Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

ClintEastwood

Mořský vzduch. Škoda, že nemám čich. Přišel jsem o něj v Koreji, bohužel. Scénárista Jim Abrahams (Připoutejte se prosím, Bláznivá střela) natočil v roce 1991 vynikající parodii na válečné a akční filmy (především na Top Gun) a v Charliem Sheenovi objevil dlouho utajovaný komediální talent (výborný je také ostatními zmiňovaný Lloyd Bridges v roli admirála). Skvělá komedie, která pokaždé zaručeně pobaví a rozesměje. ()

Fiftis

Čo k tomu napísať. Paródie neobľubujem, ako som už raz spomínal, pretože žnejú slávu vďaka filmom, ktoré parodujú, ale ak sa na to nebudem dívať, máme tu asi najlepší film z kategórie paródií. Predčila aj všetky filmy s Lesliem Nielsonom, či všetky Scary Movie. Tento film vypustil do sveta dve, veľmi obľúbené postavy a to Topera Harleyho a Ramadu Thompson, ktorých skvele zahrali Charlie Sheen a Valeria Golino. Ďalej nezabudnuteľný, úžasný a vynikajúci Lloyd Bridges, ktorý sa stará o polovicu gagov a všetky sú nezabudnuteľné. Ani Terminátor nieje poskladaný z toľkých dielov ako Admirál Benson. Vynikajúci film, ktorý si púšťam asi každý týždeň, pre zlepšenie nálady. ()

RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zajímavá parodie na Top Gun s mnoha přemnoha gagy (nejlepší byla oliva vystřelená z pupíku krásky Ramady), často však trochu očekávanými a smích nevyvolávajícími. To Abrahamsova prvotina "Připoutejte se, prosím!" mi přišla mnohem komičtější a lepší. Možná to bylo tehdejší spoluprací s bratry Zuckerovými, možná čerstvými nápady. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=8oTbih9goco ()

SOLOM.

Mezi parodiemi jsou oba díly Žhavých výstřelů na samém vrcholu – hlavně díky nezapomenutelnému podání (parodování) známých filmů a podotýkám, že nejen akčních, ale i díky až šibeničnímu humoru, spoustě nezapomenutelných situací, hlášek a především hereckých výkonů. Je taky pravdou, že od tohoto kousku se Charlie Sheen stal mým oblíbeným hercem a začal jsem se v té době poohlížet i po jiných filmech, ve kterých se během své bohaté kariéry objevil. ()

kingik

Stejně jako u dvojky, jsem se opět bavil jen tak napůl. Dvojka parodovala atraktivnější téma než je Top Gun. Asi tady se Charlie Sheen potkal se svým pozdějším sitcomovým bratrem Jonem Cryerem. Vtipů je hodně, ale jejich kvalita opět rozdílná. Od trefných až po naprosto trapné a absurdní. A byly tady i delší pasáže, kdy jsem se nezasmál ani jednou. Od smíchu jsem rozhodně neumřel. 60% ()

• Letadlová loď S.S. Essess, na níž piloti vyplouvají do akce „Líná vrána“, byla ve skutečnosti pouhá maketa, kterou kameraman musel snímat tak, aby budila dojem plujícího plavidla. (Robbi)
  • Nepřátelské letouny jsou stejné jako ve filmu Top Gun (1986). Odtud také pocházejí některé letecké záběry. (Foxhound#1)
  • Americké stíhačky si ve filmu "zahrály" britské letouny Folland Gnat. (Foxhound#1)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)