Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Mon_Ty

Styl Burtonových filmů jsem si strašně oblíbila. A tenhle film je skvostné dílo plné bizardních postav a situací, kde si každý z nás může najít kus toho svého příběhu. Je to jeden z nejhezčích filmů, který jsem viděla, a na který se velmi ráda podívám znovu. ()

Svet_P

Nepochopím, kde se v Timovi a té jeho makovici berou neskutečné nápady a příběhy.Pokaždé, když koukám na jeho film,tak koukám s otevřenou pusu a napjatě čekám jaký bude mít příběh konec. Protože jeho konce jsou obzvláště výjimečný. Nepřestane mě bavit! Jako příběhy, které vypráví hlavní hrdina pořád dokola!TLESKÁM! ()

StrixCZ

Tento film šel bohužel mimo mě. Tam, kde Forrest Gump dokázal smíchat absurdní situace, humor i tragiku do perfektně fungujícího, silnou dějovou linií propojeného, zábavného a přesto stále uvěřitelného celku, zůstal pro mě tento snímek na půli cesty odnikud nikam. Je v něm příliš mnoho nadsázky a "fantasy" prvků, abych mu uvěřil, jenže na to, abych ho vzal jako karikaturu a komedii, se Velká ryba pro změnu bere příliš vážně, takže jsem se za celý film zasmál jen několikrát. Děj je roztříštěný, celou dobu jsem marně čekal, kdy to konečně dostane spád (nebo alespoň začne dávat smysl) - a najednou - závěrečné titulky. Čímž vyhasla i má naděje, že to ještě alespoň trochu zachrání myšlenkový přesah. Ten tak zůstává zoufale plytký (stejně jako kýčovitá "romantická" linie). A mně nezbývá, než souhlasit s tím, co tady píše POMO... 45% ()

Hookins86

Celej film, jsem si říkal, tak co je sakra pravda. Syn svého tátu moc neznal a tudíž mu i nevěřil. V tom si syn získá vaše nervy, s tím, jak pořád svému cestovatelskému otci nevěří, páč vás ty skvělé příběhy baví a věříte jim. Ke konci však přijde rozuzlení, které mě lehce zklamalo, ale i tak bomba film. Palec hore... ()

Desmi

Tenhle film jsem viděl na čtyřikrát, protože jsem u něj třikrát usnul. Nevím přesně čím to bylo, možná tou monotóností celého snímku. Bylo to až moc absurdní a pohádkové, ale zároveň pohádkové ani trochu. Je to jeden z těch snímků, které nemám v oblibě a ačkoliv mají nesporné kvality, fantazii i špetku humoru, považuji je za snůšku blbostí a ztrátu času. Nehledě na to, že se mi vyprávění příběhu skrze na smrt nemocného člověka, kterého najednou chtěji všichni pochopit, vůbec nelíbilo. Bylo tam až moc zbytečných vraceček do přítomnosti, které ten film trhaly na kusy. Proto je to pro mne obyčejný průměrný snímek, byť s nápadem. ()

kacer4

Nestáva sa často, aby som film videl dva krát za dva dni. Keby Burton točil každý film tak výborne ako tento. Nenašiel som v ňom chyby, no naj bol záver, ktorý bol vynikajúci a krásny. ()

aannemer

První hodina mi utekla, že jsem ani nevěděl jak, druhá se už trochu táhla, ale přesto je to moc milý film. Za deset let nashledanou. ()

Egnerik

Blázen a lhář nebo jen snílek, který nechce žít všední nudný život jako všichni ostatní? Edward Bloom celý svůj život má založený na vyprávění svých dobrodružných, neuvěřitelných a fantastických historek, které zažil v mládí, jsou ale tak nereálné v porovnání s běžným všedním životem, že dokonce ani jeho vlastní syn pořádně neví, kdo je jeho otec ve skutečnosti. Nádherné pohádkové ztvárnění neuvěřitelných příběhů, které diváka nenechají ani na chvíli přemýšlet nad všedností jeho života, ale naopak probudí pocity, že každý život je něco unikátního a záleží pouze na nás, jakým způsobem k tomu, co nám je dáváno budeme přistupovat. Pohádku a velice dobrodružný život přece může žít každý z nás. Na konci filmu, i syn Edwarda začne žít jeho fantazijní sen s ním a nechá veškeré pochybnosti za hlavou..:-) ()

Billiecz

"A man tells his stories so many times that he becomes the stories. They live on after him, and in that way he becomes immortal." -- "They say when you meet the love of your life, time stops, and that's true" Trošku atypický Burtonův film,který si mohu pouštět znovu a znovu a pokaždé vyvolá ty správné emoce. ()

Ironhead

Film, ktery se nejvice blizi logice mych snu. Kdy v tom danem snu vsechno dava naprosto jasnou a nezvratnou (snovou) logiku a smysl, az do probuzeni, kdy v tom clovek hned vidi/hleda casove, logicke i vecne lapsy... A pritom ty sny jsou casto tak nadherne, presne jako tenhle film a zivotni pribeh jeho hrdiny. ()

joejoe

krásna rozprávka.Cesta za láskou plná motivácie ambícií, pekných myšlienok a maličkých zato pozoruhodných zvratov sprevádzaných takým jemným vtipom. Pritom Vám je ľuto, že syn neverí ocovi pol slova :) škoda že som videl ten koniec celý. :) ()

Foogas

Neuvěřitelné! Film plyne a stejně tak plynule se moje momentální hodnocení zvedá od jedné hvězdy po plný počet. From zero to hero. Forrest Gump obalený do krystalicky čisté oslavy fantazie. Život máš zhruba takový, jaký si ho uděláš. ()

LencaN

Velká ryba mě hrozně mrzí. Tima Burtona mám ráda. I tenhle film byl plný nádherných neotřelých nápadů. Ale mělo to jednu velkou vadu a tou je scénář. Nemá to hlavu ani patu, nikam to nespěje, tedy ne dostatečně. Ten konec u řeky to zabil úplně, dokonalá fantasmagorie v špatném slova smyslu. Bylo to jaksi přepatlané, překombinované, jen souhrn jednotlivých malých příhod, které ale k ničemu pořádnému nejsou. Nejsem necita, abych nepochopila, proč hlavní hrdina skutečnost vyprávěl svým způsobem, ale v tom případě už by se hodilo, kdyby to na konci přiznal. Podle mě Burton udělal obrovský přešlap, když se rozhodl zfilmovat takovou knihu. ()

filmovyfan

Zajímavý film, jak už jsme u Tima Burtona mnoho let zvyklí. Možná je to jen můj názor, ale první tři čtvrtě hodiny jsou dost vláčné a občas vlastně i docela nudné. Pak ale jakoby se něco zlomilo a film začíná nabírat na obrátkách a stále přidává, aby mohl vygradovat magicky snovým závěrem. PS: Všimli jste si někdo Miley Cyrus? ()

brasek

Bol by to krásny film keby... od Burtonovej fantasy som očakával viac. Mýtické príbehy však boli pestré, zaujímavé a aj pobavili. Finále snímku dojemné, ale proste naozaj mi tam chýbalo niečo na viac. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney