Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

mrclTV

Tento svieži vánok na poli akčných filmov prišiel celkom prekvapivo, brutálna akcia bez veľkého rozmýšľania, ako vystrihnutá z 80-tych rokov, ale Ilja nám podhodil krásny bonus, celý film je z pohľadu prvej osoby, čo posúva zážitok na úplne inú úroveň. Príbeh radšej nekomentujem (mnoho krát zrecyklovaná schéma na variáciu Robocopa či Terminátora navyše s množstvom dier v príbehu, vlastne ani neviem, prečo bol hlavný hrdina stále prenasledovaný svojím nepriateľom) ale šľape to ako švajčiarske hodinky, i keď sú z Ruska. Pravá, nefalšovaná, politicky nekorektná zábava plná vtipných a/aj krvavých nápadov. Moderný ruský folklór sa nám predvedie v plnej kráse, hlavného hrdinu čaká nepreberné množstvo havárií z "dashcams" pohľadu, samozrejme prestrelky a ďalšie prejavy mravov na ruských cestách nesmú chýbať, horiaci autobus MHDéčky, drsného Henryho stihne nahánať po lese aj tank, fakt už len stačilo, aby tam bol medveď jazdiaci na kolobežke - just another day in mother Russia. Autorovi doporučujem aby pozeral menej virálnych videí a hral menej videohier (alebo radšej ešte viac, aby bol prípadný ďalší film podobného razenia ešte lepší). Viacero ľudí sa sťažuje, že postupom filmu tempo klesalo a koniec už nudil, ale ja sa úplne nestotožňujem. Mne sa zdá, že v prostriedku prišlo nejaké oslabenie, ale záver opäť nakopol. Pamätáte sa na známu akčnú scénu z Matrixu II, kde Neo bojoval proti cca 60 klonom agenta Smitha (v škaredom CGI)? No, tak prešlo pár rokov a tuna nám to týpkovia z Ruska dávajú v grandióznom reálnom prevedení za smiešny zlomok ceny. Prehnaná hlúposť? Áno, ale tak by som nazval aj moju zábavu pri tomto filme. Nový člen môjho guilty pleasure zoznamu. A to som sa ešte nezmienil o zostave postáv, s ktorými máme do činenia - Jimmy, ktorý má mnoho tvárí (od hláškujúceho rastamana k hláškujúcemu britskému vojakovi z II. svetovej a zopár alter ego som ešte vynechal), hlavného záporáka, ktorý je slizký a vlastne vôbec neviem prečo disponuje nadpriodzenými superschopnosťami a tak ďalej a tak ďalej, navyše pomer odhalených ženských a mužských bradaviek je vo veľmi priaznivom pomere :D Kvalitka, ja som sa bavil. PS: A áno, hral tu aj Tim Roth, až v jednej scéne. ()

KillHurt

Boží. Neskutečná jízda, u které je třeba nemrkat, aby člověk o něco nepřišel. Mozek si nechte doma na nočním stolku. Finální scéna připomíná Left4Dead, tak moc, že to hraničí s opisováním, ale rád to autorům odpustím. ()

Pete

POV nápad možná na 10 minut je tady nesmyslně nataženej. Není to film, není to hra, nejlépe se asi hodí slovo slátanina. ()

Barghest

Objektivně vzato je to za ***, ale pro ten ten svěží mix originality, neokoukané image first person střílečky, kopy humoru, nadsázky, nápadité akce a šílenosti (v čele s bravurním Sharltem Copleym) přihazuju čtvrtou hvězdu. ()

tavvva

Strašně moc jsem váhal, jak hodnotit. Byla to sice strašná hovadina plná nevysvětlených nesmyslů, ale nejednou mě pobavila, takže jsem nakonec překousl i to, že mě z rozklepané a chaotické kamery začala už ke konci bolet hlava a dávám 3* ()

HenryX018

Jasně že film je krvavá slátanina. Ale v případě Hardcore Henry jsem to schopen odpustit, protože film jede, nezastaví se a perfektně zabaví. Jasně že pohled první osoby po chvíli omrzí. Ale skvěle natočené akční scény, vpohode zápletka, zvraty a super jméno hlavní postavy mě nutí tenhle film hodnotit kladně. Pokud máte rádi krváky, nebojte se na Hardocore Henry mrknout. 7/10 ()

dragonian

Na henryho z ruskej produkcie navyse toceneho z first person som sa dost tesil, avsak nevedel som ze to bude taky natresk :) uzasne spracovanie a mate pocit, ze hrate 1st person akcnu hru. Avsak boo by to lepsie keby mal hlavny hrdina rukavice. ()

Blenny

Tohle se hodnotí dost blbě. Děj je slátanina, ale to vůbec nevadí, protože je jenom záminkou pro non-stop nabušenou akci. Za mimořádně originální bych považoval, že to je komplet natočený z pohledu first-person. A to je pro mne zároveň největší slabina, protože se mi to po dvaceti minutách dost blbě sledovalo. Slabší tři. ()

Xpojntman

si spíš jen pánská zaležitost a současně dost hustej akčí úlet. Člověk si chvilku připada jako v PC gamese a chvilku jako hlavní hrdina sám. Vyjmečně dobrej ruskej rejža. ()

PlayEasy

Přísady: klasická FPS střílečka, parkour mýma očima na jiné úrovni (zfotrovatělý paprika Tary může jen závidět) a The Raid. Protřepáno, zamícháno. Nemá to scénář, nemá to mozek. Jaký chlap by ovšem přežil bez alespoň občasného zhlédnutí podobného akčního výplachu? :) 70% ()

MGaaba

Co se mě týče tak je to zatím největší překvapení na poli akčních filmů...takhle sem se o akčnáku pobavil naposledy u první Smrtonosné zbraně/pasti... za mě 9,5/10 ... rozhodně velká pecka... ()

jiri.vrba

Jít na film, který měl být zajímavý jenom pohledem z první osoby a přestřelkami, bylo nakonec perfektní rozhodnutí. Tento film nemá silný příběh, silné charaktery, ani skvělé prostředí. Ale on ani jednu z těch věcí nepotřebuje, protože všechno ostatní je úplně perfektní. Pří pohledu z první osoby se opravdu cítíte jako hlavní hrdina a proto i někdy mimoděk uhnete kulce nebo dalšímu kopnutí. Herecké výkony mě nějak neohromily, ale to jsem vážně ani nečekal. I přes brutalitu filmu jsem se několikrát skvěle zasmál a to hlavní hrdina nemusel říct ani půl slova. Soundtrack samozřejmě prvotřídní a přesně doplňoval akční scény. Nelíbilo se mi malé vykreslení pozadí některých postav a vlastně i Henryho schopností, které byly v podstatě vždy přesně takové, jaké zrovna potřeboval. Pohled kamery také občas dělal přestřelky a rvačky absolutně nepřehledné, ale když to má být reálné, proč ne.. Poslední co mě mrzí je, že Tim Roth byl ve filmu asi 2 minuty, ale chápu, jak drahý herec to musí být. Prostě když jde člověk do kina na Hardcore Henryho musí očekávat akční řežbu, jestli očekáváte něco jiného zajděte třeba na Moje tlustá řecká svatba 2... Sečteno, odečteno....93%- "Akon is a cunt!" ()

spoock

Za ty prachy neskutečná akce, ale bohužel, formát vyprávění a malá šance, že to budu chtít vidět podruhé to sráží na 3*. Rozhodně stojí za to vidět. ()

S3MIR

Nechýbalo veľa a dal by som aj za 5. Z môjho pohľadu je to podobný prípad ako Deadpool. Film sa od prvého traileru nehral na nič intelektuálne a tak divák dostane presne to čo čaká. Absurdne šialenú, takmer non-stop akciu kde kreativita usmrtení nemá obdobu. Taký FPS Crank s poriadnymi cojones. Každé výnimočnejšie zabitie (a že ich nie je málo) je navyše hudbou a rytmom scény poňaté ako záverečná poenta nejakého vtipu a tak sa človek mnohokrát proste začne smiať. Ten film je maximálne absurdná záležitosť a pokiaľ nemáte slabý žalúdok, neskutočne baví. First person je na pár miestach menej prehľadné, ale je ich naozaj minimum. 3D by asi bolo dosť chaotické, ale napríklad na IMAX sa to vyslovene pýta. Každopádne treba vidieť na veľkom plátne. ()

Eywa11

Tak toto bol riadny nášup. Nenudila som sa ani chvíľu, veľakrát som sa schuti zasmiala,SPOILER - premena Henryho ženy na mrchu ma trocha prekvapila, ach tie ženské! ....no a záver geniálny, neviem či sa mi viac páčila tá nakladačka alebo Henry, listen to your heart! :D dobre si jej to nandal Henry! :D asi na to pôjdem ešte raz, na veľkom plátne je to úžas. ()

NeMiQ

FPS akčné hry boli vždy moje najobľúbenejšie a táto kalba predstavuje najkoncentrovanejšiu akciu ako si človek dokáže predstaviť. Nápad natočiť ho celý z pohľadu prvej osoby + spracovanie nemalo chybu. Vizuálny masaker najmä v kine, kde sa miestami až točí hlava a je ťažké vybrať si kam sa na plátne pozerať., alebo niekedy kvôli prílišnej nechutnosti ani radšej nepozerať. A práve na môj vkus príliš exlicitný obsah mi niekedy vadil a aj zo začiatku nepochopiteľné zasadenie do akéhokoľvek príbehu. Dej sa ku koncu ozrejmuje a aj divák zisťuje až pred koncom o čom vlastne bol celý ten masaker. Veľmi zaujímavo poňatá akcia, ktorú sa oplatí vidieť ak máte silnejší žalúdok a nevadí Vám bezhlavé vraždenie ()

Jadro

Fatálny masaker. Konečne niečo inovatívne, divé a nekonečne šialené. Neviem či bola vôbec jedna minútka v celom priebehu, aby sa niečo nedialo... Áno, je tam veľa nevysvetlených miest, no ale čert to ber, nápad za 1000 bodov!!! ()

DonBraso

FPS jako řemen.FPS Henry spasitel.Fungující akční nářez z Putinova archivu v dechberoucí nonstop akci.Kdo je to Henry?Jóó ten kluk od vedle....Víc už nevím jak popisovat tenhle filmek,který musí zahřát víc než svářák.Jestli někdo hrál pár fps her,tak tam přesně vidí sám sebe.Tedy skoro :) Copley je robotickej bůh,který to rozjíždí s Henrym po LANce neskutečně,nepřátel je tolik,že to nemá cenu počítat,trikově je to špica a pár nápadů s přesnou kamerou dělají radost.Příběh to má přesně takový,že není vůbec podstatný,hlavní je,že je to naříznutý na pořádný steaky a že by možná nadcházející Mirror Edge mohl vypadat takhle :) ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)