Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

77Ivana

To jsem nečekala, skvělý retro seriál po všech stránkách. Mladí herci všichni super, ale Millie Bobby Brown si myslím je největší talent, byla naprosto skvělá v každé scéně. ()

Cermbo

A máme tu další velice zajímavou seriálovou pecku za poslední roky. Možná jedna z nejlepších současné doby. Nevím, zda se to zdá jenom mně, ale dnešní seriály už zdaleka nejsou tak povedené jako před 5-10 lety. Nicméně Stranger Things nejen, že velice příjemně překvapuje, ale dokonce sáhá legendám jako Lost, Prison Break nebo Breaking Bad mnohem dál než jen po kotníky. Jedná se o horor, komedii, dobrodružství, zkrátka zde najdete skoro všechno a věřím, že zaujme téměř celou rodinu (jen nedoporučuju dětem pod 12 let). Spoustu vtipných, záživných momentů, výborné postavy i práce s nimi, napětí, parádní hororové momenty i atmosféra a hlavně po 3 sériích se nedá mluvit o nějaké klesající tendenci, právě naopak. Sympatický je postoj tvůrců k počtu epizod na sérii, žádnou zbytečnu vatu tady vesměs nečekejte. Vytknout se dá snad jen pár velice optistických "cest" v pěkně ostrých situacích a tak zvané "záchrany v poslední vteřině", na druhou stranu v případě dětských hlavních rolí je to celkem pochopitelné. Těším se na 4 sérii! 90 % ()

kowalski

Tak jsem dal všechny tři série a kdybych se na tu třetí vykašlal bylo by to o hvězdu více. Autoři asi po dvou sériích které měli úspěch si řekli, že to udělají hodně zvláštní a ujetý a tak si vymysleli, že rusáci si v době vrcholící studené války postaví vojenský komplex hluboko pod zemí a z mě neznámých důvodu začnou dělat to čeho se zdejší armáda s pomocí dětí jen tak zbavila. Ne fakt si autoři musí uvědomit, že někteří kromě hltání 80kového hajpu používají i hlavu. ()

Silencia90

Nechápu ten povyk. Vždyť je to průměrný. Stačilo by to natočit jako film a nic by se nestalo. Navíc by to mělo jen průměrné hodnocení. Ale jako seriál je to vypovykovaný. ()

Endavour

Po prvním dílu první série jsem neskrýval zklamání nad skutečností, že dva o roky mladší série Dark je téměř kopírkou tohohle seriálu. Jak jste správně vydedukovali, německý Dark jsem viděl dříve. Nicméně veškeré zklamání vybublalo hned s druhým dílem, kde jsem postavy a zápletku začal hltat jako páteční žejdlíky piv v mém oblíbeném těšínském podniku. Téměř všechny kladné postavy (s výjimkou Max, jež mi přišla neskutečně protivná) si člověk rychle oblíbí a u poldy Hoppera jsem (jelikož jsem senzitivní píča) v mnoha aspektech viděl i zrcadlení sebe sama. Všechny prozatímní tři série jsou možná "trochu" víc přímočaré nežli německý ekvivalent Dark, nicméně na konečném zážitku to nic neztratí! Soundtrack je zde rovněž výtečný! Finální scéna dopisu Hoppera mě doslova emočně rozsekala, a to jsem si myslel, že mě takový typ seriálu není schopen položit na lopatky. Pro mě platí rovnice: Stranger Things> Dark. ()

heihatchi

Hororový seriál pro děcka. Strašný herecký výkony. Dobrá hudba. U sedmého dílu jsem ztratil chuť pokračovat dál. ()

tyna97

Dvě věci mě tu nehorázně rozčilují a možná už se nad nimi někdo pozastavil, nevím. Zaprvé, všude se svítí, ačkoliv nikdo není doma, nikdo není vzhůru, prostě si tu svoji elektriku asi v osmdesátkách pěstovali sami doma či co. Pro mě bylo obrovský překvapení, když jsem poprvé viděla, že je nějaká lampa zhaslá. To musela být náhoda! Jinak to není ani možný. A věc druhá.. Při každé hádce, bitce, vraždění a jiných dalších společenských soutentononců, co nejsou dobré, všichni okolo jen stojí a čučí. Neudělají nic, nepomůžou, jen okouní. Hrůza. ()

Saur.us

Seriálová událost tvou dekád. Až na zaškobrtnutí během třetí série, která byla jak parodie sama na sebe a navíc zaplevelená teenagerovskou vztahovkou seriál drží v ostatních částech velmi vysokou laťku kterou si snad neshodí finální sérií. ()

Raziel_cz

Neoosmdesátkový úderník, který přesně vyměřenou dávkou spielbergovského dobrodružství a kingovské nostalgie absolutně pozitivně okouzlí každého, kdo vyrostl na Goonies, E.T.m, Lost Boys, Poltergeistovi nebo Monster Squadu. Sakra, dokonce to má Winonu Ryder. Dětští hrdinové jsou naprosto senzační, dospěláci mají nadváhu, jsou chlupatí a kouří, luštění záhady je napínavé, atmosféra hutná, emoce funkční a soundtrack bezkonkurenční. Nevím, odkud se bráchové Dufferovi vylíhli, ale tohle je služba odrostlým divákům, jakou jste nevěděli, že potřebujete. Seriál roku. ()

Qeo

Perfektní návrat do 80. let béčkových i áčkových horrorů a mysteriozních filmů. Ačkoliv je odkaz více než patrný, celistvostně si seriál udržuje svoji vlastní identitu a příběhově je vystavený do nejmenšího detailu. Ačkoli se nevyhýbá tradičním klišé, v tomto případě to vůbec nevadí, naopak to do celkové atmosféry více než patří. Neznámí herci a jejich neskutečné výkony. Od dětí až po dospělé. Děj se jen zdánlivě vyvíjí pomalu a jakoby se se soustředil více na vykreslení postav, ale v každém díle se najde neočekávaný twist, který zatřese dějem až do jeho základů. Prostě nejlepší seriál tohoto roku! ()

DEADMANincCZ

Osmdesátkovej nádech, skvělá postava šerifa a snesitelný herecký výkony dětí podložily parádní příběh, plnej hororovejch prvků a mystérií. Za mě dobrý! ()

Trešlson

Pro jednou oprávněný hype.. Nejkingovatější adaptace ze všech kingových adaptací. Až na to, že se na ní sám Stephen King nepodílel. Stranger Things strčily do kapsy i The Mist, kterou jsem doteď považoval za atmosfericky nejbližší jeho knihám (povídkám). Přiznané inspirace právě Kingem, Spielbergem, Carpenterem i Scottem dělají z tohoto kousku předčasně kultovní záležitost a pokud jste vyrůstali na filmech a knihách od výše zmíněných, tohle je pro Vás splněný sen. Winona Ryder mě nikdy nijak nebrala, ale musím uznat, že tady mě její herecký výkon přesvědčil o tom, že i ona umí výborně zahrát, sympaťák Hobb jako šerif byl také vynikající, nicméně na všechny dá zapomenout vynikající Millie Bobby Brown jako El, která si celý seriál krade pro sebe a jako "hodná Carrie" si to opravdu neskutečně dává. Neoddiskutovatelných pět hvězd a neskutečná natěšenost na další sérii a rozvinutí mytologie, která nám v první řadě byla představena. ()

Rockerman

Moc pěkný seriálek! Dal by se označit jako rodinný, protože si tu každý najde něco, co ho bude zajímat. Působí jako osvěžení, poněvadž děj je zasazen do roku 1983 a tedy je to bez mobilů ( stejně nikdy nemají signál, když jde do tuhého!) a bez internetu! Hlavní hrdinové jsou dvanáctiletí chlapci, kteří se domouvají vysílačkami, vlastní výroby. Celý seriál je směsice žánrů. Od dobrodružného (kamarádi si nelžou a jsou nade vše!), přes triller, sci-fi až po horor a i špetka romantické lásky se tu najde. Místy trochu připomíná E.T. Mimozemšťana a trošku byl vykraden i Vetřelec, ale to není podstatné. Podstatné je, že to baví, nechybí napětí a trocha humoru a nuda nehrozí, Jedinou výtku bych měl k často přehrávající Winoně Ryder, ale je to jen malá vada na kráse. Na úplný konec si pak tvůrci pootevřeli vrátka do druhé série, protože co kdyby se ta první líbila? Ano, líbila!!! ()

John8

2 Husí kůže za epizodu, krásná atmofséra, líbivé charaktery, logický a chytrý příběh. Co víc si přát? ()

hEROic

Skvělý! Dvě věci co ve filmu nemusím - retro a děti - zde fungují naprosto famózně. Moderní provedení, parádní atmosféra, flákota tajemna a ideální dávkování příběhu. Do toho správně divný postavy a takřka dokonalý závěrečný díl... nejde jinak než rozhodně přes 90%. Netflix jede v nehorázným stylu, těším se na další sérii i jejich další počiny. PS: S dalšími řadami to celé neskutečně dospělo. Mnohem více temnoty, což je velké plus. Přitom si to stále udržuje to geniální retro a nerdství. Jeden z nejlepších seriálů ever! ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu