Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi. (Cinemart)

Freemind

Napínavé, zábavné, slušně natočené vesmírné drama, které si nehraje na žádné velké umění. Nenudilo, jednou stačilo. ()

numi

Chyběl mi tam snad jen Bruce Willis. A nějaká silná lovestory... takže jde vlastně o Armageddon pro generaci Y. ()

UncleG

Tenhle Scottův "Jedlík brambor" byl celkem koukatelný. Takovým tím předvídatelným hollywoodským způsobem. A ruku na srdce: Mohl by survival, ve kterém hraje na plný pecky Waterloo od ABBY, dopadnout špatně? ()

erased

Nejlepší "další oscarový biopic" ever a za mě Mark Watney 2020. A i kdyby si to náhodou někdo celý vycucal z prstu, i samotné obsazení a všichni jednotliví herci a herečky v hlavních hlavních rolích si zaslouží plnou nálož filmových ocenění. (Povinně čti Arbitrův komentář). ()

Makky

Humorom odľahčené zábavné sci-fičko o odhodlaní a sile ľudskej vôle. Scott a Damon sú na svojich postoch vynikajúci ako už dávno nie a skvelá hudba, scenár a herecké vedľajšky im fantasticky sekundujú. Kvalitné remeslo! ()

MajklCZsk

Marťan je ukázkový příklad zručného režiséra a skvělé předlohy. Matt Damon, který svojí roli zahrál parádně, tak krásně nadlehčuje danou situaci a vy tak nepropadáte chmurám, stylem: 'ÁÁÁ, on je na Marsu chudáček!'. Samozřejmě, se filmu dá vytknout opět tu klišoidní nadrženost celého světa nad tím, jestli se tedy posádce podaří zachránit prvního trosečníka na Marsu. Ovšem musím říct, že se mi film zamlouval a užil jsem si ho. ()

Tony.cs

Marťan byl pro mě skvělým překvapením, hlavně díky humoru. Matt Damon by zvládl sám utáhnou celý film a tatíček Ridley je naprosto fantastický režisér. Doplňte tohle krásnou hudbou, fantastickou kamerou a krásnou dívkou, sedící v kině vedle mě, no a máte z toho jeden z nejlepších kino zážitků tohoto roku. ()

kaylin

Bál jsem se toho, jak se podaří skvělou knihu převést do filmu, ale Ridley Scott prostě nezklamal. Vizuálně je tohle dílo nádherné, místy hodně připomíná "2001: Vesmírná odysea". Matt Damon skvěle film táhne a ostatní ho nejen doplňují, ale skvěle film dotvářejí. Až na to poselství, které je v knize ještě výraznější, se mi tohle prostě musí líbit. ()

Tirion

Tenhle film má zásadní problém - a to absenci zvratu a strhujícího momentu. Vypadá nádherně, Damon je fajn, ale nic zásadního, ani přelomového... ()

Alementina

4,5* Nejlepsi byly komentare Marka do kamery :) Proste jak si povida sam se sebou a s temi imaginarnimi lidmi, co se na to jednou mozna budou divat :) A hodne se mi libilo to asijske NASA pracoviste, ktere ty prescasy jednou zabijou :) ()

gogos

Dlouho jsem neviděl takhle zajímavý, napínavý, precizně natočený a po všech stránkách zvládnutý blockbuster, kde prakticky vše funguje tak, jak má. Zdánlivě jednoduchý příběh má sice na pozadí tradiční americký patos, nicméně um Scotta za kamerou a Damona před kamerou ho prakticky zastřou. Kromě úžasného audiovizuálu tu máme uvěřitelné postavy se zajímavými osudy, vymazlenými charaktery které se nestydí za emoce a to vše v čistém jednoduchém příběhu, který s menšími zvraty báječně funguje až do závěrečného happyendu. Zatímco Gravitace sázela vyloženě na dramatičnost, emoce a napětí, tak zde se Scott nebál přidat prvky klukovského dobrodružství, vtipných scén a hlášek. Marťan je prostě a jednoduše perfektní rodinný biják, který nemá výrazně slabé momenty. Funguje prakticky ve všech ohledech a nesmírně baví. Scott se vrátil do první ligy a Damon potvrdil statut jednoho z nejzajímavějších herců současnosti. 5* zfleku! ()

blackrain

Takhle nějak jsem si zpracování Marťana představovala, když jsem četla knihu, proto mě téměř nic nepřekvapilo. Při sledování jsem si připadala připravená na všechno. Někdy je prostě lepší knihu nečíst. Může to člověka ochudit. Přesto jsem Markovi držela palce, až mi bělaly klouby na prstech a film mně bavil. Ridley Scott je pro mně zárukou kvality. ()

Rakosnicek77

No dejme tomu, že to bylo podle očekávání bylo dobré, ale pět tomu vzala ta všudypřítomná kobercová páska, vše ve stylu Mac Gyver :-( ()

Kaluž

Bezmála perfektní adaptace výtečné knižní předlohy aneb další důkaz, že i sci-fi žánr může do kina přilákat celé generace, když se jeho tvorby ujme excelentní řemeslník. Doufám, že nám Ridley Scott pár takových snímků ještě natočí. ()

Maq

Mňo, tak jordánská poušť je nasnímaná pěkně a Maďaři udělali fajnové makety. A v tom načrtnutý jakýsi příběh, který hlavně aby nikoho nenasral, neudivil, nevystrašil, nerozesmál, ne-nic. Tedy klišé. --- Ten retro-pop mě nejen otravoval jako takový, on přímo ničil řadu scén. ()

Mikita

Pěkný příběh, napínavý a plný sarkastického humoru. Občas potřebujete něco trochu přitaženého za vlasy, abyste se mohli radovat z každého malého úspěchu nejen hlavního hrdiny. ()

movieband

Nový snímek Ridleyho Scotta v rámci sci-fi žánru nedopadl vůbec špatně. Marťan, dle novely Andyho Weira, je v rukou Ridleyho svižný, vtipný a zábavný snímek, ve kterém by si mohl najít každý něco svojeho. Pravda je, že toho pozitivismu je tam až až, všichni všechno zvládnou a možné absurdno člověku v závěru bije do očí (nápad s rukou). Jinak se jedná o plnokrevnou zábavu, které je podtržená skvělým castingem (Jessicu Chastain si oblibuji čím dál víc, nejen kvůli jejímu hereckému umu). Předlohu jsem nečetl, ale asi to nemám v plánu. Film byl fajn, případně si ho někdy pustím zas, ale taky to není nic přelomového. Marťan je plnokrevníkem v současné sci-fi sféře a svůj čas si určitě zaslouží. Po Prometheovi je to určitě skok v kvalitě i pro širší publikum. 80% ()

italka63

Velmi mne překvapil Matt Damon, zjistila jsem, že dokáže hrát I se smát. Moje oblíbené scifi téma, zaslouženě čtyři hvězdy, a to též za hudbu. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (více)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (více)