Letecká společnost Geoffa Cartera (Cary Grant) zajišťuje nebezpečné lety kdesi v Jižní Americe. On a jeho pár pilotů vzlétají každý den z malého letiště obklopeného džunglí a vysokými horami. Pro jejich zákazníky jsou často jediným spojením se světem. Jejich hlavním nepřítelem je nevyzpytatelné, rychle se měnící počasí. Jednoho dne se na letišti zastaví mladá žena Bonni Lee (Jean Arthur), která čeká na svoji loď. Většina mužů se s ní samozřejmě chce seznámit, ona ale stojí o Geoffa. Toho dne navíc při nehodě zemře jeden z pilotů a na jeho místo přichází nový pilot Mac Pherson se ženou Judy (Rita Hayworth). Mac Pherson je mezi ostatními velice neoblíben, protože kdysi zavinil smrt svého mechanika. Navíc Geoff zjišťuje, že s Judy kdysi chodil. Ve své době film vynikal především odvážnými leteckými scénami s tehdy dech beroucími efekty. (worm14)

Chegi

Kdy jindy, než v pátek třináctého hodnotit příběh malého jihoamerického letiště, kde je štěstí a neštěstí vysokou kartou, která je neustále ve hře. Jen sekundy a jedno špatné rozhodnutí vás dělí od smrti, po které si na vás vzpomenou jenom tehdy, až si budou rozebírat vaše věci. Howard Hawks nám ukazuje život tvrdých chlapů, kde má život cenu jen převážené pošty. Každopádně (mile) překvapila role Cary Granta, který poprvé není prvoplánovým lamačem dívčích srdcí, a který hraje svou roli velmi uvěřitelně. Jen mi chvilku trvalo, než jsem se přenes přes jeho zářivě bílé kalhoty a vůbec vzhled jako s šestákových westernů. Na druhou stranu jsem byl překvapen, jak dramaticky dokáže film působit i po sedmdesáti letech. Když to všechno sečtu, vychází mi slušných 80%. ()

Han22

Uprostřed jihoamerické džungle je letiště a v něm pracuje banda sebevrahů, která létá v dešti, mlze, větru i sněhu. A na dvě hodiny můžeme sledovat osudy pilotů, které nejsou vždy šťastné, končí občas tragicky, ale chlapi to zvládají většinou s drinkem v ruce a v pohodě. Nad tím vším je pak cynický, drsňácký šéf, který je po všech těch milovnících možná nejlepší rolí Caryho Granta. Letecké scény jsou na rok vzniku super, ale většina filmu bohužel plyne v konverzační rovině. A celý ten svět pilotů a letadel mi zas tak moc neříká. Takže jen lepší 3*. ()

derryl

Musím být úplně mimo, ale film mi nepřipadá dobrý, nevím, čím to je ale já se v něm neshlédl. Cary Grant je dobrý, vše pracuje jako hodinky, ale já nevím, ztrácím se. ()

Rozjimatel

Dráma s úžasným dobrodružným nábojom, umocneným na svoju dobu výbornými trikmi a krásnou čiernobielou kamerou. Atmosféru skvele dopĺňa výborná hudba, ako filmová (Dimitri Tiomkin), tak i nefilmová. Okrem tej akčnej časti je výborne spravená aj tá komorná, konverzačná, so slušnou psychológiou postáv, vtipnými dialógmi a romantickým iskrením. Máme tu celý rad výborných hercov, pre zaujímavosť spomeniem slávnu Ritu Hayworth, ktorá sa tu predstavila v jej prvej významnej role, ktorá naštartovala jej hviezdnu kariéru. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

JimiH

Perfektní drama, které sice hodně cílí na chlapáckou atmosféru a genderově je hodně nekorektní, ale to nic nemění, že napětí a psychologie postav tu funguje na jedničku. Cary Grant narozdíl od Gunga Dinu dostává prostor předvést, že nemá problém i s vážně pojatou rolí a Jean Arthur mu zdatně sekunduje. Napínavé scény přeprav balíků jsou pak vzornou ukázkou budování napětí ve filmu. ()

truby

Úžasné drama o lásce a strachu. Velmi jednoduchý příběh, který o to více vyžaduje umu režisérského a hereckého. ()

worm14

Další film z těch, na které se nazapomíná. Vynikající atmosféra, napětí, výkony herců...rozhodně se vymyká tvorbě své doby. ()

x_ander

Cary Grant tentokrát za tvrďáka. Only Angels have Wings byl úplně jiným filmem, než jaký jsem očekával. Romantická linka se filmem vine spíš jen tak mimochodem, jinak už závěr úvodní scény dává najevo, že tady se hraje na dramatickou strunu. A to je jen dobře! A Rita Hayworth si i na skromném prostoru bere každou scénu pro sebe. ()

Vanshua

Dalsi film, u ktereho me nenapada moc duvodu, proc nedat za pet. Nevim, jestli je to hlavne starim podobnych dilek a vyssi mirou tolerance, ale i tak zidealizovany a zjednoduseny pohled na chod letecke spolecnosti a pro nekoho mozna vykonstruovane a predvidatelne konflikty mi uplne staci k vybornemu divackemu zazitku. Klasicky hladke vypraveni, nektere pekne kompozice s prekvapivou hloubkou ostrosti, nadherne letecke zabery a kouzelne modylky letadel a jejich havarie... S Hawksem jsem zatim neslapnul vedle a doufam, ze mi to jeste nejakou dobu vydrzi. ()

r007

Nádherný film, který nemůže zestárnout, a když , tak jenom kostýmy...Cary měl vyjímečnou šanci ukázat světu, že umí hrát ! Konečně mu dali roli někoho jiného než hezouna ve smokingu. I tak je sice neodolatelný, ale jeho postava má jiný charakter než všechny předchozí. Nechápu, že tento film úplně zapadl kamsi mezi šuplíky v Hollywoodském archívu...pro mě je to výkon hodný Oscara...Výborně se k němu hodila Jean a myslím, že ji ani svým uměním nezastínil. Když nad tím tak přemýšlím, film nemá snad ani jedno hluché místo, všechno do sebe zapadá a má smysl. ()