X-Men 2

• USA X-Men 2 (více)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

yeniczek

Pro mě nejlepší komiksová adaptace vůbec! Dvojka se neřídila známým pravidlem a překonává už tak dobrou jedničku, což je jen dobře.. Špičková zábava od začátku do konce s výbornými zvraty a efektními momenty. ()

MishKonn

Jednička upoutala mou pozornost a vytvořila u mě zájem o mutantí univerzum. Dvojka je mistrovským dílem (kterým ale měla bejt spíš trojka), co se týče scénáře, režie, triků a vlastně všech věcí, který od kvalitní komiksárny čekám. Všechny postavy tu mají dost místa na to, aby se dokázaly dostatečně předvýst, a ty hlavní poznáme do hloubky. Asi ten nejlepší druhej díl od dob "The Empire Strikes Back" (a možná taky "Lethal Weapon 2"). ()

Petr23

Jasný důkaz, že i pokračování má nějaký smysl. V tomto případě učitě, psychologie a chování postav jsou logické a některých případech nepředvídatelné. Ale hlavně akčí stránka spolu se zvláštními efekty dělají z tohoto dílu špičku režisérova umění. ()

squader

Mám hodně rád sci-fi. A to co mi nabídl Bryan Singer v pokračování X-menů, se mi hodně zamlouvalo a naprosto splnilo moje očekávání. Osobně bych řekl, že dvojka dokonce o chloupek předčila vynikající první díl. Snad i nadále budou Singrovy filmy takhle skvělé. ()

SkyHawk

...v pokračování objevujeme více akce, více mutantů, více efektů, ale všeho s mírou a poměrně vyváženě. Zápletka je logicky více komplikovanější. Dočkáme se i boje "dobra a zla" proti ještě většímu zlu. Přesto úvodní díl trilogie mi přijde povedenější... ()

sahe

Zde řeknu to co o 1. díle.....I když tento žánr moc nemusím, tak své plusy to opravdu má ... ale trošku se to místama už vleklo.... ()

JohnSmith

O stupínek lepší než jednička,mnohem dynamičtější,zábavnější a zajímavější.Troufnu si říct,že Singer měl tentokrát i lépe natočenou akci. ()

Danny F.

Ještě víc dějově a efektivně zpracované než předchozí díl. Příběhově vyrovnané, napínavé a akčnější. 80% ()

hroubek

Vrchol filmové série o X-menech.Většina postav je propracovanější, než v jedničce, ale jsou tu také nové postavy, které zastiňují některé herce z jedničky.Tahounem je Wolverine, který dostal víc prostoru než minule o proti jiným postavám a to je jen dobře, protože samotná postava Wolverina je mnohem zajímavější, než třeba Storm.A jeho charisma je na vrcholu trojúhelníku hereckých výkonů pod ním jsou Brian Cox jako Stryker a samozřejmě Magneto v podání Iana McKellena.Některé postavy jako Cyclop anebo Profesor Xavier jsou schovaný což některé diváky zamrzí, nebo potěší.Akce je ve filmu požehnaně jako útok v Bílém domě, souboj Wolverine s Deathstrike.Dvojka dopadla jak jsem si přál a to výborně. ()

Natabar

Povedenější než jednička, akorát mě totálně pozvedala ze židle chyba, díra či nesmysl v závěru filmu. Nevím, jestli se chtěli tvůrci do budoucna jen zbavit jedné z postav anebo jestli potřebovali někde vydojit z diváků slzy - ale už i malé dítě jednoduchou logikou uhodne, že v letadle měli toho ledového můžíčka, který mohl vodu z přehrady zmrazit a všechno by bylo v cajku. ()

sskrblik

Další X.Meni, spousta akce, ale ten konečný děj už se tak něják podivně táhl a nebyl tolik dobrý co v minulém díle. Slabší 4 ()

Tomatáš

Velmi zajímavá podívaná. Velmi mě zaujal vývoj jednotlivých postav celé ságy. Cítím z této záležitosti také určitý přesah k zamyšlení, což jsem před shlédnutím vůbec nepředpokládal. Na daný žánr pro mne super překvapení. ()

Ace.Anita

Jednička měla kouzlo objevování, co že jsou ti mutanti zač. Tohle už je dle mého jenom scénáristicky pěkně zmáknutý akčňák. ()

Mishqo

Prišlo mi to hlbšie, viac emócií ako v jednoške, viac inteligentných kecov na úkor akcie čo mne ale nevadilo. A inak kvality z originálu ostali, takže som bol u X2 spokojnejší. Btw. scéna u Bobbyho rodičov nápadne pripomínala gay coming-out: "When did you first know you were a mutant?" ... "Have you tried not being a mutant?" =D ... 85% ()

lykan9

Sice je dvojka velmi podobná jedničce, ale já bych ani nechtěl, aby se začalo tlačit na pilu. Vetšinou je to jen k horšímu. Tady si udrželi svůj vysoký standart a to mi stačí. ()

VanTom

Stále možná nejdospělejší a "nejzávažnější" superhrdinská komiksovka v nespěchavém tempu důsledně rozehrává nečernobílý scénář jak v "emancipační", tak v emoční a psychologizační rovině. Cool akce nechybí, ale ani nebere dech (absence krve na Wolverinových drápech porcujících přepadové komando silně bije do očí), pročež největší plus si odnášejí výrazné, propracované postavy (kterých naštěstí od minula příliš nepřibylo). Přes všechnu chválu však pro mě zůstává srdcovou jednička. ()

Kali4

Až v tomto filmu vyjde najevo ten pravý potenciál série X-Men. Charaktery postav jsou naprosto precizně zpracované a rozvité, schopnosti každého z mutantů najdou ve filmu uplatnění, které není zbytečně naaranžované, problémy se řeší týmově (většinou) a akční momenty, kterými se neplýtvá, jsou velmi efektní (od nedotaženého atentátu v Bílém domě po Pyrovy hrátky s ohněm). Kladem je též vynikající hudební doprovod, v němž se najdou nezapomenutelné pasáže (zvláště ta úvodní), děj není až tak spletitý, zato má několik vedlejších odboček, které nejsou bezdůvodné. Jsem rád, že více prostoru dostaly vedlejší postavy, nejvíce z nich Halle Berry, která skutečně umí, a Hugh Jackman jako divoký Wolverine je velmi přesvědčivý. Ale co bych to rozváděl, všichni hrají výtečně! X-Men 1 byla úspěšná rozjížďka, tohle je teprve ta pravá jízda. ()

svobik

Oceňuju propracovanou psychologii, stylový začátek, Wolverinea i fakt, že Singer tentokrát operuje na daleko větším prostoru. Nemůžu si ale pomoct a na plný počet to nedotáhnu ani tenokrát, poněvadž to rozkouskované finále druhým X-Menům nesvědčí a já ho vždycky akorát tak prozívám. A to je vážně škoda. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)