Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

chicotomas

Krásný film ve stylu Forresta Gumpa - člověk, co toho spoustu "zažil" vypráví pohádkový dobrodružný příběh. Tim Bruton to natočil mistrovsky a tak akorát dojemně. A v čem je opět nejsilnější - je vizuální zpracování. ()

Ashal

Nádherný film, pod nímž je podepsán pro mě trochu překvapivě Tim Burton, jeho styl je hlavně ve stylu a architektuře filmu znát, vypráví ovšem trochu jinak, než své předchozí i následující filmy, ubral na svém trademarkovém stylu ale nechal dostatečné množství aby se jeho rukopis neztratil. Hlavní je ale příběh a ten je prostě skvělý, zasáhne vás nečekanou silou a plně si vás získá. Ewan McGregor a Albert Finney jsou si skutečně podobní a oba výborní, ostatní hrají, jako by jim byli role ušité na tělo, zkrátka nádhera a film co můžu v klidu komukoliv doporučit pro téměř jakoukoliv příležitost. ()

Habansz

Burtonovsky jiné, neobvyklé, typicky bizardní, bláznivé a originální, prostě skvost! Famózní "pohádka", která se dá svou úchvatnou výpravou přirovnat snad jen k Forrestu Gumpovi. Zdůrazňuji přirovnat, ne porovnat :) Je úplně jedno, jestli je vám 13, 22 nebo 37, jestli máte alespoň trochu rádi filmy, tak tenhle vás zaručeně chytne za srdce. A to jsem ještě u žádného filmu kromě Rádia, nebo Gumpa u sebe nespozoroval. Burton je prostě král svého řemesla. Výprava je skvělá. Od začátku se vám hlavní hrdina hrdina Edward okamžitě vryje pod kůží a zůstane tam až do konce snímku. Mimochodem skvěle vybraný Ewan McGregor, který jako by se pro roli narodil, protože si neumim představit přesvědčivějšího a sympatičtějšího člověka do této role a někdy budete mít problém herce rozeznat od jeho postavy, protože už podle výrazu je to dobrák od kosti. Jedno zajímavé a pestré prostředí střídá ještě zajímavější a pestřejší a dokonce i pro vedlejší postavy to platí. I když vedlejší není přesně to slovo, protože tady má každá postava svou roli. Hereckými esy se tu nešetřilo a tak není jen skvělý příběh, ale i obsazení. Konec tohle všechno jen podtrhnul a i po několikerém shlédnutí jsem cítil ty samé emoce. Nejde to jinak, film prostě musím přechválit (sám za sebe) a alespoň na mém osobním žebříčku ho mžu postavit vedle takové velikány jako je již zmíněný Forrest Gump nebo Rádio. Velká ryba je každým coulem neskutečně příjemným filmem, který mi vyčaruje příjemný pocit i úsměv na tváři pokaždé, když ho vidím. ()

Alsafi

Prostě Tim Burton a jeho nevšední film, který se jen tak neomrzí. Na necelých dvou hodinách dokáže být smutný, zábavný, podivuhodný i zcela normální. A to je přesně to, proč jej můžu sledovat pořád znovu a znovu. ()

montel

Will Bloom (Billy Crudup) se právě žení se svou láskou Josephine (Marion Cotillard). Ale místo toho, aby si den užíval, neustále jen poslouchá smyšlené historky svého otce Eda (Albert Finney) z mládí, které už slyšel tisíckrát a které baví všechny svatebčany. V ten samý den se s otcem pohádá, odstěhuje se a dlouhá léta spolu nemluví. Jakmile ovšem táta onemocní a doma v posteli čeká na smrt, rozhodne se Will že se s ním pokusí usmířit. Jakmile ovšem dorazí zpět do svého rodného domu, táta začne opět vykládat své historky. Will mu ale konečně naslouchá a postupem času zjišťuje, že tyto neuvěřitelné, kouzelné a magické příběhy zároveň, nejsou úplný výmysl... Kvůli podivnému režisérovi Burtonovi, kterého zrovna v lásce moc nemám, jsem měl z tohoto filmu patřičné obavy. Ty ale nebyli na místě. Film je to dobrý i zajímavý. Sice si mě jeho postavy nezískali, ale klidně bych se na něj koukl znovu. Trošičku mi to připomínalo Interstate 60, ten je ale o velký skok lepší. 60% ()

TomDolly

Veľkolepé, skutočne veľkolepé dielo Tima Burtona. Nádherné myšlienky, celý príbeh je tak úchvatný a... neuveriteľný. Skvelá hudba, úžasné obrazy. Skvelý výber hercov. Jessica Lange zrejme nikdy neomrzí, je tak pôvabná a znamenitá. Tiež potešila Alison Lohman a Helena Carter. Pre mňa najlepší film Burtona. Všetko je tak čarovné a pekné. ()

luboss822

Hurá! Burtonovým filmom som nikdy nevedel prísť na chuť, ale strašne som si želal, aby som im prišiel. A ono sa to konečne podarilo. Výborne rozprávkovo a metaforicky spracovaný život človeka a jeho pohľad na svet v etapách jeho života. Veď kto by chcel obyčajné prerozprávanie života, keď sa to dá povedať aj oveľa zaujímavejšie. Záver filmu je emočne perfektne zvládnutý. ()

Pythonator

Další ujeté výlevy Tima Burtona. Tentokrát ne tolik depresivní, ale spíše úsměvné a hřejivé. MekŘehoř je standardně nezáživný. Scénář je hromada nesmyslných zážitků, takže mohl být daleko lepší, protože není zase tak těžké vymyslet hromadu nesmyslů. Někdo tomu samozřejmě říká umění. ()

kodwin

Asi jako jednoho z mála mě víc bavila ta reálná rovina. To jak se syn vypořádal s rozporuplným vztahem k svému otci, bylo obdivuhodné. Na obry a jiné kreatury moc nejsem, takže jsem byl rád, že jsem přežil první třetinu filmu, kdy to vypadalo na pořádnou fantazymagorii. Na to, že Big Fish je vlastně film o umírání, se s tím Burton vypořádal moc dobře. I kvůli tomu za čtyři, ačkoliv žánr mi moc nesedí. ()

90125

Eh-eh. Dobré úmysly, ktoré Burton isto mal, sa nepodarili prerozprávať do zamýšlaného "warm-hearted" rodinného fantasy príbehu, plného forestgampovskej mágie a velkolepého production designu. Ako vždycky Burtnov film skvele vyzerá, ale ľudskej emócii, akejsi emocionalnej hĺbke o ktorej to myslím, malo byť hlavne, sa nedarí vyplávať nad hladinu. Figurky vo filme ma nezaujali, ich príbehy nie su moc chytlavé a tažko sa mi spájalo s ich osudmi. Tudíž ma rádoby dojemná, slzičková katarzia na konci nechala úplne chladným. Skôr ma nasrala. Citil som sa zmanipulovane. Neuveril som, že sa syn s otcom zblížili a prečo sa tak stalo. Želaná rozpravková mágia sa nekonala. 55 % ()

I.ball

Věřím, že film bude fungovat úplně jinak na náctileté a na ty, kteří se svou životní etapou blíží Bloomovi jr. Za mě krásné vyjádření pevného rodinného pouta, které ani po letech bez vzájemné komunikace není přetnuto. Dávám 85% za poutavé vyprávění. ()

vojacekr

Brada spadla na zem. Mimořádný, pěkný film o odpušťění. Odpustit někomu rozumem skrz jinou perspektivu a pochopení je o to těžší, když jde o vlastního otce. Válka rozumu a srdce. Do toho ta romantická alegorie. ()

antoinetta0

Typický Burton s netypickým obsazením. Film, u kterýho jsem poprvý, po druhý i po desátý brečela od začátku do konce. Podle mě, vrchol Butonovi tvorby, nejenom pro skvělou režii, ale trochu se mi zdá (i přes to, že jeho novější filmy mám taky ráda), že je to poslední film, kdy tvořil hlavně pro sebe a podle sebe. Ewan McGregor je perfektní, stejně tak Jessica Lange a spoousta dalších. Jedním slovem sen.. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney