Staršinovi Vaskovi, veliteli oddílu protiletadlové obrany v Karelijské pustině, je přidělena jednotka dobrovolníků skládající se z mladých žen. Když přijde zpráva, že v zázemí seskočili dva němečtí parašutisté, musí staršina reagovat. Vybere pět děvčat a s touto „jednotkou" se vydá Němce zajmout. Brzy však zjistí, že zde neseskočili dva parašutisté, ale šestnáct těžce vyzbrojených komandos... (Bohemia MP)

zette

Film od sameho zacatku zaujme krasnou kamerou, hudbou a prirodou kdesi v Rusku. Vyborne jsou i vsuvky, ktere nam kratce priblizi zivot hlavnich hrdinek pred nastupem na frontu. Herecke vykony dobre, jen nevim, zda v sovetske armade bylo tolik kocek pohromade:-). Film je to dobry, jen si myslim, ze budovani atmosfery v lese se dalo ztvarnit i lepe, stejne tak jako zaver. Kazdopadne se budu chtit podivat na puvodni verzi z roku 1972. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tohle je prostě jen remake. Remake, který je akčnější než původní film, který je trochu nadupanější, ale jinak je naprosto stejný a o hodinu zkrácený. Jenže právě ona poetičnost a zaměření na postavy, mi mnohem více sedělo u původního filmu, který tenhle film prostě nepřekonal. Dobrá akční podívaná, ale při srovnání s původním filmem pro mě skoro bez emocí. ()

*CARNIFEX*

Len zriedka kedy hľadám slová, no musím priznať, že ma táto vojnová dráma vzhľadom k štruktúre príbehu pomerne dosť zaskočila. Obsah som nečítal, a tak keď došlo k obratu a uvedomil som si, že prvé husle v tomto snímku hrajú nežné polovičky, ovládla ma skeptika. Lenže tento počin je tak nečakane podmanivý, že pochybnosti ani omylom nie sú na mieste, ba práve naopak, ponúka toho rozhodne viac, ako ktorákoľvek americká pseudo vlastenecká, ideologická sračka. Ja som si to "užil", a či sa to bude páčiť iným? To mi je úprimne povedané úplne u riti. ()

Lacike

Technicka stranka je bezchybna. Ale akcnych scen je minimum a dejova omacka ma strasne nudila. Najviac ma srali neustale spominacky na zaciatku behom ktorych som si mal oblubit postavy, ale vôbec sa mi to nepodarilo a tym padom cely film isiel mimo mna. Pôvodnu verziu som nevidel a vzhladom na jej vrazednu stopaz som tomu rad. 4/10. ()

Arsenal83

Obyčajná ruská dráma s výnimkou, že v nej bojujú ženy. A ženy v armáde ma nevzrušujú, hoci tieto slečny tu nevyzerali najhoršie. Obrazovo dobré, ale príbeh o tom, ako sa snaží pár žien zabiť desiatku Nemcov vo vojne, kde zomreli desiatky miliónov obetí, sa mi zdá zbytočný. Navyše je film prerušovaný retrospektívami a hovoreným slovom, má málo akcie a veľa dialógov. ()

• Tento film se nachází i v prodloužené verzi jako čtyřdílný seriál. (ČSFD)
  • Hlavná časť natáčania prebiehala v Karélii v lete a na jeseň 2014. (Arsenal83)