Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

honajz

Z celého filmu jsem si po letech pamatoval jen hory s úprkem á la Útěk v řetězech, a pak nalepovací trezor. Zajímavé je, že - aniž bych to udělal vědomě - jsem opět zvolil film, kde vykradení trezoru není to podstatné pro děj, ale jde zase o přátelství dvou chlapů z doby, kdy v tom nikdo nehledal sexuální konotace, ale prostě kamarádství, nic víc. Taky jsme měli chlapskou partu, se kterou jsme chodili do kina, narazili štěně (piva), a přitom se nám líbily holky, především předčasně vyspělé prsaté spolužačky. Každopádně film má docela pohodovou atmosféru, některé věci neřekne přímo a je potřeba si je trochu domyslet (kdo, co, proč v pozadí a jak to mělo dopadnout a kdo měl být obětním beránkem - je to tam řečeno jen krátce), akční to na dnešní poměry moc není, ale aspoň vynikne ta pohoda mezi ústředními postavami, o kterých se nakonec také něco dozvíme. Nu a samotná loupe je perličkou, třešničkou na dortu na konec, protože je nejen chytrá a s dobrými hláškami, ale i vtipná. Docela se divím, že to Kufault ještě neviděl. ;-) ()

Master19

Asi je škoda, že v hlavních rolích jsou prakticky neznámí herci. Chtělo by to někoho charismatičtějšího (a ani dabing to nezachránil - i když pomohl). Příběh je dosti originální i když to nejzajímavější, tj. dokonale vykradený sejf, se opakuje neustále jen se mění technické vychytávky, které je nutné přelstít. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nárazovej detektor je tady proti buranům, který jdou na pokladnu s vrtačkou nebo s plamenem. Zatímco my chytrý, my, který kráčíme s dobou, si s detektorem tykáme." Casino Mazetti jsem s Brandonem a Carellou v mládí vykrádal tolikrát, že by ode mne bylo nefér, kdybych jim nedal plný počet hvězd. Samozřejmě uznávám, že tehdejší technologické novinky vypadají jako z pravěku, ale ta nostalgie, pohoda, příroda a společně strávený čas mi zkrátka nedovolí hodnotit jinak. ()

petaspur

Mazák Carella se na pokyn a za nepřímé podpory policie pokouší vyloupit nejbohatší kasino na Riviéře. Ačkoli dnes oprávněně působí použitá technika zastarale, tak proti způsobu krádeže (na rozdíl od většiny současné tvorby) lze mít jen pramálo námitek. K tomu musím připočíst krásnou přírodu a nezbytný humor hlavních hrdinů. Pořád je to zábavné. ()

Gilmour93

Před loupeží je důležité dobře nakoupit v hračkářství a zvolit vhodnou šířku pneumatik.. Specialisté, Gappa a Není čas umírat - oblíbené filmy mého pubertálního mládí, ovšem pouze nenáročným, svižným a vtipným Les Spécialistes zůstal status srdcové záležitosti doposud. Akce těch neustále se špičkujících hochů a dámy mohla klidně posloužit jako instruktážní video pro Oceánovu jedenáctku.. ()