Reklama

Reklama

Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (146)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Myslím, že ten snímek byl dobře pojatý především herecky, ale podařilo se skvěle ukázat i dobu, smýšlení lidí a nakonec i prezentovat hodně zajímavý nejen sportovní, ale i lidský příběh. Někdy si říkáte, jestli ty názory, které padají mužům z huby, nejsou přehnané, ale pak vám dojde, že ne, že oni to tak někteří vnímají pořád. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Šel jsem do filmu s určitými obavami, protože nemám rád zuřivé feministky ani zarputilé šovinisty, ale stejně to mám i s různými dalšími fanatiky. S ulehčením jsem zjistil, že tvůrci zase až tak netlačili na pilu, za což jsem jim vděčný, na druhou stranu jsem měl pocit, že snímku místy chybí děj a lehce jsem se nudil, každopádně můžu s klidným srdcem pochválit herecké výkony, které podali Steve Carell s Emmou Stone. ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Výborný Carell, který je všechno, jen ne herecké dřevo (což ukazuje už dobrých 12 let), kouzelná Emma Stone a velmi průměrné životopisné drama s jednoznačným průběhem a nedotaženými vedlejšími linkami. Sympaťákem filmu měla být jen a pouze Emička, ale ve finále jsem jako chlap stejně fandil nafoukanému Riggsovi, což je známka značného režisérského failu. A nic už na tom nezmění fakt, že to díky bohaté zásobě zajímavých postav a motivů poměrně rychle uteče. V příběhu inspirovaném takhle společensky významným a zároveň silně osobním námětem se mělo na všem mnohem více zapracovat a zpomalit, a ne vyprávět jako v polodokumentárním televizním filmu vycucaným z prstu. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Battle Of The Sexes" má v mojich očiach jeden veľmi zásadný problém, ktorý ho zdržuje od toho, aby skutočne zažiaril a stal sa vynikajúcim filmom. Čo to je? Je veľmi dlhý a počas prvej hodiny filmu sa sústredí na veci, ktoré nie úplne zachytávajú jeho hlavnú pointu. Viem prečo tu tie scénky máme, rozumiem tomu, že potrebujeme dať do filmu väčšiu hĺbku, no možno sa film nemusel na niektoré scénky sústrediť tak moc. Ako napríklad na tú love story, ktorá síce je spracovaná dobre, no mám pocit, že jej je tu trošku moc. Alebo fakt, že počas prvej hodiny filmu nepozeráme na nič iné, než na životy našich hlavným protagonistov. Lenže neposúva to moc príbeh dopredu a film začína byť jemne nudný. A keď sa veci konečne začnú hýbať, tak sa aj film začne stávať zaujímavejším, no najsilnejšou časťou je podľa mňa jeho posledná polhodina, kde sa začneme sústrediť na ten dôležitý zápas, o ktorom to vlastne celé je. A zrazu je film veľmi zaujímavý a dobre sa sleduje. Len keby trošku nemal problémy s tempom vo svojej prvej polke. Čo však prvú polku pre mňa výrazne pretláča je Emma Stone. V tejto role je absolútne fantastická a myslím si, že celý čas absolútne žiari. Toto je rola, s ktorou si ju budem ešte dlho spájať a z dobrého dôvodu. Steve Carrell je tiež veľmi dobrý a dáva tejto role ten potrebný humor, ktorý z neho robí skvelú postavu. Austin Stowell, ktorý hrá Larryho Kinga je podľa mňa veľmi dobrým manželom. Myslím si, že jeho srdce je na správnom mieste a som rád, že sa k Billie Jean zachoval tak, ako sa zachoval. Nie každý muž by to urobil. Andrea Riseborough je na môj vkus málo zaujímavá. Milá postavička, no málo zaujímavých momentiek s ňou ju robia trošku zabudnuteľnou. No ešte treba spomenúť Alana Cumminga, ktorý je absolútne vynikajúci. Každú chvíľu, čo ho film sleduje je vo svojom živle a pôsobí uveriteľne. Celkovo mám pocit, že postavy filmu a ich motivácie sú zaujímavé. Jediným problémom je to, že potrebuje to všetko niekde v prvej polke prepájať a dať nám konflikt. A spôsob, ktorý využil nie je veľmi dobrý. Som rád, že som film videl raz, no nemyslím si, že by som sa k nemu niekedy vrátil. Ale myslím si, že stojí za to ho vidieť aspoň raz. Hodnotenie: B- ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Když se vás obludná babochlapská lesba rozhodne vyklepnout v tenise jen proto, aby se zrovnoprávnilo postavení štěrbin v potravním řetězci a ty se konečně v tom hnusném šovinistickém světě dostaly od plotny a žehlení na všechny ty emancipačně vytoužené pozice jako hornice, slévačka, zednice nebo kovářka, nenaděláte ani hovno, i kdybyste byl Federer. Přes síť proti vám totiž stojí nasupená kníratá estrotestosteronová mašina a feminitenistka s bobrem po pupek, sveřepě odhodlaná chcát ve stoje, tavit ingoty, rubat sbíječkou na čelbě nebo, jak my, našyncy, řykame, „zrobiť z Emana cypa“, která na tom kurtu radši pojde, než aby si nechala přišít čuráka a pokračovala v šikanování žen v týmu pánů tvorstva. Tudíž nám to lehkomyslný Robert tenkrát dost posral, a proto teď metrákoví bratři Williamsovi mohou sytým barytonem hekat při bekhendech a ponižovat všechny ty ruské a ukrajinské modelky na turnajích WTA, a jestli to takhle půjde dál, počítám, že my ostatní zkurvení šovinisté budeme záhy muset začít i kojit, aby se naše předražené polovičky mohly hned po porodu svobodně seberealizovat vrtáním na ropných plošinách či ručním porážením dobytka na jatkách. Každopádně je z těch temných událostí retromilý, svižný a pěkně natočený návod, jak si nemuset holit nohy, zejména pro kluky na mateřské a holky, co si za všech okolností poradí i bez chlapů jen za pomocí rukojeti tenisové rakety. Rovněž musím s hrůzou a pachutí zkažených krevet na jazyku konstatovat, že se jedná o historický první dokonalé obsazení Kamenné Emy. Ta ostatně byla jedinou možnou volbou, protože na tak slizkou ropuchu, jakou byla Bilydžín, by vhodnější kandidátku nenašli snad ani prohrabováním kontejnerů potratových klinik. Ema se tak konečně našla a byla v roli natolik autentická, že svou přirozenou ohyzdností překonala i předobraz, až mi z ní samovolně hnisala televize a já si musel co půl hodiny brát Kinedril, abych si náhodou znechucením spontánně nepoblil ovladač. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (10)

  • Film vznikl na motivy skutečného tenisového zápasu, který se svého času stal celosvětovou senzací a jedním z nejsledovanějších televizních přenosů všech dob. Do historie vešel jako „Souboj pohlaví“. (Zdroj: Bontonfilm)
  • Film zobrazuje i lásku Billie Jean King (Emma Stone) s Marilyn (Andrea Riseborough). To, co bylo soukromé až do roku 1981, se stalo veřejným, když Marilyn žalovala Kingovou. Kariéra Kingové byla skoro zničena a trvalo roky než se na to zapomnělo. (Delock)

Související novinky

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

Reklama

Reklama