Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Filmes

Film Avengers: Endgame si dává za úkol spoustu věcí. Má být epickým zakončením dosavadních filmů Marvel Cinematic Universe, má uzavřít dějové linky dosavadních hlavních tahounů a ještě k tomu má obstát před kritiky, fanoušky a jak z kritického hlediska, tak z hlediska finančího. A v podstatě vše splnil. Představte si to nejlepší, to znásobte a ještě sečtěte s něčím dalším nelepším. Na internetu kolovaly stovky teorií a ačkoliv některé z nich se naplnily, tak film překvapuje v mnohém. Ačkoliv nenabízí tolik akce jako Infinity War, tak naopak vynahrazuje vše dramatickou atmosférou, napětím a přek vapením. Ve finále film končí šťastně i smutně a dostáváme opravdu to nejlepší, co jsme si mohli přát. Sečteno, podtrženo, film dostává 5 hvězd a dal bych mu 98% jen kvůli dvou malinkým chybkám, které bych tam nedal. DLOUHO NIC TAKOVÉHO NEUVIDÍME. A i když film Avatara nejspíš nepřekoná, my víme, že kvalitou a úspěchem se to už dávno stalo! ()

KcarlosK

Nechal jsem si to uležet v hlavě a počkal si na tu velkou chvíli. A už je to tady. Avatar padnul a Avengers vládnou. Možná to není nejlepší film od Marvelu, ale jako zakončení dekády je to dokonalé. Všichni dostanou dost prostoru na zakončení svých příběhů. Akce, emoce, slzy. Jsem rád, že jsem mohl být u toho, když se psala historie. ()

Metastazina

Po dokonalém Infinity war, jsem se do kina na pokračování vážně těšila. Bohužel jsem po tomto snímku odcházela z kina poněkud zklamaná. Je možné, že jsem na pokračování kladla moc velké nároky a má očekávání byla vysoká. Endgame měl podle mého názoru obrovský potenciál, ale zdálo se mi, že i přes vskutku dlouhou stopáž, byl konec této éry uspěchaný. I přes odstup a znovu promýšlení toho, jak vše nakonec dopadlo, se nemohu přenést přes více než 3 hvězdy. ()

mp5991

Celkem bych čekal, že dlouho očekávané zakončení téhle série bude alespoň mezi ostatními Marvel filmy jasně nejlepší. Ale něco tomu chybí. Minimálně po emocionální stránce se z poslední třetiny dalo vytáhnout o hodně víc (někomu to (kdo viděl, ví, co myslím) prý přišlo hodně smutné, mně hodně slabé). Taky akce na superhrdinský film bylo poměrně málo, byť ta chvíle stála za to. Co oceňuji, je docela dobře promyšlený děj. Přestože dost věcí se vyloženě nabízelo, není tu nouze ani o různá překvapení. [Spoiler] a návrat snad všech postav z dřívějších filmů rozhodně potěší, ostatně je to docela fajn podívaná už jen po grafické stránce. Takže celkem vzato, není to žádný zázrak, ale zakončení série je to rozhodně důstojné. ()

tomuleee

Bohužel všude se píše že je to to nejlepší ze světa Marvel ale podle mě není. Vůbec není. Nejlepší je jednička a navždy zůstane. ()

F50Ferrari odpad!

Strašná hovadina a to má být nejvýdělečnější film všech dob. No lidstvo spěje k nevyhnutelnému konci. Dávám odpad protože ten film si takové superlativy rozhodně nezaslouží, je to sračka :( ()

PetanBub odpad!

Původně jsem se chtěl rozepsat a vysvětlit proč mi to přijde jako ULTIMÁTNÍ blbost, ale nestojí mi to za to... Fíčovina! ()

Joe-cz

Absolutně nevyužitý potenciál Captain Marvel. Čekal jsem "eso v rukávu" a ono nic. Sice promyšlené, hezky udělané, ale zdlouhavé nudné až na konec. A o časových paradoxech ani nemluvě. Mám celkem rád marvelovky, ale solovky byly lepší. Tady je jich moc pohromadě což by nemuselo vadit ale občas mi připadalo jak kdyby tvůrci nevěděli co s nimi a to polovinu nechali v předchozím filmu zmizet. ()

MekyJ

10/10 - Rozhodně velkolepé uzavření celkového "příběhu". Tři hodiny utečou jako voda a na konci kina odcházíte s otevřenou pusou a někteří i se slzami na tváři. Čekal jsem hodně, ale dostal jsem mnohem víc a jsem nadmíru spokojen. ()

k2600s

No, čekal jsem víc. Je to nesourodé a přeplácané a bez jakéhokoliv momentu, ze kterého bych si sedl na zadek, nebo který by ve mne vyvolával nutkání shlédnout to znovu. Za mne velké zklamání. ()

Matrix44

Úvod zbytočne rozťahaný a záver zas nezmyselne rýchlo odbavený. Škoda... Vadilo mi že z Thora až do konca bol vypasený šašo, z Hulka zas filozof, a kapitán/kapitánka Marvel ani nekomentujem. Na záver sme prišli ešte o Irona Mana a kpt. Ameriku, ktorý odovzdá symbolicky štít Black Pantherovi aby z neho bol kpt. Afrika :( ()

Robert Downey Jr. se vrací do Marvelu

Robert Downey Jr. se vrací do Marvelu

28.07.2024

Jak celý filmový svět očekával, z letošního Comic-Conu v San Diegu konečně přichází první obří novina pro sféru komiksového filmu a zejména pak pro fanoušky tvorby Marvel Studios, která se v… (více)

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu