Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Lukas222

VAROVANIE! Text môže obsahovať spoilery. Takže. Cestovanie časom prináša nemalé úskalia. Tým najväčším je logika. Kým nad tým veľmi nepremýšľate, tak to všetko proste funguje, tak ako už v mnohých audiovizuálnych dielach predtým. Preto sa nad tým ani radšej nezamýšľajte, logických dier je tu vskutku požehnane. Cestovatelia nám naviac vytvorili niekoľko dosť veľkých časových paradoxov, ktorých dôsledky sa však záhadne nijako neprejavili. Proste sa len vŕšia logické diery jedna na druhú, budujú paradoxy, že to nemá hlavu ani pätu (scenáristi si asi povedali - zamotáme to, aby bežného diváka ani nenapadlo nad tým uvažovať; horšie je, že sa v tom sami úplne stratili). Nemôžem opomenúť ani vychýlenie pomeru síl medzi dobrými a zlými a konštrukciu scenára, kde je jedna z hlavných postáv napokon donútená obetovať sa. V skratke sa jedná o predigitalizovaný blockbuster s naozaj vypiplanými vizuálmi, ale príbeh tu oproti iným marvelovkám kríva na obe nohy. Viem, že je to fikcia, že veľká väčšina filmov od Marvelu sa týka vecí krajne nerealistických a o to viac ma mrzí, že scenáristi z môjho pohľadu všetko pokazili. Keď odmyslíme ten vizuál, tak je to veľmi slabé. Grafika 5*, story odpad, priemer 2,5. Zaokrúhľujem nadol, toto ma proste nepresvedčilo. ()

ArchAngel_

Řeknu to jednoduše .... tohle je Star Wars: Episode IV - A New Hope naší doby, jen o mega velký kus epičtější s výhodou provázanosti "seriálu" Marvel filmů posledních 11ti let. Viděl jsem už tisíce filmů spoustu z nich dobrých, pár skvělých, ale tenhle je můj nový nejlepší film všech dob. Poslední hodinka je prostě filmová historie, mistrovské umělecké dílo, pro každého kdo trochu zná a má rád komiks neskutečná jízda. Kdo tohle hodnotí na méně než 5/5 nemá srdce nebo rozum a o filmech a filmovém řemesle nic neví. Mám chuť upravit hodnocení prakticky všech filmů, kterým jsem dal 5/5 ..... tenhle film je 5/5. Mám jedinou obavu ... Marvel nasadil všem, včetně sebe, laťku tímhle neskutečným spektakulárním filmem tak strašně vysoko, že to s dalšími filmy bude mít fakt těžké. Každopádně superhrdinové jsou mezi námi, kromě jiných se jmenují Anthony a Joe Russoovi ... Hodnocení filmu: Ještě nikdy jsem si u hodnocení nějakého filmu nebyl tak jistý. Takhle vypadá film za 100%, 5/5 ... tady se píše filmová historie. ()

mikael5555

nemá cenu to teď nějak obsáhleji hodnotit...jsem z toho emocionálně vyčerpanej...navíc se to tu už začíná hemžit tupci, co to budou hejtovat, na což čekali od oznámení premiéry... za mě 100% a s opravdovým hodnocením počkám až utichne hype z obou stran ()

Carpinus

Dvěma slovy, spíš zklamání. Možná za to můžou přehnaná očekávání, možná by mě sedla spíš jiná verze Endgame, možná jsem nebyl v tom správném rozpoložení, každopádně žádné WAU! se nedostavilo. Čekal jsem spíš akci od začátku do konce, mnohem víc mrtvých, zasloužené a hrdinské smrti. Ani ten zvrat na začátku mi nesedl, to samé vývoj některých postav a nechat CA zemřít tímto způsobem je poslední kapka. Nesrovnalosti v logice, kdy např. po uchopení nekonečného kamene v minulých dílech téměř kohokoliv okamžitě zabije, zatímco tady se kamenů každý běžně dotýká, to tomu také nepřidalo. No a už vůbec mi nesedí ta postava CM. Je tak silná, že většinu času musí být neznámo kde a jen tak náhodou dorazit na konec finále. IW mnohem lepší. ()

scheeza

Panebože to bylo tak strašně nudný a zdlouhavý,samozřejmě taky pár nejasností ale to vem čert,jde mi spíš o to že je to film na kterej čeká celej svět a ono to z toho vyjde nakonec takovej patos kdy si říkám po 2 hodinách, tak co,začne se už sakra něco dít? Nevím jestli jsem byl ve špatném rozpoložení ale žádný emoce z toho na mě nefungovaly,dvě smutný scény na úplným konci a toť prosím vše.. Pro mě snad ještě větší zklamání než SW:VIII ()

Ferguson

Absolutně ultimátní. V DC mohou hodit ručník do ringu. Překvapivá dějová linka, překvapivé rozuzlení. Nakonec sice trochu zaskřípal v celém filmu tolik hlídaný časový paradox, ale to vůbec nevadí, protože tohle byli Avengers Endgame a to v pozitivním smyslu "doslova". ()

Habaskova

Byla jsem raději na premiéře, protože mi bylo jasný, že by se nešlo vyhnout SPOILERŮM. Kina narvaný k prasknutí na všechny časy, dny apod. Teď k filmu. Líbil se mi, musím říct, že si opět ponechal svou velkolepost. Humorné chvilky byly opravdu humorné. Před filmem jsem si říkala tvl 3hodiny dlouhý film? a při filmu jsem si říkala, ať to ještě nekončí, 3 hodiny utekly jako voda. Stan Lee tam opět vykouknul. Celé to bylo promyšlené do posledního detailu, i když samozřejmě zůstávají otevřené některé dějové linky pro které bude jistě ještě prostor. Za mě tam bylo úplně vše-drama, zápletka, věda, komedie, superhrdinové, zbraně, blesky, láska, naděje, smrt, smutek a jistá satisfakce. Jistě si zaslouží všech 5 hvězd.. ()

NagatoPein odpad!

Lol vážne? Rozháraný scénar, nerespektovanie postáv, fabulovanie s časom a nefunkčné tempo. Infinity War omnoho podarenejšie ako tento sranda záver. A pretláčanie dobových tém ala rasová a genderová rovnosť za každú cenu. Thor bol ako wtf ? Celkom iná postava. S týmto filmom mam veľa problémov . Nie dakujem , ďalších 10 rokov prosím žiadny superhrdina. ()

Atom84

POZOR SPOILERY, KDO JEŠTĚ NEVIDĚL AŤ NEČTE, ALE BEZ PÁR SPOILERŮ NEMŮŽU OBJEKTIVNĚ VYJÁDŘIT SVÉ HODNOCENÍ. Film se dá rozdělit do 3 dějství. Na začátku se znovu potkáváme s přeživšími z Infinity War a je tu trochu dlouhá dějová linka plná povídání, odpouštění, atd. Palec nahoru za Thora, palec dolů za profesora Hulka. A když se všichni sejdou tak začne to pořádné druhé dějství. Sice při hledání kamenů se naseká spoustu časových chyb, ale to v tomto případě budiž odpuštěno. Vše graduje brutální bitvou, která je snem každého MCU honimíra. Doufám, že bude ještě nějaká prodloužená verze filmu. Některé postavy totiž nedostali ve finální bitvě moc prostoru. Na druhou stranu sem byl překvapen, že Captain Marvel ve své sólovce pěstmi ničí vesmírné lodě, ale tady má co dělat se vyrovnat Thanosovi. A ještě jeden poznatek z bitvy. Vím, že se teď Hollywood snaží být vyvážený, ale okamžik kdy se kolem Spidermana sejdou všechny ženské postavy je přímo do očí bijící agitka. Co říct závěrem. Endgame je důstojné zakončení dlouhé ságy a sem rád že sem mohl být u toho, ale pořád sem z toho neměl takový WTF efekt jako z Infinity War. Tudíž 4 hvězdy ()

mareck3

Velmi prekvapive. Scenar uzasny ale zpracovani trochu premrskany. Asi tezky to ukocirovat ale presto se dopustili nekolika hrubych chyb coz bylo zbytecne v rozporu se schpnostmi postav. Dost veci nevysvetlili a soustředili se jen na podivanou. Zabava nechybela, napeti taky ne ale epicke bitvy nakonec nebyly tak epicke protoze byly hrozne kratke a nedostatecne zakomponovane na ukor nezajimavych postav a charakteru. Takze mam rozporuplne pocity i kdyz mam na jazyku ze to vlatsne bylo super. ()

jarod13

Naprosto skvely závěr serie. Jenmi lito Ironmana a cpt. Ameriky, ale to je zivot. Trošku vic bych uvital zapojeni Hulka a cpt. MARVEL...JINAK NAPROSTO BOZIIII...jdu zítra zase ()

waffer47

Du přímo k hodnocení které bude silně negativní a proto si u mne film víc jak 2 hvězdičky jednoduše nezaslouží, předem upozorňuju že jde o SPOILER!: první vec co filmu silně vytknu je jeho ukecanost, jako aby 2/3 filmu byly jenom o sezení, žvanení a vzpomínaní a poté(ach konečne) vstaní si z prdele, jako to pardón pánové z Marvellu, já se lidi v kině už tak dávno nenudil, dále nechápu proč: A - by IronMan s Nebulou neletěl lodí na Zem světelnou rychlostí a B - proč by Thanos ničil silné kameny nekonečna a ješte měl nato následne na sobě navlečenou prázdnou rukavici?(jako na vytření zadku?) Já osobně čekal že když už byl setnut, tak to nebyla tá skutečná realita ale jenom tá vymodelovaná Thanosem s použitím Reality Stone, prostě takhle prišli, uďelali popravu a pak 5 let absolutně nic, co se týče cestování časem, nechápu jak se A - mohla sesynchronizovat informačně Nebula s Nebulou a B - jak Thanos zmenšil svou loď a otevřel si portál času?, prostě by přiletel jako předtím a hotovo, vždyt letí světelnou rychlostí!, to je prostě další pasé!, ale to suveréňne nejhorší, to co udělali s Thorem, to je proste rovnou odpis filmu -25%!, A - jako udělat z něho opilce a tučnáka, a ješte že si zebral další kladivo z minulosti od jiného Thora, B - nechápu nač tam sou ti tvorové z Ragnaroku s ním(sou absolutně nepostatní pro děj filmu!), a vůbec jak přežili to Thanosove běsnení?, to je jednoduše taková ikonická záhada a sprostost že ze mne srší zlost! + a jěšte si jenom tak následne to jeho kladivo jenom tak sebral Captain America i když není vůbec Bůh z Asgard-u, tak to je další silné mínus filmu, Captain Marvell si zas jenom tak jednoduše najde loďku, Hulk je v preměnné polofázi což je dle mne absolutně nemožné a silně pitomé, dále jako chápu že se jeho lusknutím znova navrátili životy těch rozprášených, ale že by kameny nekonečna následně zvládl ukočírovat sám IronMan tak to jednoduše už ne!, už Peter Quill měl s jediným kamenem Power Stone sám co ďelat a né že si IronMan sebere všech šest naraz a ešte hloupejší je ironie že luskem odďelá jenom ty zlé, to by pak v celém vesmíru zmizelo všechno zlo a již žadný superhrdinové by pak nebyly potřeba, ale je to vůbec charakterní je jenom tak oddělat když se Avengers honosí právě charakterem? podle mého názoru ne! . Nebýt té poslední bitvy kde sem ale myslel že padne IronMan právě rukou Thanosa, též v průbehu filmu padne Captain America a naopak Thor bude jediný co prěžije(a v normálním stavu), ani těch 40% v bodování bych EndGame u mne nezískal, osobně se mi líbilo jak Thanos odpálil Captain America, jednoduše CA je absolutně zbytečný charakter v MCU a dále je to pro mne celkově slabá a nevýrazná osobnost, vůbec by mi nechyběla, i ten samotný CA film víc jak 3 hvězdičky u mne nemá, zas ukecanej. Ješte jedna věc, Iron Man mel zemřít už v Infinity War!, Thanos ho přímo přebodl napříc tělem jeho zbraní a to v místě důležitých orgánů, to je jediná ikonická hloupost IW, jinak je o 60% lepší než trapná EndGame, u mne zbytočne vyhozené peníze, šlo to uddelať s o hodinou kratší pasáži a v nabité akci, zbytečný díl v MCU, pro mne je konečná IW a tečka. () (méně) (více)

Miro.boc

Každý píše o konci ságy, aj keď black window bude mať samostatný film v r. 2020, neverím, že aj tony nadobro skončil, veď aj Thorovi skončila zmluva a pokračoval ďalej, tak isto ako capitan amerika, je pravda, že avangers už asi nebudú, teda aspoň dúfam, ale určite bude ešte mnoho inych projektov samostatných k tejto ságe.... Možno už nebude film avangers v blízkej dobe, ale určite mnoho iných projektov je už vo faze rozbehu, 305 000 000 $ zisk behom týždňa - dvoch... neverím, že tým marvel ukončí sériu, keď teraz vyťažil viac asi ako čakal.... Film je dosť dlhý, no nenudil som sa pri ňom... Určite je to dobre ukončenie série, pokiaľ nebudú kopať do dojnej kravy v hollywoode... Za mňa 5/5 ()

teekanee

Fiasko z minulého roku, kdy jsem si spletl filmy a místo na Infinity war jsem zavedl kamarády na Souboj pohlaví se nekonalo, přesto jsem měl trochu jinačí a neméně otravný problém, tenktokrát nevyvolaný mou roztržitostí. Hezky jsem se usadil do našeho menšího lokálního kina a čekal na ten nářez. Vesmír mě chtěl ale asi pořádně naštvat, jelikož si vedle mě sedl asi dvoumetrový habán, který roztahoval nohy daleko za svůj osobní prostor a celý film jsem s ním statečně bojoval o opěrátko u křesla. Stačí ale říct, že ani tato nepříjemnost mi nezabránila, abych si užil jednu z největších filmových událostí všech dob. Spousta lidí Marvelovky shazuje, že to jsou malovaný blbosti pro děti a že takovýdle filmy, prostě nikdy nedosáhnou statusu umění jako nějaké pořádné drama od Scorseseho, přiznám se, že jsem byl podobného názoru, ale poslední rok se můj názor postupně měnil, až se změnil :). Když jsem totiž viděl tu osudovost a epičnost tohoto brilantního snímku a jak všechny ty výborné momenty na plátně prožívalo publikum v kině, tak mi nezbývalo než v duchu zatleskat, co se Russoovým a Marvelu jako celku povedlo. Nemá smysl rozebírat, jednotlivé složky filmu, jak to rád dělám, jelikož tady byla každá část celku naprosto skvělá, kdybych chtěl hodně hledat chybu, tak bych řekl, že prvních 40 minut se malinko táhlo, ale v součtu se pomalejší začátek více než oplatil. Konec byl potom absolutní lahůdka, kde bylo 12 let filmového vesmíru uspokojivě uzavřeno a ani dvoumetrový habán, který si dal za úkol mi znepřijemnit film popotahoval jak malá holka při smrti svého oblíbeného poníka. 95% ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu