Vražda na Nilu

• Československo Smrt na Nilu (více)

Jedna loď, několik vražd, mrtvola, několik podezřelých a jeden geniální detektiv. Hercule Poirot chce prožít příjemnou dovolenou na luxusní lodi Karnak, která se plaví po Nilu. Pokojný výlet se však změní v drama, když někdo zavraždí bohatou Linnet Ridgeway-Doylovou. Pachatelem může být jen některý z cestujících! Ale kdo? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Amberjack

Krásný film. Hvězdička jde dolů za příliš předvídatelnou pointu, ale hádám, že v odhadování zápletek už jsem prostě moc vycvičenej. ()

adaben

Pěkné a navíc ještě s poctivě udělaným původním českým dabingem a tím pádem ještě kvalitním. Ten film má prostě své kouzlo, a to přesto, že se může zdát, že herci přehrávají, tlačeni do komediální podoby, že vrahy člověk uhádl a že na detektivkách A.Christie stejně jako na některých jiných anglických detektivkách mne mrzí, že těch vražd je až přehnaně mnoho a skoro se z nich stává parodie. Peter Ustinov mi jako Poirot sedí, nemám s ním problém. A někteří další herci byli prostě vynikající - David Niven, Jane Birkin, Jack Warden, potěšilo mne shlédnutí mladší verze dnešní anglické babice Maggie Smith a pak samozřejmě Mia Farrow. Na tu se nešlo vynadívat. ()

JohnnyV

Velice promyšlené a rafinované. Bohužel k dokonalosti tomu schází uvěřitelnost chování všech postav, které se v blízkosti mrtvol prostě chovají, jako by se nic nestalo a výletní loď poté opouštějí, jako by se prostě jen vracely z výletu. Těmto detektivkám chybí dokonalejší propracovanost charakterů. ()

Monicina

Táto verzia a verzia z roku 2004 boli obe rovnako dobré. Možno táto staršia je o čosi lepšia v tom, že viac mi tam pasovali do ich úloh herci, ktorí hrali pani Doylovu, jej strýka a Jacqueline. A Angela Lansbury ako pani Otterbournová bola neodolateľná a zahraná skvele, jej neustále prepité a košilaté reči a klipkajúce oči Poirota skoro odrovnali. Výborne zahraté oboma. V tej novšej verzii bola Otterbourneová zhraná slabšie. ()

Bradley

Dle mého asi nejlepší filmové zpracování Agathy Christie. Egyptské reálie, herecké obsazení a výkony, dobře napsaný scénář. Tohle vše tvoří velmi poutavý a zábavný koktail, který si pět hvězdiček zaslouží. Už jen za Petera Ustinova, který v tomto zpracování zastiňuje Davida Sucheta. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury