Mizerové: Na život a na smrt

• USA Bad Boys: Ride or Die (více)

Kultovní Mizerové jsou zpět a s nimi i pořádná nálož akce a nekorektních vtipů. Tentokrát však detektivy Mikea Loweryho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence) čeká mise, která by je nenapadla ani v těch nejdivočejších snech. Jejich nedávno zesnulý nadřízený, kapitán Conrad Howard (Joe Pantoliano), byl totiž obviněn z dlouholeté spolupráce s drogovými kartely. Mike i Marcus mají pochopitelně na celou kauzu jiný názor a jsou odhodláni kapitánovo jméno očistit za každou cenu. Netuší však, že za chvíli budou muset sami prchat před zákonem... (Falcon)

nedvva

Stále mají co nabídnout, neskutečná akce a zábava. Sice bych zabil toho debila co dělal český titulky pro kina, ale jinak bomba. A Reggie ultra badass. ()

ItsMeRionit

Šel jsem na špatný kluky a špatný to nebylo. Zasmál jsem se dostatečně jak je od kluků očekáváno. Příběh předvídatelný jak infarkt s Marcusovým apetitem a nadupaná akce, která měla místy velmi originálně a poutavě natočenou, ale také sem tam chaotickou. Řekl bych že už kluků docela stačilo, jinak se z toho stanou špatní špatný kluci, ale na výplach po zkouškovém perfektní. ()

charles3

Takhle nějak jsem si představoval podařenou třetí recyklaci úspěšného devadesátkového filmu. Přiznám se, že jedničku jsem si zopakoval docela nedávno na Netflixu, dvojku si už po těch dvaceti letech skoro nepamatuji a trojku jsem zatím neviděl vůbec. Takže takto "připraven" jsem přistupoval ke "čtyřce" a vůbec nebyl zklamán, bavil jsem se víc než dobře. A trojka mě teď zajímá o to víc :-) ()

HNTR

Viděl jsem postupem času všechny díly Mizerů, ale nikdy jsem tyto filmy nevyhledával. O to víc mě překvapil čtvrtý díl. Will Smith a Martin Lawrence dokážou být relevantní i skoro po třiceti letech od prvního dílů a série neztrácí dech. Děj je sice klasická ohraná pohádka, kterou jsme tu měli již několikrát. To však filmu odpustíte, protože jej provádí vizuálně nádherné Miami. Akční scény jsou nápadité, kamera se pohybuje dravě a zajímavě. Tempo je vražedné a v průběhu vůbec nezpomaluje, takže film nestíhá nudit. A to vše je doplněno o chemii mezi Lawrencem a Smithem. ()

t13

Dobrý, ale ne na 5 hvězd, akční scéna s vrtulníkem a klecí měla mnohem větší potenciál, to samé aligátor... Kdyby to šlo, tak dám 4 a půl. ()

SamGee

Posledné dva roky filmová hviezda Will Smith si sypala popol na hlavu potom čo udelila povestnú facku Chrisovi Rockovi na Oscaroch. Odvtedy mu už Hollywood odpustil a Smith sa vrhol na pokračovanie Bad Boys, kde by si pritvrdil pištoľnícke schopnosti a hašteril sa s hereckým kolegom Martinom Lawrencom.  Ich postavy – detektívi Mike Lowrey a Marcus Bennett – čelia falošným obvineniam, hlásajúce kolaboráciu s drogovými kartelmi. Od tohto momentu utekajú Mike a Marcus pred policajnými zložkami a miamskými gangstrami. Ich jedinou nádejou je očistiť meno a nájsť osobu, ktorá stojí za týmito obvineniami.  Sledujeme útek hrdinov pred spravodlivosťou, sprisahania medzi policajtmi a zloducha s plánom zlikvidovať protagonistov, čo tvorí dojem, že Bad Boys 4 bude kriminálnou drámou. Avšak Bad Boys sú akčnou komédiou, čiže je zbytočné očakávať, že príbeh ponúkne temnejšie scény. Hoci príbeh sa nezdržiava odbočkami, vedľajšie postavy ťahajú za kratší koniec. Buď slúžia na expozíciu alebo sú podporou, respektíve opozíciou pre Smitha a Lawrenca. Výnimkami však predstavujú junáci Aretas, Mikov syn (Jacob Scopio), a Reggie (Dennis McDonald), Marcusov zať. Na chvíľku zažiaria títo dvaja mladíci v akčných scénach.  Spomínajúc akciu, tá ma doslova ohúrila. Nečakal som od nej vyšperkovanú choreografiu, dravé tempo, lietajúce kamerové zábery a gun-fu (choreografické bojové umenie s použitím munície), ktoré sa inšpiruje Johnom Wickom a videohrou Counter Strike. Skláňam sa pred režisérmi a kameramanom, tým sa podarilo natočiť nezabudnuteľné akčné scény v sérií Bad Boys. Harcovníkom Willovi Smithovi a Martinovi Lawrencovi klape vzájomná dynamika a vtipné dialógy, súčasne dokážu zaujať divákov po svojom. V Lawrencom prípade ide o jeho spiritualistické reči, ktoré potrápia bránicu, na druhej strane Mike uveriteľne stvárňuje úzkostné stavy v stresovej situácií.  Dodatočne napíšem niečo o  popových pesničkách i soundtracku. Aj keď popové single vystihujú atmosféru Miami, hudobná zložka  kopíruje Zimmerov štýl čo sa týka používania bubnov pri dramatických pasážach. Akčná komédia Bad Boys 4 kašle na zápletku a štúdiu motívov vedľajších postáv. Tasí sa s akciou, ktorá vedie na plnej čiare, a komédiou, ktorú spoľahlivo servírujú Smith-Lawrence. Ak vám nevadia jednoduché filmy, pri ktorej sa riadne zasmejte a pokocháte sa, ako dobrí a zlí si rozdávajú olovené guľky, Bad Boys 4 to vám ihneď zabezpečí.     Príbeh, vedľajšie postavy: 5/10, Will Smith a Martin Lawrence: 8/10, Hudba: 7/10, Akcia, kamera: 10/10, Celkovo: 7,5/10. ()

david141474

Sakra, tohle byl určitě ten nejlepší díl z celé série, a teď nekecám. Bylo to poznat už od začátku, kdy jsme se dočkali perfektní scény s Marcusem v obchodě. Dost jsem se u toho nasmál a už jsem věděl, že to nebude nic nudnýho a nezajímavýho. Děj je tu sice slabší, ale tak pořád to není nic otřesnýho. Vždy mi přišel sympatičtější Marcus, vždy tomu tak bylo a teď tomu není jinak. Tento chlápek si krade každou scénu pro sebe. Je tu taky jeden šílenec Reggie a ten, i když se tu prakticky neobjeví, má taky dobrej příběh a taková scéna při přestřelce v Marcusově domě, byla naprosto úžasná! Samozřejmě bude mít ještě dohru, ale v dobrém slova smyslu. Je tu miliarda hlášek, skvělých vtipů a tak dále, takže já si myslím, že si tu každý přijde na svý. Co se týče výběru hudby, tak nesměl chybět legendární song Bad Boys. Soundtrack byl v pohodě, dost čerpal z předchozích dílů. Záporák se dal. Zvrat byl povedenej, takže já si nemohu stěžovat. Vidím to na tu krásnou desítku. Je to totiž opravdu dobrý akčňák! ()

Rogamko

Bad boys, bad boysWhatcha gonna do?Whatcha gonna do when they come for you? Legendárna pesnička, svetový herci Will Smith a Martin Lawrence v ich pokračovaní Mizerové: Na život a na smrť čo viac si môže fanúšik tejto serie želať asi len to že po záverečných titulkoch si hovoríš snáď urobia aj tú 5 časť. Poďme ale k filmu ktorý síce má trošku pomalšie tempo zo začiatku ale postupne sa to krásne rozbehne, akcia na každom kroku, hlášky a vzájomné podpichovanie tiež majú svoje miesto. Táto časť mi prišla o niečo lepšia ako predošlý diel, hlavne som bol rád že sa to točilo okolo druhej časti ktorá bola tak isto geniálna, čiže nejaký flashback, návrat mŕtvej postavy cez telefón ( zo záhrobia ) malo to svoje čaro. Dokonca mi nevadili aj nové postavy ktoré dostali svoj priestor a tak isto syn Loweryho bol dosť fajn, najviac ma ale potešilo že svoj väčší priestor dostal Reggie ala John Wick a jeho sólo v dome, to bola mega vec za čo ten film cením ešte viac, mladá krv ktorá bola fajn už v predošlej časti veľmi dobre sekundovala. Čiže aby som to zhrnul akcia, humor, postavy, dej, hudba všetko na výbornú. Potešilo aj cameo Michaela Baya a Khabane Lame ( @khaby00 ). Aby som nezabudol tak akcia bola perfektne urobená s dronmi a tak isto pohľad z poza zbrane bolo zas niečo čo ten film oživilo. Každopádne Miami má stále čo ponúknuť a stále naň dohliada duo Burnett a Lowery. Najlepšia pesnička Black Eyed Peas & El Alfa feat. Becky G - TONIGHT. Hodnotenie 8/10 ()

Grimaldi

Přiznávám se, že na Bad Boys 4 jsem se těšil hned od prvního traileru. A těšil jsem se asi až moc. Vizuálně, hudebně, chemií hlavní dvojce i akcí se jedná stále o naprostý vrchol žánru. Oproti předešlým dílům byl ale bohužel horší scénář. Aniž bych výrazně spoileroval, tak jen řeknu že až přílišné pomáhaní si/ zaměření se na spiritualitu v této sérii fakt nemá dle mého co dělat. I přes tuto větší vadu na jinak skvělé Miamské jízdě nemám problém, pokud by se za pár let konal návrat Mikea a Marcuse zpět do akce. ()

Estadra

Super film. Byla jsem nadšená... Neztratilo to jiskru stále je to vtipné ... A tento díl byl opravdu akční ... Potěšil mě návrat Armanda ... Už na konci třetího filmu jsem si říkala že pokud bude další film že doufám že tam bude... Will Smith and Martin Lawrence opět úžasná dvojka... 5* ()

Rebel24

Zo série Bad boys je 4.časť vlastne prvá, ktorú som videl, takže hodnotenie bude bez znalosti predošlých filmov, postáv i deja. Možno prehlásiť, že Bad boys 4 funguje ako samostatý film úplne bez problémov, avšak vrámci žánru nijako výnimočne nevyčnieva. Chémia medzi hlavnými protagonistami Lawrance - Smith funguje výborne, prekvapivo akčná stránka je pre mňa problematická. Tvorcovia sa snažia pomôcť dvojici ako len môžu - kamerou, strihom, sexi Miami prostredím, dobrou dynamikou deja, no i tak končí priveľa scén ako gýčové klišé bez výraznej pointy či momentu prekvapenia, vo finále je to cítiť najviac. Snímke by prospeli práveže mladší dynamický herci, vek sa oklamať nedá a taktiež oveľa viac premakaný scenár, ktorý sa nebojí prekvapiť, materiál na to bol. Bad Boys 4 je tak v prvom rade nahláškovaný film, technicky nadpriemer, dejovo v akčnom žánri úplny priemer. 66% ()

VelkyMrB

Tak čím začít. Nejdřív to trochu vychválíme. Chemie mezi herci je naprosto úchvatná. Totální spřízněné duše. Film má vše. Skvělou výpravu, skvělé herce a skvělou atmosféru. Na Miami se kouká vždy nádherně. Příběh a celkové zpracování děje je úchvatné. Prakticky nemáte šanci se chvilku nudit a o vtipnou stránku je náležitě postaráno. Teď zabrousíme trochu hlouběji a vyšťouráme nějaké to mínus. Filmovému humoru brání trochu dnešní doba. Už není tak odrzlí a dost se krotí. Chápu, že někomu to prostě vadí, ale za chvíli se nebude moct na co koukat, protože se vše zakáže. Co se týče CGI ve filmu, tak ho tam je minimum. Ale když jsem to minimum viděl, tak jsem začal zvracet mozkové tkáně. Prostě pád vrtulníku do vody byl otřesný a efekty vody byly jak z Call of Duty. Pár chyb ve filmu tu je do oka bijící. Například stopy pneumatik hned na začátku, když berou zatáčku smykem. Chápu, že to asi nedaly na první pokus, ale mohly je aspoň odstranit. Další věc jsou aligátoři. Ty menší beru. OK. Ale Duke měl údajně 5 metrů na délku a vážil několik tun. To je samozřejmě přitahané za uši, kvůli filmu a je to nepopiratelná hloupost. Délka je v pohodě, ale hmotnost je prostě… by musel být z oceli. V průměru jsou aligátoři rádi, že dosáhnou dané tuny. Další věc je, že pokud by takhle velký jedinec chytil Marcuse do sevření, už by nepustil. Ani Will Smith by s tím moc nezmohl. Ale jak bylo řečeno ''Marcus nemůže zemřít ;).'' Tohle všechno bych byl schopný překousnout a dát filmu 5 hvězdiček, ALE! Ale, ale, ale. Kameraman je úchyl. Robrecht Heyvaert nejspíš před tím, než byl povolán na plac, měl rozehraný Battlefield. Ale bohužel to nestihnul dohrát, tak si to vynahradil ve filmu. Záběry z pohledu dané osoby, letící kulky, nože nebo něčeho dalšího, popřípadě drona jsou, budou a byly prostě nekoukatelné. To do filmu nepatří. Tyhle záběry nepatří na bílé plátno, ale na 4K 165hz monitor. Jinak co se týče celé série, tak čtvrtý díl dělá opět jejímu jménu čest. Jedna z mála filmových sérií, která je prostě úžasná v každém díle. Mizerové na život a na smrt. ()

Polux

7/10 | Podle trailerů jsem od čtyřky očekával víceméně totéž, co minule, čehož se mi ve výsledku i dostalo, takže mise splněna. Ve srovnání s trojkou se to bez jistých kompromisů bohužel neobešlo, ale celkově u mě i tentokrát převládá spokojenost. | Staré logo Simpson/Bruckheimer, akce ignorující fyziku, logiku i pravděpodobnost, infantilní a ideálně nekorektní vtipy, oboje generované převážně dialogovými výměnami ústřední dvojice a pohybující se na hraně (případně i za ní:-)) humoru a trapnosti, efektní prostocviky s kamerou (pov sekvence střelby samoúčelná, ale potěšila), cameo Baye pro skalní fanoušky, příběhové napojování na předchozí díly skrze přepisování minulosti, atd. Bruckheimer a spol. se ve čtyřce vskutku usilovně snažili zopakovat (zlí jazykové by nejspíše řekli recyklovat) úspěšnou šablonu použitou ve trojce, což místy funguje stejně dobře (akce) a místy o něco hůře (humor) než posledně. | Novinkou je tady ještě větší příklon k rodinné taškařici (což je s postupujícími díly a věkem hlavních představitelů u podobných sérií asi nevyhnutelný posun, viz čtyřka a částečně už trojka Lethal Weapon), ještě menší relevance samotného vyšetřování případu (zápletka o falešném obvinění po letech stojí ještě na chatrnějších základech než pomsta po letech minule - pokud mi něco neuniklo, tak se ve filmu vůbec nijak a nikým neřeší, jak a čím by si tímhle "sofistikovaným" podrazem kdokoliv jakkoliv polepšil), mírně podivná psycho-filosofická linka s posmrtnými vizemi, která jakoby sem doputovala z úplně jiného filmu a bohužel také absence Randle. | Na druhou stranu to nejdůležitější, tj. buddy chemie mezi Smithem a Lawrencem, se stále drží na obvyklém levelu zábavnosti, s marnotratným synem ze trojky se stran dojemného rodinného sbližování a odpouštění hříchů minulosti naštěstí pracuje s mírou, Reggie se po letech útlaku a posměchu konečně dočkal vytoužené satisfakce (krátká, ale výživná rozcvička), scéna havárie vrtulníku nedopadla trikově tak přeplácaně ve stylu rychlé a zběsilé konkurence, jak naznačovaly trailery a nepříliš zajímavá policejní omladina je oproti trojce chvályhodně upozaděna. Příště prosím ubrat na svatbách a potomcích, přidat na mrtvolách a honičkách a v kině znovu chybět nebudu:-). | PeZet ()

kacmi

Hlavne neťahajte do kinosály logiku, či nedajbože mozog. Je to "len" bezduchá akčná zábava. Aspoň by mala byť. Ja som sa až tak nesmial, skôr pousmieval. A nesadlo mi snímanie akčných scén ako videohry. Je to možno len nostalgia a spomienkový optimizmus, pretože som jednotku nevidel mnoho rokov, ale v mojej pamäti je o pár poschodí vyššie nad všetkými troma pokračovaniami. Každopádne, Will Smith je po "facke" späť, a nemám pocit, žeby mi to vadilo, skôr naopak. ()

Johanner

Postavy pořád fajn, dobrá hudba, příjemný camea, plitkej děj (nikdo snad ale nečeká opak) a dobrá porce kulervoucích akcí (Reggie is the new Wick). Silný 3* ()

Simonro

Chemie Mizerů pořád funguje. Po (za mě) nekoukatelné dvojce jsem neměl chuť na další pokračování. Jak trojka tak i čtyřka ale fungují a tohle byly velmi příjemné dvě hodiny v kině! ()

LooX

Smith, Lawrence, Miami, nekorektní humor a nařachaná akce. To jsou trademarky Bad Boys a vždycky fungují. I tentokrát. Trojka mě neuvěřitelně překvapila (a podle tržeb i spoustu dalších) a duo neznámých režisérů zvládlo skvele navázat na odkaz mistra Baye.  A pokračují v tom i tentokrát. OK, zápletka je taková dost děravá, trochu z prd…. Ehm, vycucaná z prstu, ale…. Who cares??  Slovní přestřelky mezi Lawrencem a Smithem fungují pořád, humor je stále nekorektní, Miami je stále eye candy a akce…. OMFG…. Akce je tu BRILANTNÍ. To co jste viděli v trailerech nebo viral videích je jen zlomek. Bad Boys jsou opět trademark akčního spektáklu a i když se prvních 45 minut možná trochu táhne, ten zbytek Vám to zcela vynahradí.  Jděte na to, takových pure akčních blbin se dnes moc netočí.  A Reggie je kurva bůůůůh!!!! ()

Little_Sawy

Mike s Marcusom sú tu opäť a tentokrát na rozkaz zosnulého kapitána, ktorí im zo záhrobia poslal úlohu ktorú majú zaňho dokončiť. Mike bude na úteku so svojím parťakom a synom Atreasom, sú to dokonalá 3, je to dokonalé trio. Akce tu je celkom dosť, z kina som odchádzal spokojný. Humor už tak nefungoval ako v predchádzajúcich častiam, ale to nevadí. Marcus to svojím nesmrteľným ja, zahral úplne super, takže pár krát som sa zasmial, mali sme tu drogový kartel s miamskou políciou, a vojáka ktorý zabil v dome 15 ľudí, áno, áno, a znova áno, dúfam že Bad Boys chlapci nikdy svoj vibe nestratia! ()

matous20063

Já ani nevím co vytknout, šel jsem do kina si oddychnout a to se krásně povedlo. Stopáž plná akce, komedie, dobrých herců, sypmatických postav a letního vibu. Příběh je jednoduchý ale stačí. Ten kdo za tímhle hledá něco víc, něco co tam není je shnilej dement a neumí se bavit. 75% ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)