Geralt míří domů v naději, že tam Ciri bude v bezpečí, ale hrozby číhají na každém rohu – i na Kaer Morhenu. Klíč k Yennefeřinu osvobození se možná ukrývá v jejích snech. (Netflix)

tomik99

Vizuálně nádherné, akorát temné a hudba skvěle pasuje k danému ději a vrcholným momentům celé epizody. Příběhově ovšem malinko prázdnější. Linka s Yennefer a Elfy mě moc nebrala. Nemám nic proti mytologickému tlachání, nicméně co je moc, je už příliš. Pakliže to nemá smysl, aby to dokázal pochytit i nečtenář, tak mi nezbývá než dát průměrné hodnocení. ()

LasT_Olt

Proboha. Ta linka Yennefer je tak hrozně moc ubohá a špatná, že tomu budu vždy srážet body jen kvůli ní. Prostě běží lesem, sedne na zem a řve a proč? Proč to dělá kurva. A aby toho nebylo málo tak totálně dokurví celou atmosféru okolo Kaer Morhen. Jakým právem. Jakým právem udělají z hradiště zaklínačů bordel a z Eskela lešina? Mělo tam být komorně prostě pět zaklínačů jak v knize a ne, že tam je deset red shirtů a Eskel je navíc totální čurák. Jsem fakt znechucen, jdu spát. ()

Martinius

styri s odrenymi usami, lebo zaklinac. navsteva stareho dobreho kaer morhenu, ktory najma hraci zaklinaca 3 poznaju naspamat, potesila. eskel sklamal. jeho postava i jeho koniec. pribeh s leshenom mal vsak svoje specificke zaklinacske caro. linia yennefer mi nedavala zmysel a bola dramaticky nafuknuta. odklon od knih citit vyrazne uz teraz. hadam to tvorcovia prilis nedodrbu, trufam si tvrdit, ze sotva by sa niektory z ich scenaristov vytiahol na sapkowskeho. ()

Necrotongue

Druhá epizoda se od té první ostře lišila. Hlavně tím, že mě moc nebavila. Diskotéka na Kaer Morhen byla jako špatný vtip; počítám, že Vesemir pořádá na jaře pro vesničany jarmark. Podobně blbě u mě vyzněla elfská houbičková párty v chaloupce na kuří nožce. Pardon, na kuřích nožkách. Když k tomu připočtu ještě spoustu zbytečných keců a Geraltovo opakované pózování s mečem, byla to dost otrava. ()

Kaka

Druhá série po dvou epizodách zatím působí výrazně přístupněji klasickému divákovi, který není tak dobře obeznámen s předlohou. Což je pro řadu lidí dobře, nicméně skalním fandům asi bude chybět více šťávy. Pravda je, že zatím zapamatovánihodná scéna není ani jedna, což se o jedničce určitě říct nedá, ba naopak, tam jich po druhé epizodě bylo několik. ()

• Ve scéně, kde Vesemir (Kim Bodnia) věší medailonek, si lze povšimnout mnoha jeho verzí, mezi kterými je i ta, kterou známe z herní série. (Karlosik_4)
  • Když Ciri prochází zbrojnici na Kaer Morhen, je možné zahlédnout Geraltův stříbrný meč z třetího dílu herní série. (NiWi)
  • Chýše bez dveří na baziliščí noze je založená na Ruském folklóru v podobě Baby Jagy, která žije v chaloupce na kuří noze. (NiWi)