Piková trojka

• Austrálie In the Cut (více)

Piková trojka je moderní kriminální příběh, odehrávající se na Dolním Mahnattanu. Frannie Avery (MEG RYAN) je učitelkou tvůrčího psaní, která je velmi ostražitá vůči navazování nových známostí. Jednoho dne se však setká s detektivem Malloyem (MARK RUFFALO), který vyšetřuje vraždu v jejím sousedství, a za podpory své nevlastní sestry Pauline (JENNIFER JASON LEIGH) s ním naváže vztah, který je zcela otevřeně sexuální. Osvěžující přímočarost jejich poměru ale hluboce podkopává pokračující a dosud neobjasněná série vražd. Po útoku maskovaného násilníka ale Frannie ztratí důvěru ve všechny lidi okolo sebe. V mladého studenta Cornelia (SHARRIEFF PUGH), který sepisuje práci o nevině masového vraha Johna Waynea Gacyho, ve svého bývalého přítele Johna Grahama (KEVIN BACON), který ji pronásleduje na každém kroku, a především v Malloye, který v ní nyní probouzí nejen vášeň, ale také podezření. Neexistuje nikdo, koho by nezávislá Frannie mohla požádat o pomoc - zarmoucená a vystrašená se proto rozhodne vzít záchranu svého života do vlastních rukou. (oficiální text distributora)

novoten

Dobře natočený strašlivý scénář. Dvě odlišné a hlavně křiklavě nesourodé poloviny nedokáže spojit ani klíčový zvrat startující závěrečný zmatek, ani zoufale bezradná Meg Ryan. Předlouhé dialogy nepomohou proniknout postavám pod kůži a efektní flashbacky sice dokážou vytrhnout z nudy, ale v důsledcích zůstávají pouze prázdnými vsuvkami. Eroticky laděná linie Franniina osobního života pak irituje svou otevřeností, která místo aby pomáhala příběhu, pohřbívá ho pod nánosy lascivních a bohužel i občas směšných scén. Největší problém ale je, když se v dialozích nebo monolozích objeví vzletné fráze, kterými hrdinové jen prázdně plýtvají. Škoda nepředvídatelného Ruffala, který si takový film do filmografie nezaslouží, zbytek zůstává ubohým, byť občas snaživým, pokusem. ()

castor

Jedna z nejvýraznějších ženských režisérek se tentokráte nedokázala přiblížit svým předešlým (přiznejme si) o mnoho jistějším snímkům, nepříjemně se potácí mezi „studií“ ženské psychiky a feministickým thrillerem a neví, jakou stranu mince si vybrat. Její hrdinka, učitelka tvůrčího psaní Frannie (dosti odvážná a dosud se víceméně culící ikona romantických komedií – Meg Ryan) se zaplétá do podivného sexuálního vztahu s uhrančivým detektivem, který vyšetřuje vraždy na kusy rozřezaných žen. Postupně si, obklopena několika muži (zejména opět bezchybný Kevin Bacon), uvědomuje, že nebezpečí je blíž, než si mohla myslet. Režisérka tentokráte nenabídla plnohodnotnou story, nýbrž se pokusila o (na ní netypický) dusný thriller v temném moderním světě, ve kterém si hrdinka sice jde svojí cestou a střet s mužskými protihráči nemá takovou sílu a razanci!! Emocionálně si mne navíc prakticky vůbec nezískala, ona netečnost se projevila i v erotických sekvencích!! Škoda.. ()

Colonist

Na film jsem koukal jen ze zvědavosti, kolik toho Meg Ryan vlastně ukázala (skutečně jen z počestných důvodů zvědavosti, nejsem úchylný :-) ). No ukázala toho celkem dost. Ale vlastně to za moc nestálo. Celý film se točí jen kolem sexu. O sexu se mluví, sex se provozuje, o sexu se sní. Úvodní šmírácká scéna v baru mě nijak zvlášť nešokovala. Scénář je takový nijaký. Kriminální příběh psychopatického vraha je jaksi v pozadí a pomalu vyplouvá na povrch, takže se člověk nudí. Hlavní postavy také mohly být mnohem lepší. Polda Mark Ruffalo mi přišel děsně nesympatický a Meg Ryan v tomhle filmu zase také není taková kočka. Navíc mi její postava přišla jako největší úchylačka ve filmu, která si klidně nechá přes telefon poradit, aby masturbovala. Tohle prostě není film pro mě. Ani nevím, za co jsou vlastně ty dvě hvězdičky... ()

Martin741

Meg Ryanova dopadla biedne, coz je velka skoda. Ja si ju pamatam ako herecku vybornych filmov ako harry Potkal Sally - to este v 90. rokoch. PO roku 2000 uz Meg Ryanova vyhasinala, vyhasinala az zhasla uplne. tento film je otrasny, rezisersky cira rutina, bez invencie, dialogy su len slaboduche vatovo plane plky. Jane Campionova je typicky zenska reziserka - toci filmy pre zeny, toto je typicky zensky film : 15 % ()

tron

Jane Campionová nenakrúca filmy pre mužov. Tento kúsok (v produkcii Nicole Kidmanovej) by mohol byť v chlapskej réžii typickým americkým trilerom, ale Campionová nie, ani Bohovi, ona musí byť extra. Každopádne, zbytočný film to nie je - Meg Ranová je v pozícii, v akej ju nepoznáme, Kevin Bacon si (ako vždy) s chuťou strihol podpornú rolu žiarlivého ex-milenca, zaujímavý je Mark Ruffalo ako detektív Malloy. No a čo sa týka sexu, na to, že v barovej scéne to hraničí s pornografiou, postupne sa hormóny upokoja a hoci Ryanová ukáže veci, aké zrejme doteraz vo filmoch ešte neukázala, pornom je len ten jeden záber. Priemer. ()

• Hlavní roli měla původně hrát Nicole Kidman, ale nakonec se rozhodla film pouze produkovat. (kenny.h)