The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Rodina (S01E06)

(epizoda)
  • USA Kin
TV spot

Joel a Ellie nedbají na rady místních obyvatel a pronikají hlouběji do nebezpečného území, aby našli Světlonoše a Tommyho. (HBO Max)

TV spot

Frajer42

Neplánovaná zastávka ve westernovém městečku a setkání s bráškou na extrémně nepravděpodobném místě. Této epizoda zásadně chyběla nějaká zápletka a vzrušení. Utopistická komunistická společnost v městečku působila poněkud nudně, když z ní záhy opadlo prvotní tajemno. Příšerně statický díl s takřka nulovým posunem kupředu. Na druhou stranu mu právě tohle dodávalo na důvěryhodnosti a nebylo zde na sílu tlačeno nějaké napětí. V závěru znovu nechyběly opičky. Oddechnutí před, doufejme, epickým finále. [75 %] ()

klukluka

Pedro byl na začátku tvrdej jako šutr a tady plakal jako želva. Neklamný znamení, že se mu stane něco zlýho. A jako se mění charaktery, měnil se i budget na jednotlivý díly. Tentokrát ušetřili i za benzín. Jsem maličko jízlivej, pravdou nicméně je, že to celkově lehce vyměklo a čekal bych, že se schyluje k velkýmu finále, který dá na ty oddechový díly zapomenout. P.S.: Lidi jsou na vymření a opicím ta houba neva? ()

Anderton

Atmosféra moderného westernu, navyše v zasneženom prostredí na úpätí hôr, to si nechám páčiť. Riešia sa rodinné vzťahy, Joel musí premýšľať, ako ďalej naloží s Ellie a nakoniec sa rozhodne. Ono tie vzťahové pletky fungujú síce skvele, ale pokiaľ nie ste na tieto postavy a ich osudy už od počiatku správne nastavení, tak to príliš nezaváži. Opäť sa toho veľa neudeje, v podstate sa dá na základe toho, kde začína šestka povedať, že predchádzajúce epizódy z hľadiska deja nemali príliš veľký význam, keďže sú všetci mŕtvi. Ale NLMDA na konci dostáva ten pravý význam, ktorý jej ešte chýbal na konci pilotu. ()

Baru.Class

Šestý díl a já musím bohužel konstatovat, že kvalita jde postupně dolů a dolů. To, jak byl našláplej první díl, následně i druhej, a pak to šlo celkem razantně doprd*le, jenom potvrzuje téměř NULOVÁ akce v týdle epizodě. Spousta keců a keců, zombíci žádný a v posledních dvou minutách jakože bitka, která nás má asi uchlácholit k tomu, abysme dali dalšímu dílu ještě šanci. Ach jo ()

JamesConnorG

10/10. - Prozatím jednoznačně nejsilnější a nejlepší díl první série. Počáteční cesta Ellie a Joela je překrásná, jde opravdu vidět, že se vztahově posunuli a jejich chemie čím dál tím více roste. Znovu setkání bratru Joela a Tommyho bylo taktéž kouzelné a celková atmosféra městečka Jackson je plná naděje pro nový začátek. Za mě nejlepší části téhle epizody byli Joelovi záchvaty paniky a strachu, jak se po dlouhých 20 letech pořád nedokázal smířit se smrti Sarah a že se bojí, že v takovém vztahu nedokáže Ellie nadále chránit. Jak to skoro u každé epizody bývá, závěr vás opět posadí na prdel a nechá vás čekat celý týden v rozpacích. Povedená epizoda! ()

• Pro natáčení epizody bylo použito přes 300 figurantů, včetně koní. (mikki089)
  • Craig Mazin chtěl, aby hádka Joela (Pedro Pascal) a Ellie (Bella Ramsey) byl téměř totožná s herní verzí, vzhledem k tomu, jaký dopad tato scéna měla na něj samotného. Považuje ji za nejslavnější scénu ze hry. (mikki089)