Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

biergof

Toto jsou Hvězdné Války! Definice názvu naplněna! Válka nese oběti a na hrdiny nečeká závěrečná fanfára s ohňostroji. Ten film prostě miluju! Darth Vader má málo akce, ale když přijde, přijdou jatka! A tento film jsou hvězdná jatka a je to super! ()

Rimland

Špinavější, atmosféričtější, "realističtější", z hlediska "politiky" propracovanější a vizuálně působivější/podmanivější než všechny předchozí SW filmy dohromady. Především však bez té debilní otravné lucasovské infantilnosti a navíc výborně obsazené (zdejší šestici bych si dal líbit ve vícero filmech, protože původní skvadry jim co do sympatičnosti/zajímavosti/hereckých schopností nesahají ani po kolena - teda s výjimkou Hana a Vadera, že jo). Prostě konečně válečný film hodný názvu série a ne jen vesmírná pohádka. Giacchinova hudba kvalitní, i když absence Williamse je trochu nezvyk. Vyloženě tomu škodí snad jen ten fakt, že se jedná "pouze" o spin-off, a občas mi to narušilo nějaké to cameo s digitálními triky, kdy prostě vidíte, že to tam tak úplně neštymuje (jak vizuálem, tak celkovým pojetím - teda až na toho Vadera, ten je prostě boží), ale i tak je to zatím jediný SW film, o kterém můžu s klidným srdcem říci, že jsem si ho užil (ba se na něj dokonce těšil - původní přetočené scény by mě nicméně zajímaly). Být takové všechny, mám tu sérii i rád... ()

Lavinia

Je to Star Wars originál, což je právě ten malér. Prequel, takže se musí dodržovat ona smutná optika 70. let, ony rozevláté pláště, gumoví emzáci a ty bílé skafandry či co, které na mě bohužel v dnešní době působí hrozně zastarale a nudně. Kdysi to bylo něco, dnes k smíchu. Co se napětí týče, stejný problém: všichni víme, že ukradnou plány, a fakt je ukradnou. Nuda na druhou. A do třetice všeho zlého: Hlavní postavy a příběh jsou přehlídka bezbarvých, nesympatických osob, u kterých člověk vítá jejich skon, a nezáživného žvanění s ničením a střelbou. Nuda na třetí. Jediné plus je ten robot (protože je mimo původní linii) a onen asijský mnich (ze stejného důvodu). Proč pořád točí kolem dokola tento přežitek? Star Trek geniálně inovovali, tady by to nešlo? Nebo není dost jiné zajímavé látky? Co takhle Stainless Steel Rat? Proč někdo nezfilmuje tohle? ()

Lupes

Já jsem spokojený, ba mírně nadšený. Uvěřitelná dvojice hlavních hrdinů bez zbytečného sentimentu spěje ke konci, který by v happyendových slátaninách hvězdných počátků uspěl jen těžko. Návrat noir atmosféry kinematografie poslední dekády je znát, škoda jen několika málo zbytečných patetických proslovů. Jednu hvězdu odebírám za zbytečné postavy a nepovedený humor kolem síly, slepý mnich a jeho parťák jsou skutečně velmi protivnou kulisou, která nenaplňuje probuzené očekávání kung-fu boje či souvislosti s řádem Jedi. Tleskám naopak za výběr herců, a to nejen ústřední dvojice, vedlejší role pilota-dezertéra krásně koresponduje s napohled líbivým sympaťákem hlavního záporáka. Vše je ale bohužel narušeno nesmyslnou degradací věděcké práce (vědci jsou pro teenagery zkrátka slaboši) a hrůzně tupým používáním nacistického designu (naštěstí ne tak moc jako v opěvované VII), který má zmatenému divákovi prvoplánově napovědět, kdo že je tu ten dobrý. Ještě že z jednání postav to zase tak jasně nekouká. Mizerně pojatá pozemní bitevní akce je vyvážena bojem na nebi, který je zcela určitě návratem k dobrým motivům válečných akci jak II. světové války, tak prvních dílů Lucasovy série. A v neposlední řadě smekám před odstraněním na dětské diváky zaměřených robotů a jejich nahrazením uvěřitelným a sympatickým imperiálním droidem. Hodnotou řadím za III. a před V. díl Star Wars a určitě je to mnohem lepší počin, než nedávné VII. pokračování hlavní linie.// Po 4 letech viděno znovu a v kontextu vrcholné stupidity nejnovější trilogie série Star Wars musím zde zlepšit hodnocení na *****. Kdo by řekl, že toto bude nakonec nejpovedenější díl po roce 2015. ()

Mkartaylas56

Já, jakožto člověk co až do této doby neviděl žádný předešlý díl této světoznámé série jsem byl ohromen akcí za každým rohem a skvělými vizuálními ekekty. Mimo jiné mě film navnadil ke shlédnutí celé proslulé série, takže rozhodně doporučuji shlédnout! ()

xylofonka

Člověk by nečekal, že spojující mezičlánek může být tak silným samostatným filmem... Perfektní a do světa Star Wars zapadající dílo, které propojuje dvě původní trilogie důstojným a plnohodnotným způsobem. A fatalita sebeobětování je ve svém důsledku vlastně osvěžující. Většinu poslední třetiny jsem ani nedýchala a velice za to děkuji! ()

ŠpetaMarek

13.12.2016: Po par hodinach od projekce uz mam jasno. Star Wars je mrtve. Tenhle film uz vlastne nikdy nepotrebuju videt, ani kdyz bude maraton... proc ho davat pred EPIV proc vubec. Zacatek zname, konec zname, cesta je nevyrazna. Felicity na facku zejmena v jejich proslovnych scenach (AKA Kusuj zenska a nech to na chlapech), ktere se vyroji odnikud, nejak jsem tam nevidel nic moc, co by jeji postavu posunulo od "seru na vse" do "I rebel". Neni to spatny film, ale krome poslednich 5 minut, ktere jsou tezky (ale skvely) fanservice, tomu sakra neco chybi a nejsou to Jediove... Ano, robot je asi nejlepsi postava filmu, ale Donnie jen blbe keca a parkrat machne tyci, coz je pod jeho moznosti. 18.3.2016: Když jsem to viděl prvně asi dva dny před českou premiérou, mému zklamání tehdy nikdo nevěřil. Postupem času a zisku diváků se dle mého tábor rozdělil na vyznavače (5*) a meh-ače (3*). Já ale budu vždy popírač. Filmu nelze upřít technická (až na dvě CGI postavy) brilantnost. Ale postrádá hloubku a srdce. Ke všemu ty nejlepší scény, včetně té vůbec nejlepší (všichni ví a jako jednotka je to geniální) nemají ve světle celého příběhu logiku. Navíc ty necitlivé camea, které v očích tvůrců mohou tu logiku mít a jsou obhajitelné (když jsme tady, tak by tam přece mohlo být i tohle ne?), jsou na ránu. A takové věci mě, jako diváka uráží... P.S. Felicity byla na první podívání na facku, napodruhé už to není tak hrozné. ()

celticek

I've got bad feeling about this. Připadá mi to jak nějaký recyklát. 2 zdigitalizované legendární postavy, IP man s palicí, nesympatická hlavní hrdinka i pilot. Nejlepší byl ten robot K-2, nebo jak mu bylo. Skvělý vizuál. Tento spin-off se moc nepovedl. Jo, nejlepší je závěrečná scéna Vader vs povstalci. Edit:Po druhém zhlédnutí se nic nemění. Felicity Jones aka Jyn Erso je tragická a Diego Luna jakbysmet. Příběh je dobrý a konec navazuje na epizodu IV. Vizuálně je to skvělé, parádní je třeba Jedha, Scarif a samozřejmě Vader. Víc se mi líbili roboti a Impérium než Aliance. ()

Cooller

to jako VÁŽNĚ? 81%? TOHLE? Nehledě na fakt že postavy nemají vůbec ale vůbec žádnou osobnost tak že na ně 10 minut po filmu uplně zapomenete tak ani ten děj neni nic extra k žážitku musím uznat že sem pár sekund měl ty nostalgické "starWars feelings" a to v momentu kdy darth vader otevřel hubu a z ní vyšel hlas jamese earla jonese to byl fakt brutální moment na kterej se rád podívám znovu nicméně už ne na zbytek snímku... slátanina nejsem člověk co zásadně lpí na minulosti a není schopen se oprostit směrem k moderně ale jestli tohle má být moderna starwars kde troopeři jsou 4barvený rebelové nemají čest, han solo je mrtví a sithové jsou agresivní Snape wannabe puberťáci tak kurva ne... zabijte mě! 1* pro starýho jamese earla a zbytek ani hovno... jo a protože to je taková sračka tak vám naspoiluju že všichni stejně zhebnou tak se na to už ani nemusite koukat děkovat nemusite.... ()

JohnZ87

Zajímavé doplnění děje hlavní ságy a současně vydařený prequel k Nové naději, který je o třídu (možná o dvě) lepší než nepovedená Síla se probouzí, která je pro mě nejslabším filmem série. Casting se vydařil na jedničku, největší dojem ve mě ovšem zanechaly spíše vedlejší postavy a to hlavně Mads Mikkelsen a Donnie Yen, přičemž oba zůstali tak trochu nevyužiti. Ačkoli tento příběh tentokrát nenesli na svých bedrech Jediové, vůbec to nebylo na škodu. Návrat digitálního Tarkina sice potěšil, na mě ale působily počítačové animace jeho tváře velmi nepřirozeně a bylo bohužel dost často velmi poznat, že se jedná o CGI (s výjimkou snad jednoho, možná dvou záběrů). Naproti tomu digitální princezna Leia se povedla na jedničku, ale ta má také ve filmu jen jednu krátkou scénu. Darth Vader je skvělý, navzdory tomu, že mluví hlasem Marka Vašuta, kterého jinak plně respektuji. Zejména scéna se světelným mečem na lodi povstalců je prostě boží, stejně jako vesmírné bitvy i finální řežba na pláži. Na můj vkus se ovšem v Rogue One až nezdravě často umírá, což se ale dalo čekat. 80% ()

Maniik88

Star Wars, ktorý keby nevznikol, nič sa nestane. No som rád, že vznikol. Proste medzi diel, ktorý nás udržuje v nadšení a premosťuje rok, kým víde osmička. Herecká banda ušla, nepáčil sa mi len povstalecký pilot - hodne nesympatický herec. A mihol sa tu môj obľúbený Mads. Príbeh mal spád, stále sa čosi dialo, bojovalo sa a umieralo sa. V tomto ohľade ide o ojedinelý Star Wars. No ten koniec bol predsa len trochu staromódny. Nahrávali sa diskety, nastavovali satelity...no proste troch sajuzna technológia na to, že poletujú po galaxii. Dobrý diel, 133min ušlo ako voda. ()

Mufuck

No vida, tak tenhle filmek mi v universu Star Wars vlastně doteď chyběl. Sem velký fanda prakticky každého dobrého sci-fi, tudíž většiny dosavadních epizod nevyjímaje. Ale i když má tato sága celou dobu v názvu " války ", tak tady to tak poprvé opravdu vypadá. Teprve zde jsou scény, kdy tomu věříte. To, že nějaká válka je, bylo ve většině dílů zvýrazněno barevnými přestřelkami ve vesmíru a nebo komornějším šermováním světelnými meči. Zde je konflikt mnohem více civilní, uvěřitelný. A je víc syrový, víc než kdy byl. A to prosím ve filmu, který vlastně ani není pravou 8ičkou, ale jde si svou vlastní cestou, mimo hlavní dějovou linii. Hmmm, nebo spíš právě proto. Protože není přímou součástí ságy, tak je jiný než ostatní očíslované epizody. V nadsázce řečeno, vlastně stačilo vynechat to hlavní z jiných epizod, jako je trénování na Jediho, sáhodlouhé debaty u " kulatého stolu" a vlastně celé to politikaření. Desetiminutová porada i tak stačila až až. Myslím tím takové to: Odhalili nás! Budem bojovat? Ne,nebudem! No tak nebudem,balíme to. No, nakonec pár lidí bude bojovat. Jo oni bojujou? No tak se teda nakonec přidáme taky, né? No tak jó... atd. Jenže právě ta absence sladké vaty okolo, všech těch srandovních chlupatejch medvídků v pytlích od brambor, a různobarevnejch ufounů co hrajou na UFOsaxofon, nebo šišlaní hlavního Jóda a podobné záležitosti, asi spoustu pravověrných fans odradí, a nebo to skouknou a odsoudí. Však si stačí přečíst některé komentáře : je to zbytečnej film, nic podstatnýho se tu neděje. .. To se sice asi tolik neděje v kontextu vývoje celé ságy, ale že by se v Rogue One nic zajímavého nestalo? Tak to rozhodně ne. Death Star se ukáže v plné parádě, ty demolice měst jsou prostě impozantní. Jinak absence více zvučných jmen (vyjma štěku Foresta) není vůbec naškodu. Právě tím obsazením méně známých tváří se tomu všemu dodal takový ten punc uvěřitelnosti. Bojové scény jsou perfektně zmáknuté, výbuchy a přestřelky jsou více reálné, celkově je to prostě takové drsnější. No prostě né uplná slaďůra a pohádka. A má slova potvrdil i konec, však uvidíte sami. ... A hostuje i sám pan Lord Vader osobně, ve své nej kondici. ()

mimozakon

..utekal som do videopozicovne a priniesol doma VHSku a potom som si to doma pustil na 60 palcovom kine. Dalos a to pozerat na tie efekty. ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Povedené akční "scifíčko" s výbornýma efektama, které mělo hlavu a patu, pokud přivřu oko a opominu, že je to "pouze doplňujicí" film. ()

Godhaj

,,Truth goes both ways.“ První spinoff rozjíždí příběh, jehož konec již fanoušci ságy znají. V tom ale není problém, problém je v tom, že je do děje vloženo příliš mnoho postav. Těm vedlejším se věnuje poměrně dost prostoru (např. zcela zbytečná postava Whitakera), takže na hlavní dějovou linku nezbývá moc času a film tím působí trochu uspěchaně. Motivace postav nelze logicky vyložit, proto se nám uskupí tým klaďasů za asi 5 minut, při čemž divák nechápe, proč taková nesourodá banda najednou zničehonič chce získat plány Hvězdy smrti. Felicity Jones se moc nenadře a celou dobu si vystačí s jedním nasraným výrazem alá Steven Seagal. Jinak je celý děj doslova zamořen odkazy na původní trilogii, ale přišlo mi, že trochu na úkor hlavního děje. Vizuální stránka je hezká, možná až moc, většina lokací vypadá až přespříliš epicky a extrémně. Filmu by prospělo držet se trochu při zemi a netlačit tolik na pilu co se akce týče. Takhle to působí jako obyčejný velkofilm, a to je trochu škoda. ()

fridge

Jelikož všichni víme, že je děj napasován mezi třetí a čtvrtou epizodu, je celkem jasné, jak celý děj dopadne už od samotného začátku. Přesto se podařilo natočit film, který jako malý střípek dobře dokresluje hlavní dějovou linii, a zároveň je dostatečně samonosný, abyste ho chtěli vidět jen tak. Souhlasím s Malarkeym, že hlavní role se vůbec nepovedla, ale ostatní dojem udržely až do konce. Solidních 70%. ()

knihovna

Pokud mě paměť neklame, tak někde na začátku SW IV kdosi, tuším princezna řekne, že plány Hvězdy smrti získali povstalci, kteří přitom ztratili své životy - tak přesně o tomhle film je. Ale to všichni vědí, a podat to takto nudným a nezáživným způsobem mi přijde nešťastné. Bez nápadu, bez vtipu. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord