X-Men 2

• USA X-Men 2 (více)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

JimmyII

Tak tohle pro mě byli dokonalí X-Meni, mnohem zábavnější, drsnější a propracovanější než první díl. Víc se tu řeší psychologie postav, která je zrovna pro mytologii X-Menů hodně důležitá a je zajímavá, objeví se jedna z nejlepších postav - Nightcrawler, a vše celkem pomalu, ale přitom zábavně spěje do strhujícího finále, které je možná trochu nastavované a přepálené, ale i tak je tahle X-Mení dvojka výbornou komiksovou řežbou! ()

Wall-E

A tohle je bez debat nejlepší díl série (zatím). Singerovo vrcholné dílo, můžu se na X2 koukat pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Úvodní scéna z Bílého domu mě v kině odrovnala. Určitě jedna z nejlepších trikových scén vůbec - takhle mě dostal snad jen kdysi T2. Bryanův team stejně jako v jedničce dokázal s relativně nízkým rozpočtem zázraky (Last Stand měl dvakrát větší a nejde to poznat). X2 perfektě funguje i bez akce, které zde není mnoho, ale když už tak stojí za to... 100% ()

DivX

CHYBA VE FILMU: V pasáži, ve které začíná praskat přehrada, si Stryker sundá brýle. Nakape mu na ně pár kapek vody, ale když si brýle zase nasadí, jsou suché a vyleštěné. Přitom se ani nepohnul. ()

Sokkk_y

Tomu říkám legitimní silný nástupce svého předchůdce. Druhý díl ságy o X-Men nepostrádal (narozdíl od jedničky) dynamiku, akci, kvalitní zápletku a luxusní souboje. Vypadá to, že právě díky tomuto filmu začnu mít komiksárny rád... brrrr, snad nedopadnu jako zoufalý panic s půllitrama na očích, jednou rukou v kalhotech a druhou na nejnovějším vydání nějakého Wolverina. ()

Mrkvič

Po osmi letech podruhé a dojem mnohem lepší.Spousta děje a spousta postav není až tak na škodu. Zvláště když jsou ty postavy tak zajímavé. Už se naštěstí netočí vše kolem toho příšerného Wolverinova hára. Je to sice pořád taková přizdisráčská umělá rutina, ale oproti novému restartu to aspoň sedí pohromadě. ()

karlik4801

Další skvělá komiksová adaptace z pohledu mutantů od Marvelu. Spusty lidí dostalo co chtělo. Fenomenální Wolverine, Magneto ve vězení a cerebro. Vynikající masky a make-up, je vidět že na tomto filmu není nic odfláknuté. Propracovaný děj do poslední kapky. Komiks na filmovém plátně se posunul zase o nějaký ten metr dál, s X-meny se posune ještě hodně daleko. Tyhle komiksovky by se měli točit častěji. ()

lennyd

X2 alias X-Men 2. Dvojka. Pokračování velice úspěšné jedničky. Je ale nutno přiznat, že svého bratříčka s přehledem překonává (jako jedno z mála pokračování). Wolverine (Hugh Jackman) pátrá dál po své minulosti, a čím dál víc nitek ukazuje na William Strykera (Brian Cox. V X-Men zuřila válka jen na jedné frontě -- Xavier a jeho škola proti Magnetovi, v X2 se do toho všeho zaplétá právě William Stryker, kterému je jedno kterou stranu zničí, hlavně když zničí VŠECHNY mutanty... Staré znamé z jedničky (Xavier, Wolverine, Storm, atd) doplňují nové tváře (a vůbec ne špatné) - Pyro, který umí ovládat oheň, Iceman, který zase umí cokoliv zmrazit, ale hlavně Nightcrawler, jehož teleportační schopnosti jsou naprosto dokonalé.. Vizuální efekty jsou ještě lepší, příběh také .. takřka dokonalý film. Jen se mírněte Bryane Singere, na X-Men 3 už šest hvězdiček nemáme :) ()

Nihlathak

Já jsem spokojen, Nightcrawler byl super nápad, skvělá režijní práce, všechno. Ale pořád mi tam něco chybí. A má to co dělat s kartama a má to tam být v jistých okamžicích namísto Icemana. Co to asi bude... Jinak oceňuju záchvěvy X-mení komixové atmosféry, ten mráz a podzemí tomu bodly. ()

LordSnape

Prakticky se jedná o slušné pokračování i když tentokrát ubylo akce a přibylo více filozofických hlodů, které podle mě v komiksových filmech nemají co dělat. ()

anli

Druhý mutantský film a Bryan Singer opět v akci a naprosto skvělé formě.Z doposud natočených filmů je dvojka nejlepší.Přesná dávka vysvětlování,mutantské filozofie a akce.Skvělý scénář a mistrovká režie spolu s(opět)vynikajícími)herci nenechá nikoho na pochybách,že se dívá na jeden z nejlepších filmů žánru.Tentokrát je i hudba dokonalá(Kamena vystřídal Ottman) a celé je to opět velmi povedené a nápadité.A na dálku z toho čiší filmařina jako hrom.Jasně mutantských 100%. ()

majxik

Poměrné pěkné pokračování, které nechává pootevřené vrátka velkému finále, ale bohužel mě dvojka nenadchla tolik jak tomu bylo u jedničky. Nevim jestli to bylo větším očekáváním, nebo doufaním v nějakého super mutanta který by mě zaujmul. Nebo jestli to bylo více dialogama na úkor akce? Pravda bude někde na polovině cesty. Ale nenechte se zmást negativnějším hodnocením z počátku, jedná se stále o velmi pěkný akční film se svým spádem a drsnou akcí, jen ta akce je trošku moc ředěná, než jak tomu bylo u jedničky. ()

uiu

Ačkoliv je pro mě dvojka X-Menů slabší, pořád si drží vysokou laťku prvního filmu. Dostáváme se hlouběji do děje a politických propletenců v zákulisí mutantů. Dozvíme se více o minulosti Wolverina (což nám už dnes nabídl i film X-Men Origins: Wolverine - který je ovšem ve srovnání s X-Men filmy hodně špatný). Velice mě potěšil nový mutant na scéně Nightcrawler v podání Alana Cumminga. Osobně si myslím, že dvojkou měla "sága" skončit a nerozvádět dál, "co se asi stalo s Jean Greyovou". ()

Pavlínka9

Natěšená na další díl a nezklamaná :) Hlavní hvězdou filmu je pro mě Kurt Wagner, který dokonce převálcoval na plné čáře i Wolverina :) A to je co říct ;) Alana Cumminga od té doby nevidím jinak než jako tmavěmodrého mírumilovného "něco" s ocasem :D Co dál? Rozvíjení příběhu a napínání diváka s nastíněním dalšího tématu, aby se těšil na další díl a boj "dobra" se "zlem" :) Ale nejlepší je přeci jen jak se dva "páni v letech" navzájem popichují ;) ()

kurcatovium

Oproti prvnímu dílu slabší snad ve všech směrech. Špatné to určitě není, ale něco tomu zkrátka chybí. Jednička byla originální, tohle působí trochu jako druhý odvar ze stejného čaje. ()

noriaki

X-Meni mě asi nikdy nechytnou tak jak by chtěli a možná i měli. Pořád jsem se ještě nedokázal přenést přes to, že i když se snaží vystupovat jako dospělá a temná sci-fi série se zaměřením na filosofii a osudovost, tak se vyžívají v povrchnosti a infantilnosti. Charaktery jsou ploché jak papír. Přitom je paradoxní, že ten jeden rozměr ostře mění. Buď absolutní "dobro" nebo "zlo" a nic mezi tím. A podobné jsou i vztahy mezi nimi. Motivace a psychologie je zřejmě jen slabost obyčejných, nezmutovaných smrtelníků. Protože efekty i akce vypadají parádně a film disponuje ucházející atmosférou, tak si nebudu dělat problémy a dám alibistické tři hvězdičky. I když je mi celý koncept proti srsti, tak jako odpočinkový akční film to vůbec není špatné. ()

koxin

Co na to říct, prostě lepší než jednička, poutavější story a míň natahování. Nepovedené postavy, jimž se v prvním díle věnovalo moc pozornosti se tady stáhly do ústraní a uvolnily místo novým, lepším postavám, případně těm povedeným starším (Magneto na prvním místě). ()

elanius

(71/2017) / Pre mňa osobne snáď najslabší film zo série, ktorý v podstate len opakuje postupy videné v jednotke. Na hodnotení (82% momentáne) je vidno, ako loajálni sú komiksový fandovia. Kde iný film musí presvedčiť ako celok, tu stačí minimálny posun v deji alebo vzťahoch mutantov. Po rokoch film určite stratil ešte viac a priznávam, že v dobe uvedenie (aj spolu s jednotkou) mohlo ísť o väčšie pecky. (5/10) ()

Dreaker.24

X-MENi odstartovali novou a přelomovou éru superhrdinských filmů, které do té doby byli jen směšným převedením komixových omalovánek na filmová plátna (výjma filmu Batman (1989), který v tom má také svoji důležitou roli). Právě X-meni byli tím filmem, který ze superhrdinského žánru udělal žánr dostupný širšímu publiku a jejich sekvel X2 je pro mě tím, který v té kvalitě ještě překonal 1. film a stal se tím co dal zelenou všem těm filmům, které v tomto žánru vznikli a které lidi tak zbožňují, mezi ně patří i Iron man, který je už od dětství mým nejoblíbenějším filmem. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)