Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Neries

tešil som sa na endgame čakal som že polovica filmu bude kecania takže to nebude až taká bomba ako infinity war ale očakával som že tomu dám aspoň 9/10 ale toto si nezaslúži viac ako 6/10 thanos je bez tej rukavice so všetkými kameňmi silnejší ako bez nej porazil naraz thora (ktorý bol trochu z formy) kapitána ameriku s thorovym kladivom (dalšia pičovina ako mohol kapitán amerika z toho kladiva zosielať blesky? to kladivo bola iba zbraň nezosielala blesky to robil thor lebo je boh burky alebo bleskov alebo čoho a neviem o tom že by kapitán amerika bol tiež boh) a ironmana ked mal všetky kamene tak ho thor skoro zabil s tou novou zbraňou a teraz??? nema žiaden kameň ale dokáže poraziť naraz všetkých troch ešte k tomu tam potom rozjebal aj captain marvel načo vôbec potreboval tu rukavicu ked bez nej bol ešte silnejší? ten finalný suboj nič moc ešte do toho tam davali nesmrtelneho thanosa bez kameňov je tam veľa dalších chýb ale prvé dve hodiny filmu sa skoro stále iba rozprávalo a nudil som sa iba párkrát čo tam kecali o hovne takže to sa im musí nechať že vedia diváka nechať pozerať 2 hodiny rozprávania pri ktorých sa iba pár krát nudil. Ten thor pol hodinu to bola sranda ale potom už to bolo trápne to čo sní spravili celkom sklamanie ten film 6/10 keby tam tie 2 hodiny filmu neboli celkom ok tak by to bolo ešte menej naštastie tam neboli žiadne cringe vtipy ako v celom filme captain marvel ()

hmyzovrah

Právě jsem se dostavil z kina a stalo se to, co se dalo čekat. Po vinikajícím Infinity War, přišla 2 hodinová nuda, dovršená hodinovým epickym finále. Bohužel vymírání hlavních postav, jsme se o5 nedočkali, tudíž nechápu, proč se film jmenuje Endgame. Klišé střídalo druhé klišé a já s mou sestrou jsme odešli z kina zklamáni, protože jsme čekali od Thanose větší výkon, než 0 zabitých hlavních postav. Ano tvůrcům se povedlo dát dokupy mnoho filmů dokupy a udělat ztoho jeden velkej návrat do minulosti, ale to beru spíše jako mínus, protože filmů o cestovaní časem jsou mraky. No a abych shrnul pozitiva tak to byla bitva na konci a Thor s pupkem.. Jo eště musím zmínit Captain Marvel, to je jen jeden velkej vtip. Horší postavu z celé filmové kinematografie jsem neviděl. ()

karmyo

Hrozně natáhnuté, postava Thora úplně dehonestovaná, příběh tentokrát slabší a ne zrovna napínavý. Vizuál slušný, ale prostě tak 3,5 hvězdy. ()

mek.jan

9,5/10 - Takže právě jsem se vrátil po druhém promítání Avengers:Endgame. Po prvním promítání jak už je zvykem, jsem byl trochu zmatený a potřeboval jsem si to zopakovat, abych mohl napsat komentář a zadat hodnocení s čistou hlavou. A musím smeknout. Endgame je přesně to, co má být. Ačkoliv první půlka se trochu táhne (což vůbec nevadí), tak druhá půlka je naprosto fenomenální a tak nějak bych si představoval tečku za 11 lety a 22 filmy. Akce na konci je naprosto úžasná. Tento film opravdu dokáže vzbudit emoce a to bylo vidět i na obou promítání. Ve smutných chvilkách ticho a napětí a ve veselých smích napříč celým kinem. Je to jeden z nejlepších filmů o superhrdinech a nejočekávanější film roku a já musím říct, že se opravdu povedl a jsem spokojený. - I AM IRON MAN. ()

Yuri_Boyka

Veľkolepý záver jednej obrovskej kapitoly v MCU. Dopadlo to presne podľa mojich očakávaní a teda musím povedať, že sa vo filme neobjavilo nič čo by ma vyslovene prekvapilo. Celý dej bol pomerne jednoducho predvídateľný. Na tom však nie je nič zlé. V žiadnom prípade to filmu neškodí, ale práve naopak ponúka to práve uspokojenie, ktoré každý fanúšik MCU potreboval. Endgame pokrýva širokú škálu emócií - ponúkne slušnú dávnu humoru, depresívneho feelu, úžasu, aj keď napätie, či momenty prekvapenia pomerne stagnujú (to súvisí s predvídateľným dejom). Dej sa nevyhne ani logickým nedostatkom, na ktoré sa ale ja pri filmoch tohto typu nezvyknem sústrediť. Napriek tomu sa v závere filmu objavil jeden dosť výrazný nedostatok, ktorý o jeho funkčnosti prinútil uvažovať aj mňa. Celkovo však film hodnotím veľmi kladne, nechávam tu 5 hviezdičiek, utieram slzičku a pripravujem sa na ďalšiu kapitolu v tomto báječnom univerze. Ešte nás síce čaká Spider-man, avšak nebudeme si klamať... Endgame je tá skutočná bodka, ktorú sme si žiadali. ()

tehol

spis za 4*, ale tech 91 me desi. asi nejlepsi mozny zpusob,jak to cele natocit, ale spis u me vyvstava otazka, jestli tohle fakt chceme.. ja bych teda vic ocenil, kdyby celou dobu zabiral tancic starlord. no nic tesim se na (SPOILER) gotg, s thorem to bude fungovat :) ()

Carlos_green

Pro me osobne absolutni vrchol moderni kinematografie. Tezko lepe zakoncit 11 let neuveritelnych pribehu marvelovskeho vesmiru. Po vsech strankach epickej film, kterej meni styl ruznych scen neuveritelnym zpusobem. Kombinace akce, emoci, skvelych hereckych vykonu. A samozrejme dve nejvetsi herecke ikony Tony a Kapo, kteri zakoncili svoji cestu mimoradnym zpusobem a sakra ten homeless povalec pivni sud Thor Odinson me kurva bavil. Monstrozni konec srovnavatelnej s Navratem krale!!! Thanos totalne pokoren. A konec, kdy kamera zabere vsechny postupne az k rediteli je proste bomba! Infinity war a Endgame Jako jeden film 9/10!!! ()

MrDuri

Bolo tam všetko a ešte oveľa viac. Avengers: Endgame vyvolá celú sériu pocitov. Divák sa schuti zasmeje, bude si obhrýzať nechty od nervov, film neraz naženie husiu kožu a dostane sa aj na slzy. Dokonalé zavŕšenie ságy a najlepší komiksový film pod slnkom. A korunuje to vynikajúci soundtrack. ()

feshimon

Je tam vsetko co chce fanusik vidiet, tah na emocie, humor, mnozi efektove.... ale ako celok je to take ledva priemerne. Dej bol plytky a vela krat recyklovany z ostatnych Marvel filmov. Myslienka ziadna. Emocie boli az prilis nasilu a vobec som sa nevedel do nikoho z hrdinov vzit, jedine tak Thanos, ale zial vela priestoru nedostal. Dakujem za koniec Avengerov, ale skuste uz nieco nove. Pre mna su kvalitejsie filmy napr. Watchmen, alebo animovany The Dark Knight Returns Male plus za Big Lebowski referenciu ()

Jitussh

Vyvrcholení filmové "série" splnilo očekávání. První půl hodinka sice takové nůďo, ale jak se to film rozjede tak opravdu ty hodiny ubíhají jako po másle. Uzavření celého Avengers cyklu, smrt Stana Lee, závěr filmu na mě působila hodně nostalgicky. Slzy byly, smích byl, místy napětí. Za mě prostě dobrý a nemám problém dát plný počet ()

samurraj

Tak teda vážení, dle recenzí a obřímu hodnocení na čsfd jsem čekal pecku. Ovšem dostal jsem pěknou sračku. Nezlobte se na mě, ale toto, že má hodnocení 90 procent? Za co??? Minulý díl Avengers byl pecka, která měla příběh, napětí, emoce, ale END GAME je utahané, bez příběhu, ohraná klišé na konci, nulové emoce, trapné gagy a vsuvky, které měly asi být vtipné....Hulka zkurvili asi nejvíce ze všech postav...Dal jsem 2*, ale jen z nostalgie k tomuto filmu. Jinak dost velký odpad. ()

JaHo

SPOILER ALERT! "Cos to udělal?" - "Vedl jsem úder na hlavu" :-D Pár dobrých hlášek tam bylo, Parodie na Big Lebowského se mi velmi líbila. Dokonce jsem myslel že po smrti Iron Mana jak Thor stál na nějaké skále a měl na sobě ty sluneční brýle, tak že začnou rozprašovat IronManův popel ve stylu právě Lebowského :-D No, ale celkově byl film příliš dlouhý, spousta zbytečných pasáží, spousta "superhrdinů" na jedné straně a na druhé straně nebohý Thanos se svým dobrým úmyslem. Je mi líto že mu to nevyšlo. Aspoň že mu to vyšlo na konci Infinity War. Konec tamtoho filmu byl zcela epický :-) Podobně jako Melancholia z dílny Larse von Triera :-) Jo a ještě k tomu zklamání z osudu Thanose - připomělo mi to StarWars, které končí vítězstvím zla ale vlastně to nebyl konec :-D ()

swineee

POZOR SPOILER. Připadá mi, že jsem byl na úplně jiném filmu než všichni ostatní. POZOR SPOILER. Začátek příjemný, slibný s nádechem temna a nejistoty co bude dál. Jenže pak z nadějné linky vyšlo to co bylo naprosto předvídatelné. Tonyho chytne nostalgie a srdíčko a tak se rozhodne zapojit mozek a ukázat všem jedinou možnost na záchranu lidstva. No a od té chvíle nás čeká minutová scéna s každou postavou, která se v MCU kdy ukázala. Tak si tak nějak shlédneme "vystřižené scény" z předešlých filmů. Ve chvíli kdy začne být celá scéna dost nudná v napětí čekáte kdy se konečně začnou rvát abyste viděli co všechno dokáže Cpt. Marvel, protože ta měla být tím kdo porazí Thanose. Jenže ta je na scéně plus mínus 10 minut a neudělá nic zázračného. Takže po nějakých ne-úplně překvapujících rvačkách, kde Thor díky své kondici nedokáže vůbec nic se dočkáte momentu zvratu. Tony se rozhodne obětovat a zachrání svět. No a pak čekáte nějaký závěr, nějakou pointu celého MCU a co příjde? Za mě nic. Asi jsem se na film až moc těšil, asi jsem prostě čekal něco extra, něco z čeho budu šokovaný a překvapený. Ale nedostal jsem to. Super grafické zpracování, super herci, někdy i super vtípky. Ale celé dohromady, mě se to prostě nelíbilo. Jsem věrný fanoušek MCU, ale tohle mě zklamalo. ()

Zavin

Jedním slovem zklamání. Marně se snažím rozpomenout na nějaké scény či části filmu, které by mi výrazně utkvěly v paměti a ono nic, žádný silnější moment, prostě nic. Tahouni z Ragnaroku jsou k uzoufání trapní, ostatní tak nějak plytce oscilují okolo, sem tam předvedou nějaký ten kousek, aby se neřeklo a... a... a... N dalších "a" znamenajících velkolepé nic. Z mého pohledu zbytečný a již skoro zapomenutý film. Marvele, Marvele, musím zdvihnout svůj kostnatý ukazováček a významně tě pokárat. Budeš mne muset hodně přesvědčovat, abys v budoucnosti z mé peněženky uviděl nějaký ten krejcar. Slabé tři hvězdy 55%. ()

Jindra_S

Úctyhodné završení celé ságy, s promyšleným scénářem a všemi postavami z Marvelovskeho univerza. Dobře se na to dívá, tři hodiny rychle uplynou, takže divák nemá možnost přemýšlet nad proměnlivou nerovností sil (slabé a silné postavy, když je to zrovna potřeba - stejně je možné zvednout kosmickou loď nebo tuny suti ale zároveň není možné porazit jednoho záporáka jinak než trikem) nebo nad myšlenkou kouzelných předmětů ovládaných luskáním prstů (což by mohlo nechtíc připomínat kouzelný prsten od Arabely) ()

Redukovana.K

Za mě teda slabota. Ano je to lepší jak polovina filmů od DC. Je to koukatelné, ale Rád bych tu napsal konkrétní body je toho hodně. ale nechci spoilerovat. Tak se asi nedá moc víc říci. než že je tam hromada zbytečných scén, spoustu nevysvětlených scén, kameny nekonečna co se nechovají ani jako v původních filmech ani jako ty v jedničce. Stačí když upozorním na to že rukavici si musel Thanos udělat u kováře co dělal věci jako Thorovo kladivo atd... hrozně moc složitá a těžká věc. Ve dvojce? No nic, i když měl film své klady pořád člověk co zná předchozí filmy a pamatuje si je musí říci? Cože? jak můžou tohle udělat vždyť by je to v minulosti prostě jen tak zabilo. jako když lusknete prsty tak snadno, ale tady ne tady se to už může.. Je to fikce ale i fikce obzvlášť komiksová musí dodržovat pravidla svého vytvořeného vesmíru a té se dvojka nedrží a k tomu díky snaze o to aby byl film asi nejdelší možný nacpe film zbytečnými scénami. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu