Beetlejuice Beetlejuice

• USA Beetlejuice Beetlejuice (více)

Snímek s názvem Beetlejuice Beetlejuice vypráví příběh tří generací rodiny Deetzových, které se po nečekané rodinné tragédii vracejí domů do Winter River. Život Lydie, kterou stále pronásleduje Beetlejuice, se obrátí vzhůru nohama, když její vzpurná dospívající dcera Astrid objeví na půdě tajemný model města a omylem se otevře portál do posmrtného života. V obou říších se rodí problémy a je jen otázkou času, kdy někdo třikrát vysloví Beetlejuicovo jméno a rozpustilý démon se vrátí, aby rozpoutal chaos jemu vlastní. (Vertical Entertainment)

Zajda.

Dnes jsem v kině viděl Toma Hardyho jedoucího na koni, kterého ovládal Venom, za doprovodu remixu Space Oddity, a bylo to míň traumatizující než Beetlejuice Beetlejuice. ()

CarnTheNunya

Přišlo mi, že začátek se trochu vleče, ale jinak jde o příjemné a zábavné pokračování, které původní film vůbec neuráží. ()

Vyhy

I když to není tak často pravidlem, dvojka se z mého pohledu povedla lépe. Má to lepší základ příběhu, povedenější vtípky (párkrát jsem se nahlas zasmál), spousty pomrknutí na jedničku (takže vidět jedničku je jednoduše povinnost) a Keaton coby džus tak tolik nepřehrává jako v prvním dílu, a to kvituju. Je v tom cítit Burton, ale ne zas tolik, aby to mohlo občas vadit. Spokojenost a fajn zážitek v kině. ()

Blazena

Původní zpracování se mi vykouřilo z hlavy; do nového jsem šel hlava nehlava; a pokud nepočítám pár epizod Wednesday, posledního Burtona jsem já hlava skopová viděl někdy před 15 lety. Šel jsem do toho proto s hlavou otevřenou a jasně, kolik hlav, tolik názorů. Ale ač jsem si někdy s chladnou hlavou připadal, že vejrám do zaprášené vitríny nějaké pouťové atrakce a ač nejsem hlavní cílovka (40+ nostalgik versus tweens), se zvrhlým potěšením mě tenhle v dobrém i špatném slova smyslu frankensteinovský produkt vlastně bavil. Sypu si popel na hlavu, někdy mi zkrátka asi stačí málo. Psí hlavu Burtonovi nasadím až někdy příště. Váš, BOB. ()

Motinski

Burton rozohráva na krátkej stopáži viac liniek ako by som čakal. Hlavne v prvej polovici to na mňa nepôsobilo úplne dobre. Celý príbeh mi prišiel nejak na silu pozliepaný dokopy len aby mohlo vzniknúť pokračovanie známej klasiky. Monica Bellucci vo finále ostala nevyužitá a aj dianie okolo Jenny Ortegy je na koniec trochu moc useknuté. Stále ma bavilo zobrazenia sveta mŕtvych, Elfmanova hudba, Dafoe vo vedľajšej úlohe a Keaton si to aj vo vyššom veku užíva, no režisérov návrat do formy sa týmto u mňa nekoná. ()

filmmovier

Jo! Tim je zpátky ve formě a já jsem nadšen! Druhý Beetlejuice mi udělal skutečně nepopsatelnou radost a já doufám, že to bude hit! Michael Keaton je ďábel a srší energií, stejně tak Burton. Hromada úžasných nápadů (stylové flashbacky, celkově nápadité záhrobí, hudební čísla...), naprosto dokonalí herci (Jenna je jako vždy úchvatná, Catherine O'Hara překvapivě zábavná a snesitelná, Monica Bellucci nádherně děsivá a stylová, takže je škoda, že je ve filmu ve výsledku spíš zbytečně, Willem Dafoe si každou scénu krade naprosto pro sebe a potěšilo i jedno moc pěkné cameo). Bomby samozřejmě jede i Danny Elfman, který strhne od první vteřiny. Filmu to strhnutí sice pár minut trvá, ale pak to opravdu stojí za to. Je to nádherně ujeté, skvěle fungující černý humor i dobrý příběh (který sice není zas až tak originální, ale to je jedno). No a ve výsledku je to možná ještě o chlup lepší než originál. A úplně celé je to od začátku až do konce nádherně burtonovské (osmdesátkově a devadesátkově burtonovské). Ani po Wendesday jsem moc nedoufal, že by něco takového mohlo přijít, ale stalo se. A já mám ohromnou radost. Skvělé! Už dlouho jsem si nic tak neužil. 85 %. ()

Triple H

Beetlejuice Beetlejuice, alebo ako dostať usvedčeného pedofila/detského pornografa (usvedčeného dôvodne? kto už vie...) Jeffreyho Jonesa do filmu bez toho, aby bol vo filme, ale bol v X scénach. V kine som bol ja a dve asi 15-ročné dievčatá (ktoré do kina pritiahla predpokladám/dúfam Jenna Ortega) a tak ma napadlo...dnešná mládež to má vlastne akési horšie/komplikovanejšie ako v ich veku minimálne dve predchádzajúce. Aké máme top filmy v roku 2024? Inside out 2 - trochu nostalgia a vek frančízy: 9 rokov. Deadpool x Wolverine - trochu nostalgia a vek frančízy: 8 a 24 rokov. Despicable me 4 - trochu nostalgia a vek frančízy: 14 rokov. Duna 2 - slabšia nostalgia (kniha, štýl á la Nolan) a vek frančízy: 3 roky. Twisters - veľmi nostalgia a vek frančízy: 28 rokov. Godzilla x Kong - trochu nostalgia a vek frančízy: 70 a 91 rokov. Kung Fu Panda 4 - trochu nostalgia a vek frančízy: 16 rokov. Bad Boys 4 - veľmi nostalgia a vek frančízy: 29 rokov. Kingdom of the Planet of the Apes - dosť nostalgia a vek frančízy: 66 rokov. Alien romulus - dosť nostalgia a vek frančízy: 45 rokov. Priemerný vek frančíz top filmov tohto roka (a všetko sú zabehnuté frančízy): 29,77 rokov. A aktuálne tu máme Beetlejuice Beetlejuce - veľmi nostalgia a vek frančízy: 36 rokov. Veľa ľudí v strednom veku a starší (vrátane mňa) dumá o tom kam svet speje, a či dobre a či zle, a či sa nekazí,  a nakoľko ho kazíme my a či nebolo lepšie...ale sledovať film ako Beetlejuice Beetlejuice, kde je všetko, vrátane dialógov, rodinných/vzťahových peripetií ako keby cez kopírák prevzaté z roku 1988, viedlo u mňa viac-menej k tomu, že na jednu stranu som si spomenul na to aké trendy hýbali spoločnosťou a kultúrou 30 rokov dozadu...na druhú stranu ak by som v nich mal sedieť neustále aj dnes, začal by sa vkrádať pocit, že sa snažím nasilu vracať a udržiavať niečo čo už desiatky rokov neexistuje a pri tom ako funguje ľudská spoločnosť a ako sa mení a vyvíja, už v takej istej forme ani existovať nemôže. Neubránil som sa pocitu, že mladšia generácia takej Jenny Ortegy, ktorá má tento rok 21 a v roku 1988 kedy išiel do kín pôvodný Beetlejuice ešte mala mínus 14, sa v dnešnej dobe musí asi častejšie prispôsobovať trendom, ktoré sú už pomerne zaprášené a k tomu sa ešte pozerať na to ako sa svet rúti smer prdel, lebo "starí kokoti" ako napríklad Putin, Trump a polovica aktuálnej 35-40 a vyššie populácie si idú akési špecifické vyrovnávanie dlhodobých účtov, či vypúšťa paru a útočí na seba za roky nazbieraných frustrácií z kadečoho mimoriadne dôležitého (Donbas, černosi, homosexuáli, Mexičania, Palestína, atď.), a akosi im mnohým nejako viac než obvykle agresívne jebe na hlavu...a k tomu sa ešte verejne cez sociálne siete a inak urážajú, kradnú ako keby sa mala končiť civilizácia...a popri tom sa všade, zatiaľ stále len do vetra, hlása, že ak nebudeme do 4-och rokov fakt to globálne otepľovanie riešiť, do roku 2050 ním bude zasiahnutá polovica populácie. A popri tom sú streamy plné kadečoho a asi preberajú v zábave prim, nie je jasné či v USA či kde byť LGBTI sa opla alebo neopla (podľa toho či bude pri kormidle rétorika á la Trump alebo á la Kamala) a do kín sa valia rôzne nostalgicky ladené predražené opulentné spektákly, a generácia 70+ ako Keaton, Burton, Dafoe, Scorsese, Scott a pod. nieže si točí stále to svoje, ale neustupuje do úzadia a ukončuje svoje kariéry rozmáchlými rozbujnelými eposmi (hoci Burton sa rozumne držal v zásade na uzde) a popri tom sa natíska otázka kto to po nich vlastne preberie. A aktuálne mladí nám aj trošku zapadajú momentálne a človek ani nevie čo v nich táto doba vlastne zanechá a kam to celé posunú. No, čiže tak - bolo to pre mňa ako niekoho kto má rád jednotku zábavné, hoci asi trochu zbytočnejšie než som od Burtona dúfal, a natoľko prísne sa držiace trendov spred 30+ rokov, že človeku neostane než si objektívne priznať, že nostalgia klame veľmi a mylne nás utvrdzuje v tom, že naša minulosť bola romantickejšia, pritom bola tiež len produktom doby a no...Držím filmovej omladine palce, majú to asi momentálne kus náročnejšie, skákať medzi progresívnymi a trans a inými ideológiami a potom niečím tak už veľmi staroškolským a neaktuálnym ako Beetlejuice Beetlejuice...uvidíme čo to s nimi urobí...zatiaľ si stále nie som úplne istý čím vlastným, do budúcna ikonickým, sa na poli filmov profilujú a definujú. **1/2 () (méně) (více)

hroubek

Spokojenost a lepší, než jsem čekal. Mám rád Tima Burtona a jeho filmy, ale je smutnou pravdou, že Sweeney Todd byl jeho poslední kvalitní film. Pak točil jen průměrné nebo lehce nadprůměrné filmy. Tím nechci tvrdit, že ty filmy jsou špatné, protože nejsou. Dost často jsou řemeslně pěkně udělané, mají hezkou atmosféru, dobré herecké výkony nebo působivé scény. Přesto těm filmům chybí jistá lehkost a osobitost. Teď se Burton vrátil k filmu, který mu pomáhal nastartovat jeho kariéru, a já mám pocit, že mu tohle natáčení hodně sedlo. Můžeme poděkovat seriálu Wednesday, protože při jeho natáčení Burton chytl druhý dech a dal se do kupy s Jennou Ortegou. A teď tu máme pokračování kultovního filmu. Jsem strašně rád, že se Burton vrátil ve výborné formě a z celého filmu je cítit, že je to jeho film se vším všudy. Od vizuální stránky, atmosféry, herců, nápadů, hudby, praktických efektů, miniatur až po černý a lehce morbidní humor. Plus je tu hromada odkazů na první film. Líbí se mi, že tohle pokračovaní nepůsobí vynuceně a jde si sympaticky svou vlastní cestou. Mám velkou radost, že se Burton vrátil ke své hravosti a srší nápady a je vidět, že ho to baví, a že to bavilo všechny na place. Film se mi jako celek líbil, ale mám velký problém se scénářem. Scénář je plný nápadů a zápletek, že by to vydalo na dva filmy. A o to více zamrzí, že trvá skoro půlku filmu, než se to pořádně rozjede. Nicméně jakmile se to rozjede, tak je to skvělá jízda, která místy velmi sympaticky připomene Mrtvou nevěstu. Na filmu je velmi znát pomalejší rozjezd a z mého pohledu nevyužití některých postav a zápletek. Jakoby Burton nevěděl, jestli chce více vyprávět příběh ze světa živých nebo mrtvých. Michael Keaton je tady parádní a krade si každou scénu pro sebe a skvěle se baví. Winona Ryder hraje dobře a má hezké a zábavné momenty. Jenna Ortega je tady moc dobrá a tahle role jí sedla. Willem Dafoe krásně přehrává a je tady parádní. Justin Theroux krásně zahrál svou postavu a je vidět, že si jí užil. Monica Bellucci bohužel nemá tolik prostoru a je to velká škoda. Catherine O'Hara má opět skvělé dialogy a krásně se baví. Velkou radost mi ve své cameo roli udělal Danny DeVito, kterého vždy rád vidím. Jak už jsem naznačil, největší problém filmu je ten, že po příběhové stránce je lehce přeplácaný a trvá, než se rozjede, ale pokud máte rádi původní film nebo Burtona, tak to pro vás nebude, tak velký problém. Beetlejuice Beetlejuice je povedené a zábavné pokračování, které neurazí a dokáže velmi příjemně potěšit. ()

Kerion

Jeden z režisérů, kteří ovlivnili moje dospívání, je bezpochyby Tim Burton. Jeho filmy jako Batman, Ospalá díra nebo Velká ryba mě zasáhly nejen svým vizuálním stylem a poetikou, ale také mě oslovily humorem a jedinečným způsobem vyprávění. Proto je pro mě tak těžké uvěřit, jak velkým zklamáním je pokračování Beetlejuice. Ačkoliv mě už nějakou dobu Burtonova novější tvorba příliš neoslovuje, stále jsem šel do kina s nadějí, že mě tentokrát opět pohltí jeho jedinečný, bizarní svět. Bohužel, nový Beetlejuice pro mě nefunguje a nedokázal jsem se s ním sžít. Scény na sebe nenavazují a působí nesourodě. Je zde příliš mnoho zápletek, které nedokáží vygradovat do uspokojivého závěru. Herci si každý hrají svou vlastní hru, bez jakékoliv chemie mezi sebou. Vysněný svět nedrží pohromadě, protože postrádá alespoň základní logiku, kterou si první díl uchoval. Film sice není úplným propadákem, ale k mému srdci má bohužel hodně daleko. ()

blackJag

Před návštěvou kina jsem doma oprášil jedničku (mimochodem pořád super) a s napětím jsem očekával, jak to dopadne. Burton v poslední době nějakou vyloženou fazónou neoplýval, mohlo to klidně skončit další nemilosrdnou porážkou dětského antihrdiny, nicméně strach byl zbytečný, návrat proslulého bio-exorcisty se povedl skoro dokonale! Keaton exceluje, (exceloval i kdysi a tady skvěle navazuje - rozdíl několika dekád v podstatě nemá relevanci), Elfmanovi to skvěle notuje, imaginace má zelenou!  Asi mi hlavně vadilo, že Baldwin a Davisová jsou v podstatě odbyti jakousi "kličkou", přitom Jeffrey Jones, který se před lety nemilosrdně odpálil dětským pornem, má důstojné příběhové řešení, byť se tedy na něm osobně nepodílel. Tohle byla fakt škoda, zvlášť když jsou oba ještě pořád, ehm, naživu a nějakou tu animovanou vsuvku by klidně zvládli... 85% ()

TroiMae

Tak je to spíš taková masturbace pro pamětníky a pamětnice. Ozvěny z prvního dílu. Čtyři (hetero) svatby a jeden pohřeb. Tři ženské generace Deetzových a Delores, jejíž postava vypadá jako dlouhé cameo a je až neuvěřitelné, že nepřináší žádnou dynamiku do děje. Ostatní působí jako z papundeklu. Jediná dějová linka, která působí výživně a skýtá nějaké napětí, vývoj a zvraty, je Astrid a Jeremy. Bohužel hozená jako kamínek do opulentnosti zábavního parku. "Pokračování Beetlejuice paradoxně zrazuje fakt, že působí přinejlepším polomrtvě. A více jako produkt soudobé spotřební kinematografie než skutečný duchovní pokračovatel původního filmu,“ píše Kristina Roháčková. "Jako by se mezi všemi těmi postavami a jejich dějovými linkami zapomnělo na důvod, proč je vlastně znovu oživujeme. Tím se myslí cokoli přesahující producentskou zištnost a prostý fakt, že co kdysi fungovalo a diváci mají rádi, má v dnešní době potenciál vydělat peníze. Z toho, co bývalo nepředvídatelnou a vysoce bizarní oslavou života i všeho, co přijde po jeho konci, se tak stala víceméně bezduchá, na půl plynu se odvíjející série scén, z nichž vám velká část bude povědomá. A není to kvůli tomu, že už jste viděli první Beetlejuice, ale zkrátka proto, že už jste někdy viděli nějaký film." ()

Ludivitto

Expozice asi zbytečně dlouhá (chápu, 36 let je 36 let a nové generaci je třeba dost věcí vysvětlit) a Winona je občas prkená jak Keanu (věk nezastavíš), ale jinak je to bizarní až oldschoolová zábava. V dobrém. Je osvěžující vidět zase tunu praktických efektů, masek, rekvizit a tak. A Beetlejuice na těch 600 let nevypadá:) ()

Specs

Hlášky: Wolf Jackson: - "Poznáváš tuhle kočičku?" Beetlejuice: - "Tuhle kočku jsem v životě neviděl. Ani v posmrtném životě." & Beetlejuice: - "Šťáva se uvolnila!" & Beetlejuice: - "Myslím, že to byl Dostojevskij, kdo řekl... 'Později, hajzle!'" ()

Hollohlaway

Fan servis běží na plné obrátky, je tam hromada roztomilých drobností k pochutnání, to se musí uznat. Škoda, že je to dost roztahané a dobrá polovina filmu nemá švih a jen pomrkává na diváka. Obsazení celkem fajn, i když Jenna Ortega mě nijak nebere a ta její sveřepě zaťatá pusinka a jeden výraz mě tu spíš vadil. Ale Michael Keaton si to rozhodně užíval, výborná hudba Dannyho Elfmana taky byla fajn. Ale Geenu Davis sakra mohli ukecat. ()

666Carnage

Tím Burton je zpátky ve svém a dělá to zatraceně dobře. Beetlejuice je moje oblíbená postava z jeho filmů a tady se opět vyřadili. Příběh je super a víc se o postavě dozvíme. Dokonce se i víc času tráví v zemi mrtvých a tam je to parádní. Keaton je fantastickej a ostatní nejsou o moc horší. Klobouk dolů, že ukecal většinu herců z prvního dílu. Stylizace je nádherná a muzika se perfektně hodí. Je to vtipný, příjemný film s nádechem hororu a já se královsky bavil. 85% ()

Zlatého lva v Benátkách získal Vedlejší pokoj

Zlatého lva v Benátkách získal Vedlejší pokoj

07.09.2024

V sobotu 7. září proběhlo slavnostní zakončení 81. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Jednu z největších evropských filmových událostí roku otevřel 28. srpna nejnovější počin Tima… (více)

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

06.09.2024

Oblíbený herec Michael Keaton (Birdman, Batman) poslední dny a týdny tráví zejména mediální propagací svého nejnovějšího snímku Beetlejuice Beetlejuice v režii Tima Burtona (Dumbo, Sirotčinec slečny… (více)