Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Diskuze

Kallic

Kallic (hodnocení, recenze)

Stalo se mi asi poprvé, že jsem nepochopil film. Je pravda, že jsem ho viděl jen v angličtině. U Počátku si také nejsem dodnes jist. Zdali to byl celé sen či ne. Ale Nolen je magor. To všichni víme. Za mě si hrajou na Nolena, ale film postrádá to finále. Za mě to nemá logiku. Ale zrovna teď jsem si vzpomněl na citát z Armageddonu "nevěřím člověku, co měl tři mínus z astrofyziky"......ten dotyčný jsem já. A byla to jen fyzika

na příspěvěk reagoval Helo

eldina

eldina (hodnocení, recenze)

a možno pár rokov materskej lásky-milovať SVOJE  dieťa -stojí za ta to... lepšie ako nepoznať lásku Svojho dieťaťa.....ale toto možno pochopí len rodič...nezdieľam názor, že bola sebec

Inirdin (hodnocení, recenze)

Psal jsem to tu před 10ti příspěvky... Ona nemá vůbec moc budoucnost měnit, protože se nevrací v čase. Ona jen čas vnímá jinak.

Spiker01

Oni pozor dávají jen vyžadují aby film co má TAK dobry hodnocení byl zbytečně složitý a komplexní (Nebo se aspoň tvářil jak Intersteler). Takováhle premisa přece nemůže stačit k tomu aby vznikl dobrý film...

EFKA2

EFKA2 (hodnocení, recenze)

Sweat55

naučili celý lidstvo... lois pak vydala knížku a tak se ten jazyk naučí všichni tím pádem všichni pochopí čas jako další rozměr naší reality... easy... kdyby ste víc žrali tripy možná byste znali budoucnost jak já..

Sweat55

Sweat55 (hodnocení, recenze)

To vážně někdo neví o čem to bylo? Dáváte vůbec pozor, když se díváte na film? Tak třeba lidé nezačali vnímat čas jinak, jenom Louise viděla co se stane, nikdo víc. Ufoni přiletěli, aby naučily lidi spolupracovat a aby jsme jim za 3000 let pomohli. Tím že to udělali, vytvořili takovou budoucnost kde se to stane.

BTW: Soundtrack je doslova magickej.

na příspěvěk reagoval EFKA2, Spiker01

Inirdin (hodnocení, recenze)

A opravdu musíme ten domácí úkol dělat pane učiteli? Já se necítím na to že bych potřeboval obhajovat proč se mi tahle přeslazená megasračka líbí. Klidně dál zpochybňuj moji inteligenci, třeba mě to i dojme.

Heero (hodnocení, recenze)

Minulost i budoucnost existuje v současnosti a oba děje pořád v cyklu probíhají. Když existuje minulost pro nás, tak v budoucnosti musí platit logický zákon, že v budoucnosti probíhá minulost, což je současnost. Když se dobereme ke konci, zjistíme, že je čas nekonečný. (c) Albert Einstein. ;)

Uživatel Heero smazal svůj příspěvek.

Inirdin (hodnocení, recenze)

Líbí se mi jak někteří na to furt navlékají to "když vidím budoucnost tak se můžu rozhodnout ji změnit." Ehm... Ne

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

No dobre. A teraz buď konkrétny, v čom to nepochopil. (Pretože napríklad ja tiež vnímam rozhodnutie Louise ako hlavnú pointu filmu, jeho skutočné vyvrcholenie, a nie len po emočnej stránke. A síce mi to nikdy nevykryštalizovalo do "Buď vůle tvá", ale pokora, tá je tam prítomná určite.)

Psychor (hodnocení, recenze)

Heero

Nestal jsem se největším hororovým expertem na csfd.cz pro nic za nic. Na základě svých unikátních hloubkových analýz filmů totiž dokáži číst v mysli režiséra jako v otevřené knize. Poselství snímku Arrival je však nepochybně zcela zřejmé i prostému laikovi = Buď vůle tvá. Nemáme možnost cokoliv ovlivnit. Scénář našeho života je napsán a my se s tím buď smíříme, či nikoliv. Nejsme však scénáristé, abychom ho dokázali i měnit. O tom, že je vše předurčeno, se Louise přesvědčila poznáním, že nic jako linearita času ve skutečnosti neexistuje. Otázka, proč nezmění budoucnost, je tedy naprosto nesmyslná.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Helo

V poho, tohle chápu a respektuju, podle této diskuze tam každý viděl asi něco jiného a v tom to vlastně může být i krásné:)

na příspěvěk reagoval Helo

Psychor

Říkat, že někdo něco nepochopil je strašně jednoduché, ale sám si neřekl, co bylo podle tebe poselství snímku. Já se v debatě níže vyjádřil, myslím, dost jasně a trochu i logicky.

na příspěvěk reagoval Psychor

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Heero

Ono je tam ale těch cílů a point daleko víc, tahle je z nich z daleka nejslabší a tak nějak je tam spíš kvůli jakýsi gradaci jedný z příběhových linek.

na příspěvěk reagoval Heero

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Uživatel merit1 smazal svůj příspěvek.

Psychor (hodnocení, recenze)

Heero

Ona za nic nemůže, evidentně jsi vůbec nepochopil poselství snímku. Její rozhodnutí bylo nevyhnutelné.

na příspěvěk reagoval Heero

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota