Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí: Sambův strýc synovce varuje, že jej žena opustí, jakmile bude psychicky zase v pořádku, a Aliciiny kolegyně jí zase vyčítají, že si od klienta neudržela profesionální odstup. (AČFK)

kocik1

Kapkama se proplétám, co rytmem samby zní, hledám suché místo s teplým té.... aneb nymfomanka Charlotte Gainsbourg, která už zase není nymfomanka, ale vlastně stydlivá, zakomplexovaná a křehká holka, která si hledá své útočiště na zemi. Odmítám tenhle příběh srovnávat se současnou politickou situací, protože byl natočen před ní a nespravedlivě vyznívá jako sluníčková agitka. Pro mě je to příběh o lidech a romantice, sice možná neuvěřitelný, i když ani ne tak kvůli barvě pleti jako odlišnému sociálnímu postavení, zkušenostem a vzdělání (přece jenom holka z vrcholového managementu a myč nádobí mnoho společného nenajdou), ale pořád v podstatě krásný a ano, já byla spokojená. Rozhodněo chlup víc než s bájnými Nedotknutelnými. ()

Sarkastic

„Základní pravidlo znáš?“ - „Jo…anebo mi ho radši řekni.“ - „Nikomu nedávat svoje telefonní číslo nebo adresu. Nebo ti budou volat ve 3 ráno a spát na rohožce.“ Ale to by Alice musela svou kolegyni poslechnout…Eric Toledano a Olivier Nakache mě potěšili již v případě filmů Nedotknutelní a Dokud nás svatba nerozdělí. I v případě Samby u mě zabodovali. Samba je sice v mnohém takovou příjemnou pohádkou, ale zase ne přeslazenou v duchu hesla „s přeháněním to nepřeháním“. Oceňuju fakt, že to oťukávání je trochu rozpačité a skutečný zájem má zpočátku vlastně jen jedna strana. Vyvine se to každopádně v milou romanci s převážně příjemnou atmosférou (podbarvenou výbornou hudbou), u které si divák může tipovat, jak moc velkou má ústřední dvojice naději na budoucnost. Charlotte Gainsbourg je ve své roli naprosto přesná a Omar Sy má také cosi do sebe (ačkoliv nezastírám, chvíli jsem si pohrával s představou, jaké by to asi bylo, kdyby Idris Elba uměl francouzsky…no nic, třeba příště). Za mě slušné 4*. ()

NinadeL

Charlotte Gainsbourg si nasadila růžové brýle a dovedla Omara Sy až do... doplň podle svého, co nejraději považuješ za happy end. V tomto filmu se nabízí varianta a) do svého lože, b) do slunce západu, c) k Eiffelovce. Aneb nedotknutelně nepoužitelné setkání nymfomanky s uprchlíkem. I tak může vypadat francouzská romance dneška. Kam ten svět spěje? #LFŠ ()

kuckaAFC

Ale jo, nebyl jsem z toho sice tak mimo jako z Intouchables, ale pořád se jedná o velmi slušný počin. Tvůrci se mi svým humorem povětšinou trefovali do vkusu (a to je u mě co říct, obzvláště když jde o film) a dvě hodinky ve společnosti elegantní múzy Charlotte Gainsbourg a zdatně sekundujícího smíška Omara Sy utekly velmi příjemně. 80% ()

Tosi

Samba je milostným filmem v současné evropské džungli, s aktuální otázkou imigrantů...ale politika zde naštěstí tančila až druhý part, ten první tančil jednoznačně pan Omar Sy aka Samba Cisse, se Charlotte Gainsbourg....oba dva mě hrozně bavili, a svými strhujícími výkony mě vykouzlili přesně to, co jsem teď potřeboval. A to dobře míněný film s přirozenými dialogy, křehkou romantikou a přirozeným, dojemným koncem. U mě za 80% ()

• Natáčení probíhalo v Paříži. (Terva)
  • Filmovanie snímky trvalo od 20. októbra 2013 do januára 2014. (MikaelSVK)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST