu jinýmu. ()

doogiemus

Nechápem zapálenosť pre Star Wars ako také, a žiaľ, aj keď mám rád sci-fi, toto mi nesadlo. Stále tam cítim ten štýl starwarsov a to mi to celé kazí. Proste priemer. ()

Sergii

Příběh o tom, jak Katnis Everdeen, nějaký Turek, Jackie Chan a zatoulaný bojovník z Unreal Tournament ukradnou plány Hvězdy smrti. Málo epizodovnosti, příliš moc kung-fu. ()

Majrek

Mám trochu pocit, že se téma Hvězdných válek už poněkud vyčerpává a každý nový příběh vzniká jakoby ze setrvačnosti. Málokterý prvek nás může doopravdy překvapit - jsme opět svědky dobra a zla, hrstky neohrožených hrdinů bojující proti mocné většině (zde hlavní jádro představuje jakýchsi "šest statečných"), na scéně se objevují různá monstra, mluvící a poněkud roztržití roboti, spousta toho vesmírného šrotu a samozřejmě všemocná síla. Mne osobně trochu překvapil jen ten konec.... ()

johnny_vasku

Jsem vděčný za každý další výlet do světa Star Wars a při každém takovémto návratu zažívám pocity nadšení. Ty se však v posledních dvou případech změnily v lehká zklamání – Rogue One ve své průměrnosti a nijakosti pokračuje ve šlépějích loňského The Force Awakens, nicméně je orámován dvěma klady: prvním je samotný úvod spjatý s již zmíněnou dětskou radostí z opětovného vstupu do fikčního světa Hvězdných válek, druhým je pak závěrečné bitva na planetě Scarif, aspirující na nejlepší bitvu Star Wars, nicméně po emoční stránce zcela bez dopadu na diváka. A v tom je hlavní problém Rogue One; rozumím, že autoři měli za cíl zobrazit civilnost a nevýjimečnost celé jednotky, bohužel se tak divák lhostejně staví nejen k postavám (ty vedlejší se v ději pouze míhají, aby splnily svou víceméně bezvýznamnou roli a poté opět zmizely, na motiv neporazitelného daredevilovského slepce jsem zvlášť alergický), ale i k celému snímku. Ze slabých tří hvězd na silné tři vytahují film dvě momentky Darth Vadera, který ani po 40 letech neztratil nic ze svého badass-appealu, a úplný závěr hrající na nostalgickou notu, ze kterého mi přeběhl příjemný mráz po zádech. 65 %. Edit: Komentář píši se zpožděním a už si nedokážu vybavit ani jediné jméno jakékoliv z postav, tak zapomenutelný Rogue One je. ()

redwing19

Asi lepsie ako epizoda 7 co sa tyka dejovej linky, niektore postavy vask boli asi zbitocne... A ako SW fanusik by som tam dal urcite viac Jedi veci a nie len Vadera. Viem zo to bol zamer, ale podla mna nevysiel. Chirrut mohol byt kludne Kannan z Rebelov a jeho SPOILER (smrt mohla byt zaujimavejsia... Pri zniceni mesta Jadh) nejaky prestrih na obiwana alebo Jodu by bol tiez super.... A to CGI to bol teda otras, ludia moji.... Animacia v hrach je na vyssej urovni jak toto... Tarkina mohol hrat nejaky dedko aj tak by si to nikto nevsimol ze to nie je on.... a Leia stacila dablerka z boku s culikmi v bielom a kazdy by vedel ze to je ona.... ()

Kodousek

Opět naprosto zbytečné zpracování ságy Star Wars, přijde mi to jako nízkorozpočtový film, co už se pouští rovnou do televize ale nikoli do kin, kde by měl strhat kasy v multiplexech. Proč nemůžou už ty ´Války´nechat spát a důstojně to ukončit, budou to donekonečna znásilňovat, jen aby vytřískali prachy ze skalních. Dělá to na mě dojem těžkého nízkorozpočťáku, škoda no ... ()

Mr.Nobody

Je to rozhodně zajímavý počin, který svým dějem alespoň částečně propojuje první dvě trilogie SW. Respektive před původní trilogii přidává jeden z důležitých dějových pilířů. A osobně doufám, že se najde ještě jeden snímek, který by doplnil vznik povstaleckého hnutí. Většina postav byla zajímavě vymyšlena. Tedy kromě toho muže, co tam neustále mumlal něco o síle. Ten působil spíše komicky. Docela jsem si užíval i hudbu, která se blížila té z původní trilogie. Velmi oceňuji také to, že mnoho postav bylo ztvárněno nepříliš známými herci. Ale nemohu si odpustit poznámku, že vlastní děj nebyl příliž dynamický, a to ani v závěru, kdy film dějově gradoval. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord