Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Ondak

Krásný a dojemný příběh. Skvělé herecké obsazení, kostýmy, děj. Diváka nutí přemýšlet zda opravdu vše co se odehrává je pravda. Styl příběhu je podobný jako ve snímku Forest Gump, kde se prolínají dvě dějové linky v přítomnosti a minulosti. Film jsem si opravdu užil. ()

Janoss98

Skvěle vymyšlený film od Tima Burtona. Jsou v něm jeho jasné prvky, kterými se film stává velmi originální a i s nadsázkou dokáže podat těžkou myšlenku. Skvělé bylo, že i přes fantasy prvky byl film vlastně velmi realistický. Všechno bylo podáno s krásným nadhledem a přehledností. Zkrátka Tim věděl přesně co dělá:) 90% ()

sh4ris

Pro mě jeden z nejhezčích filmů. Je plný lásky, ale také zvláštností, mysteria...ale přitom pohádkový. Je dále o nebojácnosti a myšlení na druhé, stejně tak o tom, že když váš muž potřebuje  ležet ve vaně, tak to nezpochybňujete:))) Poselství je mnohem větší, než se z filmu zdá.. ()

Peky

Tak moc zvláštní film, až je vlastně absolutně nádherný. Sledování tohoto snímku je zkrátka divácký zážitek, který vyplývá ze spojení příjemné a hravé atmosféry, zajímavého fantasy příběhu s dojemným koncem a skvělého soundtracku. ()

berapav

Od Tima Burtona jsem viděla asi 7 filmů. Velká ryba je podle mě tím nejlepším. Ze začátku jsem se popravdě celkem nudila a barvitá mozaika mi jako solidní film nepřipadala, jenže... Vydržela jsem se dívat a postupem času přišla tomuhle fantasknímu světu na chuť. Pak se dostavily pochyby z toho, že se vše zkazí vyprávěním Edwardova syna, který se k otcovým příběhům stavil vždy skepticky. To jsem se ale spletla, protože jsem se dočkala neuvěřitelně krásného a dojemného konce... Nejsem ten typ, který brečí u každého dojáku, ale tohle je jeden z těch vyvolených filmů, který mě dostal... Paráda! ()

hynekb

Optimistický film,který mě potěšil asi jako Amélie z Monmartru.Pohádka pro dospělé,trochu pro mě nečekané od Tima Burtona.Skvělý E.McGregor. ()

Assshack

Podle mne to není nejlepší, co kdy natočil Burton, nicméně jako jeho velký fanda a obdivovatel i tento snímek hodnotím velmi kladně. Srovnání s Forestem je dost nadnesené. Je to prostě příběh. Příběh člověka a jeho "životní verze". Ale to herecké spektrum :) McGregor,Buscemi, Finney, Cotillard, DeVito...a režije Burton..No nestojí tohle za skouknutí? :D ()

Anju

Film, který vás rozbrečí a omámísvým kouzlem. Které se však rozplyne v tom okamžiku, když se nad ním zamyslíte... Konflikt otce a snya je neskutečně ploc hý a Burtonovi se to nepodařilo skrýt ani za historky z fantaskními motivy. Herecké výkony nejsou špatné, ale casting byl celkově takový nic moc... Tři hvězdy, a a se na mě nikdo nezlobí... (a to váhám, jestli nedat váhám, jestli nedat jen dvě) ()

YNWA

Paráda! Fakt že jo... Nemam co vytknout, tohle musí nadchnout každého. Že je ten svět potom hned o něco lepší a hezčí:-)........nemyslíte? ()

bronik

Myslím, že jen Tm Burton dokáže natočit filmový kousek, kde bude pohádka, love story, horor, drama a komedie v jednom. Je to zábavné, překvapivé a moudré. Mám ráda Ewana McGregora a celkově myslím, že obsazení bylo vhodně vybrané. Doporučuji každému, obzvláště těm lidem, kteří nemají rádi pohádky :-) ()

Ludva

[2009-03-20] * Vizuálně nabitý film (i na Burtona) plný fantazie. K mým nejoblíbenějším patří scéna se zastavením času. Plné hodnocení nedávám, protože představitel syna mi moc nesedl a taky ne úplně všechno jsem pochopil (i po pátém zhlédnutí). ()

bocy

Neviem ako sa toto mohlo ocitnúť v prvej 200-vke najlepších filmov. Nebolo to zlé, ale podľa mňa to bolo nudné a dlhé...Nič v zlom, ale druhýkrát by som sa na to asi nepozeral. :-( ()

PetanBub

jsem zklamán, takové hodnocení a komentáře... a mě se to přitom ani trošku nedotklo, na konci jsem se dokonce musel sám snažit ze sebe dostat nějaké emoce, a stejně nic. Žádná sláva pane Burtone.... čekal jsem silnější příběh a ne Alenku v říši za zrcadlem... samé pohádkové příběhy a natočené tak, že se mi jim prostě věřit nechtělo... ani když na konci odhaloval syn důkazy... zas na druhou stranu nemůžu říct, že by to byl špatný film, to rozhodně ne, ale s tím kolik jsem tady na něj viděl chvály opakuji první dvě slova, jsem zklamán ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney