The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Rodina (S01E06)

(epizoda)
  • USA Kin
TV spot

Joel a Ellie nedbají na rady místních obyvatel a pronikají hlouběji do nebezpečného území, aby našli Světlonoše a Tommyho. (HBO Max)

tomik99

Nedávno jsem hrál zrovna tuto pasáž ze hry, dialogy mezi Ellie a Joelem jsou napříč seriálem na chlup stejné. Chápu i změny od předlohy, které tu jsou víceméně ku prospěchu oči. Joela se snaží tvůrci více polidštit a nedělat z něj supermana jako ve hrách. Toho si cením, vztah s Tommym taky provedený na jedničku. Ale čekal jsem, že mu Tommy předá fotku Sarah a řekne, že byl u nich doma. Tahle scéna se tam mohla vejít... Univerzita potěšila, asi to bylo nutné vzít rychlíkem, nemohl být o tom celý díl. ()

Ant_Antony

Nejsem unešen a ztrácím víru... Start parádní, ale jakmile přejdou řeku, jde to do kopru... BTW: Opravdu se jezdí na hlídku s dvěma koňma navíc, co kdybychom náhodou v pustině někoho potkali a tentokrát nezastřelili..? ()

ArthasKarfa

Pěkný díl. Joel a Ellie k sobě už našli cestu, nějak se to změnilo, už nejdou stejnou cestou, ale jdou spolu. Western byl trošku krokodýl s brýlemi ve Vočkově vařece, no proč ne, už mě tu nic nepřekvapí. ()

LachtanShows

Kolem Belly Ramsey se teď v reálu trochu stahují mračna, když využívá stoupající slávy ve všeobecnou provokaci, její zdejší perfektní výkon to ale naštěstí alespoň u mě neovlivňuje, třebaže sám rozhodně víc tíhnu k Joelovi. Pedro Pascal je totiž fakt borec! ()

mosnak

Hodně keců pro nic za nic. Parádně rozjetý příběh začíná drhnout. A přiznám se, že mě čím dál víc sere Ellie v podání Belly Ramsey. Původní Ellie má zkrátka úplně jiné kouzlo a drzou roztomilost. 56% ()

ROCK,THE

A máme za sebou šestý díl, který konečně zkoumá mé osobně nejoblíbenější herní období a to jest ZIMA! Vztah mezi Joelem a Ellie se prohlubuje a konečně se vrací Tommy v podání skvělého Gabriela Luny. Další luxusně zpracovaný díl nejen výpravností a podobností s hrou ale i samotným emočním pojetím. PS: těch herních easter eggů je zde snad nejvíc ze všech dílů! 10/10 ()

warrenur

Potesil ma Graham Greene, ako obyvatel zrubu v uvode. Tento "nenapadny" herec roky-rokuce dostava seriozne vedlajsie ulohy v kvalitnych filmoch. Mimochodom spomenul tam rezervaciu Wind River, co je i vynikajuci rovnomenny thriller, v ktorom hral. Cela epizoda az prakticky po zaver je pomerne hrejiva a divak citi, ze az prilis "dokonala". Zaver to, po nadhernych zaberoch na koni, ukaze. Vynikajuci cover pesnicky od Depeche Mode, Never Let Me Down Again v podani iba 18-rocnej Jessicy Mazin a bude zahrnuty do oficialneho soundtracku serialu. Melancholicka cast. 80% ()

PEZ

Prituhuje, prituhuje. Tu už som chvíľu rozmýšľal nad plnou pálkou. Totiž s postavami sme už zžití a aj keď to na chvíľu vyzerá byť celé pozítívnejšie, tak...veď nebudem prezrádzať. Ale opakujem, prituhuje - doslova aj symbolicky. Tentokrát sa naozaj neviem dočkať ďaľšieho dielu. ()

JamesConnorG

10/10. - Prozatím jednoznačně nejsilnější a nejlepší díl první série. Počáteční cesta Ellie a Joela je překrásná, jde opravdu vidět, že se vztahově posunuli a jejich chemie čím dál tím více roste. Znovu setkání bratru Joela a Tommyho bylo taktéž kouzelné a celková atmosféra městečka Jackson je plná naděje pro nový začátek. Za mě nejlepší části téhle epizody byli Joelovi záchvaty paniky a strachu, jak se po dlouhých 20 letech pořád nedokázal smířit se smrti Sarah a že se bojí, že v takovém vztahu nedokáže Ellie nadále chránit. Jak to skoro u každé epizody bývá, závěr vás opět posadí na prdel a nechá vás čekat celý týden v rozpacích. Povedená epizoda! ()

kyjo

Tak ze hry si teda nic o komunistických osadách nepamatuju. Dost zvláštní změna. Chápu správně, že sdělení tvůrců mělo být "komunismus good"? Jako, že americká levice (vlastně politika obecně) je v poslední době jak utržená ze řetězu, jsem si všiml, ale tohle už je agitka skoro jak u nás v padesátých. Už chybí jen aby se vzali za ruce a začali tancovat a zpívat, jak všichni všechněm všechno dáme, a budem všichni všechno mít dohromady. :) Jinak, událo se toho dost, ale i přesto byl tenhle díl tak nějak nuda. A zdá se mi, že postava Ellie se povahově čim dál víc vzdaluje předloze, což je škoda. ()

Najt

Duo se dostává k přehradě a přes zamrzlé pláně až k Tommymu a poté i na coloradskou univerzitu. Stejně jako ve hře i zde je mrtvo. Bohužel střetu se nevyhneme a Joel se dostává do těžké situace. Je jasné, že seriálové the last of us je mírou akce a zombíků vůči hře hodně pozadu. Respektive seriálová adaptace není tak zběsilá. Což přidává na autentičnosti a vlastně to nijak celou adaptaci neshazuje. Je to škoda, ale o to více se zaměřuje na postavy a atmosféru. Každopádně to je fantastická filmařina. A i když vím co bude následovat, stejně se těším na další díl a na to, jakým způsobem se bude filmová adaptace odlišovat. ()