Zaklínač

USA / Polsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Diskuze

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

verbal

Myslíš, že si během dopisování posílali i některé intimní informace z jejich fiktivních světů nebo na to vždycky reagovali ve svým díle až zpětně? Mimochodem, znáš R. H. Barlowa? To byl teprv Lovecraftův eromen, kterého i sám jmenovaný mistr považoval (až na jeho někdy příliš okatý gay projevy) za geniálního pisatele weird fiction. Nicméně stejně jako jeho erast se moc dlouhého věku nedožil.

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

verbal

A všiml sis vzájemných odkazů na tvorbu toho druhého (Lovecraft <---> Howard)? Hlavně teda v Lovecraftovo tvorbě, od Howarda jsem toho tolik nečetl, takže tam úplně nevím, kolik toho je.

KeineLust

V jednoduchosti je síla a Howča, jakož i třeba Lovecraft nebo Tolkien, byli v podstatě stylističtí géniové, kteří dokázali jednou krátkou větou atmosféricky vyjádřit tolik, co jiní neumětelští pissálci zoufale roztahují na tři strany.

na příspěvěk reagoval Beckett51, Dacsus

Nathaniell

A navíc je to totálně arogantní debil, co si myslí, že je Krajtn. (Párkrát jsem měl to ponížení) Nebýt posrané počítačové hry pro mentály, doteď prodáva ty své popsané hajzlpapíry jako samyzdaty na burze v Bielsko Bialej. Povídky má ovšem naprosto úžasné, ale jakmile se egoisticky pustil do větších útvarů, v nichž povyšuje fantasy na ucajdanou psychosračku, je totálně bezradný, jen prudivě grafomansky vatí, protože nemá fantazii a ani neumí širší celky poutavě psát.

na příspěvěk reagoval Nathaniell, Dacsus

mm13

Notypyčo, to bylo podlé. Teprve po létech terapie a elektrošoků se mi podařilo to trauma z Lesmytágu konečně dostat z hlavy a Ty mi to takhle vmeteš. Platíš další léčbu!

na příspěvěk reagoval mm13

KeineLust

KeineLust (hodnocení, recenze)

verbal

já nevim tyvole, nemyslim si, že sem nějakej wannabe yntelechtuál, ale Howardovo věci mi oproti Sapkowskýmu přijdou, jak od pětiletýho fakana. tim neřikám, že se mi nelíběj :D

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

verbal

Nj... Jsem asi víc ve tvý řiti.. než jsem chtěl... Je tu ozvěna... Předchvýlí okolo letěl superman.. že hledá světlo.. po něm hned okolo metro... a záhy autobus plný malích pionirů... Máš tu celkem v ryťce provoz... Se nediv že se ti tu lidi stracej... 8)

Nathaniell

Nathaniell (hodnocení, recenze)

verbal

Mě na knížkách celkem sere, že Andrzej Sapkowski porušuje nějakou chronologickou kontinuitu ještě víc než Tarantino v Pulp Fiction. Plus jsou některý jména podobný a vždycky jak píše o někom, jehož jméno je mi povědomí, čtu, jak se bude chovat, abych si odvodil, kdo to je. Jinak jsem se prokousal povídkami a čtu teprve Krev elfů.

Že se ti to nelíbí? Jsou lidi, kterým se nelíbil Forrest Gump. A přitom je Tom Hanks v roli flegmatickýho retarda tak úúúžasnej. :-D :-D :-D :-D

Henry Cavill je prej nadupanej s mečem jako nikdo. Než to pořádně vydají, dočtu minimálně další 2 knihy. :-D

PiLgRiM

Už radši ne, prokousal jsem se s odporem a FFW až k Času opovržení a poté usoudil, že si radši nechám vytrhat nehty, protože to bude daleko zábavnější.

na příspěvěk reagoval Nathaniell

PiLgRiM

I já jsem to myslel dobře. Amber má pár světlých dílů, ale Zaklínač je mimo povídek děsivá pruda.

PiLgRiM (hodnocení, recenze)

verbal

Nemyslel jsem to nijak špatně, tak není třeba hnedle útočit a ne nebili :) .. Netuším ale proc člověk co se zastava zaklinace a amberu, musí bejt nutně yntelechtuál.

na příspěvěk reagoval verbal, verbal, mm13

PiLgRiM (hodnocení, recenze)

verbal

Nevím no, Eddingse jsem četl v sedme třídě a už tehda mi přišel dost jednoduchej. Howardovi povídky jsou fajn jen vzhledem k době vzniku. Zbytek jsem nečetl.

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

verbal

Tak si to stahni načtený od ECA... možná změníš nazor. Akorat čas Křest ohněm si pak budeš mudet dočíst sám... -_-

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Sledovanost Zaklínače klesá

Sledovanost Zaklínače klesá

07.07.2023

Nedávno jsme psali článek zabývající se odchodem hlavní hvězdy Zaklínače Henryho Cavilla, a jak si tvůrci představují, že představí jeho náhradu. Už tehdy jsme se nicméně zabývali taky otázkou, jaké… (více)

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

02.07.2023

Třetí řada známého Netflix seriálu Zaklínač před pár dny dorazila na streamovací službu – respektive dorazila tam její první část. Zatímco prvních pět epizod už mají diváci k dispozici, zbylé tři… (více)