Reklama

Reklama

Smrtonosná past 2

  • USA Die Hard 2 (více)
Trailer

Policista John McClane čeká na letišti ve Washingtonu, až přiletí jeho žena. Ve stejnou dobu je v jiné zemi za přísných bezpečnostních opatření do letadla naložen svržený diktátor generál Esperanza, který má být předán k soudu do USA. Nedaleko washingtonského letiště přijedou ke starému kostelu ozbrojení muži, zabijí správce a vysílačkou dají někomu zprávu, že vše probíhá podle plánu. V letištní hale se pohybuje několik mužů jednajících podle stejného plánu. Dvou z nich si všimne John a začne je sledovat až do zázemí pro personál. Když po nich chce doklady, dojde k přestřelce, při které John jednoho z mužů zabije. Když pronásleduje druhého, je zatčen letištní policií a muž uprchne. Přidá se ke zbytku skupiny, kterou vede plukovník Stuart a která si základnu vybudovala ve starém kostele... John jde za kapitánem letištní policie, aby pořádně místo činu vyšetřili, ale ten si je jistý, že jen někdo kradl kufry, a případem se odmítá zabývat. John si provizorně sejme otisky mrtvého muže a pošle je faxem Alu Powellovi, aby mu je prověřil. Powell zjistí, že muž je podle záznamů mrtvý už dva roky a pravděpodobně se jedná o žoldáka. John předpokládá, že má něco společného s příletem Esperanzy, největšího drogového obchodníka...  Venku se zatím strhne silná bouřka, hlavní letiště je uzavřeno a letadla čekají na přistání. Stuart se svými muži zřídili v kostele řídící letové centrum, odpojí celou řídící věž a zhasnou všechny přistávací dráhy. Pak Stuart zavolá řídící věž a oznámí jim, že když nechají Esperanzovo letadlo přistát dle jeho pokynů a dají mu letadlo s plnou nádrží, odletí a vrátí jim řízení letiště. Technik Barnes přijde na způsob, jak lze zprovoznit komunikaci na letišti z nového terminálu ve výstavbě, a spolu se zásahovou jednotkou se tam vydává. I tam však čekají teroristé a celou jednotku postřílí. Barnese zachrání John McClane, který se zde objeví. Uvědomí si, že vše byla jen návnada k odvedení pozornosti a k tomu, aby letiště obětovalo své nejlepší muže. Stuart zavolá velení řídící věže a oznámí jim, že svým pokusem o obnovení komunikace nedodrželi jeho podmínky. Jako trest nechá spadnout jedno letadlo tak, že mu překalibruje výšku, kterou ukazují pilotovi přístroje. John se pokusí letadlo varovat světlicemi, ale marně... Vláda posílá na letiště speciální protiteroristickou jednotku vedenou majorem Grantem. Barnes dostane nápad, že by mohli ke komunikaci s letadly využít navigačních majáků a teroristé to nezjistí. Opravdu se to povede, a tak o situaci na letišti mohou informovat všechny piloty. V letadle, ve kterém je McClaneova manželka je ale ambiciózní reportér Thornburg, který frekvenci odposlouchává také a chce to pro sebe využít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (738)

Madison 

všechny recenze uživatele

Aj keď to nebýva častým zvykom, v tomto prípade sa mi smrtonosné pokračovanie páčilo trošičku viac. Zatiaľ čo jednotka nevystrčila päty z mrakodrapu, dvojka ma potešila perfektne budovaným napätím na letisku s miliónmi cestujúcich a akčnými sekvenciami v podstate už od úvodu a bez nejakých dlhých obkecávačiek. Nadupaná willisovská jazda bez žiadnych zdĺhavých chvíľ, no ohromujúca svojou precíznosťou a štylizovanosťou, z ktorej aj Michael Bay musel mať jednoznačnú radosť :-) ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Tahle letištní past je snad ještě smrtonosnější, než ta první v mrakodrapu. Nepřibylo jen množství mrtvol na metr čtvereční, ale hlavně krvavých chuťovek jako jsou třeba ukousnuté prsty nebo rampouchy v oku. John McClane zkrátka miluje Vánoce. Nejkrásnější svátky v roce si totiž neumí představit bez hromady rvaček a přestřelek a hlavně bez vánočního stromku ověšeného mrtvolami teroristů. Není divu, že pokračování osudů největšího smolaře akčního filmu se nese v klasickém balení "všeho víc", bohužel už ztrácí tu nezaměnitelnou klaustrofobickou příchuť. Pořád ale skvělá pecka. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

John McClane - všichni padouši dobře znají tuhle osinu v prdeli teroristických akcí, přesto se opakovaně nechají přistihnout se spuštěnými trenkami a hláškujícím newyorským superpoldou ojebat. Tentokrát se McClane a jeho roba pro změnu opět ocitají ve špatnou chvíli na špatném místě, pro změnu John zase musí zachraňovat svou starou před nenechavými spáry teroristů, bažících osvobodit diktátora a nechat při té příležitosti žuchnout pár nebo několik párů letadel. "Netradičně" se běhá, tentokrát více horizontálně než vertikálně, skáče se a padá, střílí se, pere se (nikoliv prádlo), vybuchuje se, umírá se a jako v každé správné pohádce se není nutné strachovat, jestli to dobře dopadne. Dvojka "Smrtonosné pasti" se mi příliš dlouho vyhýbala: Willisovy hlášky už mě nebavily - v koutcích úst nenastala žádná významná cukatůra, rutinní akce nevyvinula na nervy žádoucí napnelismus a tak se mi k filmu nepodařilo vypěstovat patřičně sentimentální vztah jako ke kultovní jedničce, sorry. 67% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

"Já to nedělám poprvé" John je v tom zase až po uši, a ono "zase" se stává terčem řady vtipů reflektujících mcclaneovský kult, kult hrdiny, který je magnetem na průsery (neboli teroristy s cizím přízvukem). Schopnost dělat si srandu ze sebe samého (a z pokračování obecně) je velkým plusem druhé Smrtonosné pasti, která po celou dobu chytře využívá toho, že víme, co od sequelu očekávat. Pročež se toho buď nedočkáme, nebo dočkáme nečekaně brzy, nebo v nečekaně velkém množství. Postmoderní sebeuvědomělost z filmu nečouhá, funguje pod rouškou bravurně strukturovaného vyprávění. Během stručné expozice se dovíme velké kvantum potřebných informací (zase jsou Vánoce, John se přestěhoval do L.A., pořád je ženatý a polda), jsme připraveni, že střet dobra se zlem bude mít opět podobu střetu organizované tuposti a individuálního důvtipu (padouši jsou major, generál a plukovník, hodně se pracuje s vojenskými narážkami, na Pearl Harbor, Iwo Jimu a hláškami typu "Vyhráli jsme bitvu"), střetu moderních technologií a mcclaneovské ruční práce (na rozdíl od manželky nepovažuje John za největší vymoženost 90. let telefon v letadle, nýbrž mraženou pizzu) a objevují se motivy, které budou v různém kontextu využívány v průběhu celého filmu (pokuta za špatné parkování, dotěrná reportérka). Prostředí tentokrát není omezeno na jeden barák, ale stále jde o 3, nanejvýš 4 uzavřené lokace (kostel, letadla, letiště), z nichž scenáristé vytěžují maximum. K dosažení hlavního cíle je třeba vyřídit pár vedlejších questů, z nichž jeden (navádění letadla) nevyjde - nenaplnění očekávání - a slouží jenom k posílení Johnovy frustrace a touhy zabodnout zlosynům rampouch do oka (nebo něco podobného, gore záběrů mírně přibylo). Ve správnou chvíli je přihozena další komplikace a deadline (letadlu s manželkou zbývá palivo na 90 minut) a nechybí ani zvrat těsně před závěrem. Proč je kruciprdel dneska tak těžké napsat něco stejně chytře zábavného? 85%Zajímavé komentáře: novoten, JohnnyD, 01001, Mahalik ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Znova jsou tu Vánoce a detektiv John McClane čeká na letišti na přílet manželky Holly, s kterou se dal znovu dohromady. Letiště však obsadí teroristi, plánující osvobození zatčeného kokainového mafiána, generála Esperanzu. V sázce jsou životy stovek lidí, pasažerů letadel, které musí kroužit nad odstaveným letištěm ve sněhové bouři. John se znovu ocitá v krizové situaci, protože v jednom z letadel sedí i jeho žena a palivo brzy dojde. I přes nepochopení vedení letiště, se John na vlastní pěst pouští do nerovného boje s teroristy. Druhý díl si nic nezadá s jedničkou, pravda, postrádá její sevřenost, ale v akčních sekvencích ji rozhodně překonává, protože režii má tentokrát na starost akční specialista Renny Harlin. Jednička asi zůstane navždy nepřekonána, ale dvojka je jejím důstojným nástupcem. Dojem kazí jen pár nepovedených speciálních efektů a kaskadér zaskakující za Bruce Willise, který byl poznat. 80% ()

Galerie (48)

Zajímavosti (55)

  • Generál Ramon Esperanza v podání Franca Nera je bývalým samozvaným diktátorem ve fiktivní latinskoamerické republice Valverde, tedy té samé, kde stejnou roli zastával i Dan Hedaya jako generál Arius v klasice Komando. (Divočák)
  • Když ke konci filmu při jízdě po ranveji tryská širokým proudem letadlu z nádrže palivo a připočteme-li výšku křídla (příp. i vítr při nevlídné sněhové bouři), rozptyl dopadu by byl mnohametrový. Však při zapálení je vidět jen několik centimetrů široká strouha. (kyrtab)
  • Mělo se natáčet v Minnesotě, ale nenapadl tam žádný sníh, a tak se natáčení přesunulo do Michiganu. (Kulmon)

Reklama

Reklama