Reklama

Reklama

Americký Shaolin

  • USA American Shaolin (více)

Obsahy(1)

Prostý dej, ako vo všetkých akčných filmou tohto "BOOM" Kung-fu obdobia. Mladý americký karatista je v oficiálnom súboji v ringu, porazený neférovým spôsobom. Na radu svojho trénera sa vyberie do Číny, kolísky Kung-fu, vyskúšať či ho prijmú, ako cudzinca za učňa v Shaolinskom chráme. I keď sa to cudzincovi doposiaľ nepodarilo, z dôvodu ťažkých skúšok je vo svojom presvedčení neoblomný. Preto musí podstúpiť všetky skúšky. (andykovac)

(více)

Recenze (73)

molotov 

všechny recenze uživatele

Jako malej jse mi ten film hodně líbil. Ale tehdy se mi líbili všechny filmi, ve kterých bylo slovo shaolin, ninja apod. a vůbec nezáleželo na jejich kvalitě. Mimochodem to prozpěvovačku jsem zpíval ještě dlouho po shlédnutí filmu. Je to tak krásně naivní a přímočarý film s tolika předvídatelnými situacemi, že se mu prostě nedá odolat. ()

rockwoman 

všechny recenze uživatele

Netušila jsem co mě čeká, protože Americkýho Shaolina jsem objevila až dnes úplně náhodou a nalákal mě jeho obsah. Mlaďasovi jsem docela záviděla, né teda ten trénink :-)) ,ale to místo kde se mohl vzdělávat a občas i tajně kulturně vyřádit. :-) Ať je to jakkoliv pitomoučký, tak já se u toho fajn pobavila a společně s klukama si pobrukovala Summertime Blues. :-) ()

Reklama

Divočák 

všechny recenze uživatele

Tak podobnou klišovitou blbost mohl vymyslet opravdu jenom Američan. Autor si očividně představuje Shaolinský chrám jako jeden velký rockn´rollový mejdan, s občasným bojovým tréninkem nebo zápasem ve fotbale. Film začíná opravdu dramaticky. Hlavní hrdina dostane na budku od mladého vlasáče a od svého (samozřejmě šikmookého) mistra se dozví, že mu lhal a že ve skutečnosti nikdy nebyl shaolinem. Hrůza!:) Hlavní hrdina - namistrovaný americký blbeček, se tedy vydává do komunistické Číny s tím, že si nechá oholit hlavu, na krk si pověsí růženec a myslí si, že pak všechny lehce zkope malíčkem na levé noze. (To, že se mu to nakonec povede je věc druhá, ale to už holt k těmhle filmům patří;)). O klišé zakopnete opravdu na každém kroku (například všichni Číňani mluví plyně Anglicky), ale čert to vem. Člověk se u toho nestydatě baví, na plátně se pořád něco děje, hluchých míst je pomálu a to "karate" ve filmu je opravdu hodně koukatelné. A když se budete pořádně dívat, všimnete si v jednom záběru i naší vlajky. ***Věděli jste, že: Podtitul Amerického Shaolina je King of the Kickboxers II. a je tedy oficiálním pokračováním tohoto filmu. Ten ale česká produkce uvedla pod názvem Karate tiger 4. a navázala na něj uplně jiným filmem "Nejlepší z nejlepších", který uvedla jako Karate tiger 5. Proto je tedy u nás uváděn jen jako Americký Shaolin (zatímco v Americe se s ním můžete setkat i pod názvem Karate tiger 5). *** ()

solskjaer 

všechny recenze uživatele

Tak k tomuto filmu se mi váže fakt velká citová vzpomínka. Byl to asi 3. film na VHS co jsem měl ( mimochodem první byla Delta Force 3 dabovaná jedním hlasem a tak jsem si ji jako mladý klučina pouštěl stále dokola dokola , žral jsem ten film a znal absolutně všechny dialogy a dokonce i chyby, kterých bylo ve filmu požehnaně. Znal jsem ho prostě pozpátku , i od začátku. "Drjů" byl mým vzorem (dokonce si pamatuji i jeho jméno) kterým jsem vždy chtěl být. Bohuzel dnes již mám jiné starosti:-)) , ale kvůli této neskutečné nostalgii musím dát filmu 5 hvězdiček , neboť kdyby se hodnotil film podle počtu puštění tak tento u mě vede. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Škoda, že po celý čas koketuje tento kung-fu akčňák aj s komédiou a rodinným filmom, čo ho dosť degraduje. Obsahuje viacero logických nezmyslov a scenáristických skratiek, preto ho nemôžno brať nijako vážne. Súboje sú iba priemerné, možno v samotnom ringu o chĺpok lepšie. Čo mu však uprieť nemožno je, že vôbec nenudí. Hl. hrdina ujde, ale nejde si nevšimnúť iného herca - mladunkého už vtedy tmavého kórejčana Daniel Dae Kima z Nezvestných. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • V českém dabingu hlavní mnich řekne „nyní je třeba přistoupit k výuce marciálního umění“. Martial Arts samozřejmě v překladu znamená bojové umění. [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)
  • Britský porotce na závěrečném turnaji ve Wu-Shu má na cedulce napsáno jméno Stillwell Wylde, které je složené z příjmení hlavních hrdinů filmů Karate Tiger 1 a 2. (Divočák)

Reklama

Reklama