Osmidílný komediální seriál je již šestou spoluprací dvojice PrušinovskýKolečko. V projektu, který si nadsázkou bere na paškál složitá témata, jakými jsou nesnášenlivost či xenofobie, si hlavní roli zahrál Martin Hofmann. Rámec seriálu tvoří příběh Luďka, kterého právě vyhodili z práce, bydlí v polorozpadlé barabizně, dluží, kam se podívá, má problémy s exmanželkou i se synem. A v tom nejhorším za ním přijde pošťák Ondra s pozváním do Pošty pro tebe (Česká televize)

husokachna

Všichni milují MOST! Už asi navž dycky! A já pomalu začínám nesnášet Kolečka. Kolečko je výbornej hláškopisec, umí napsat cool postavy a dobře vypointovaný krátký scénky. Ale celek to je mnohdy zlo. Stejně jako i u jeho předposledního počinu z poutě, i z Mostu trčí chlupy na všechny strany, je to neučesaný, tempo kolísá, zápletky vyšumí do prázdna a celkově mě to prostě sice hladilo, ale často proti srsti. Naštěstí je tady Prušinovský a Hofmann, aby to zachránili. Ten první svým řemeslným umem, smyslem pro načasování a (asi) i scénáristickým přispěním. Ten druhej drivem s jakým hraje Luďana, hovado s dobrým srdcem, primitiva, kterej není až tak úplně blbej, jen se přizpůsobil prostředí, ve kterém žije (naposledy jsem měl pocit, že postavě tak strašně rozumím u Tom Hardyho ve Warriorovi). Přes všechny fauly, který to na diváka provede, si vážím toho, že se pustili do tohoto tématu a byť je to asi na dlouhou debatu, myslím si, že tohle je opravdu cesta, jak víc integrovat cikány - ukázat jim, že jsou součástí společnosti, že o nich může být seriál, že se lidi s nima i jim můžou zasmát; a nám ukázat, že jsou to prostě jenom stejní dementi jako jsme my - někteří lepší, jiní horší, prostě jenom lidi, co chtějí taky nějak přežít. Celkově super čtyři hvězdičky, v mnoha ohledech se to blíží přelomové věci a v mnoha ohledech je to geniální. Ale celkově tomu prostě chybí trošku učesanosti, dramaturgie a kvalita celku (Kolečko) :-). Pro mě stále zůstává nejlepší český seriál moderní doby Okresní přebor (a v žádném případě nechci srovnávat, a v mnoha ohledech vypovídá o Češích daleko líp, lehčeji a přesněji) a myslím, že kdyby se jim tak nepovedl první díl (a nenacpali tam Poštu pro tebe - na tyhle parodický scénky my slyšíme), tak by Most! zdaleka nebyl takovej fenomén. ()

Lapacka

Seriál postavený na tom, že obyvatelé Mostu jsou cáklí. Roli muže přeoperovaného na ženu hraje původní přirozená žena, což je tak trochu surrealismus. Kdyby tuto roli dostal třeba pan Krobot, odpovídalo by to mým zkušenostem o tom, jak vypadá muž přeoperovaný na ženu daleko více. Takhle je to kýč jak bič. ()

barteca

ÓÓÓ, česká malosti a lenosti ! Je to věrný obraz loosers, poctivě udělaný, ale že bych z toho byla odvázaná..... ()

Druury

Se ctvrtou hvezdou tohle patri do meho top zebricku ceskych komedialnich serialu, za posledni roky. Je mi lito tech, kteri nemaji tento styl humoru, nebo se nikdy nesetkali s ciganem z getha. Tohle totiz naprosto sedi! ()

Lukin413

Nic není dokonalé, ani město Most, ani seriál Most! Ale seriál k tomu ma asi o něco blíž. Neprvoplánový humor, drama bez afektu, dojemné zakončení. ()

mh.mail

60% - Režisér Prušinovský asi nejvíc baví, když se nesnaží vychovávat (viz Okresní přebor nebo Kobry a užovky). Jakmile s tím začne, je to takové chtěné až upa-chtěné (Trpaslík). Když si odmyslím prvoplánová podprahová sdělení (není to oxymoron?), kterých je seriál plný, tak se můžu pobavit na celkové absurditě příběhu i u jednotlivých gagů, některé z nich jsou opravdu povedené. Když si však uvědomím, na jakých nitkách a jakým způsobem se nás autoři snaží vodit, dobrá nálada poněkud opadne. Ta "korektní nekorektnost" je trochu k smíchu (i když jinak, než by u komediálního seriálu bylo záhodno). Nemůže se mi nevybavit Haškova "Strana mírného pokroku v mezích zákona". Kdyby to totiž mělo být OPRAVDU nekorektní, tak by to asi neodvysílala žádná televize, natož veřejnoprávní. Navíc tanečky kolem posledního dílu byl nechutný PR, nebýt poměrně zbytečného záběru na fotografii penisu, nebylo v něm nic horšího, než co bylo v předchozích dílech. Navíc z tohoto dílu čišelo, jak jsme se (skoro) všichni měli chytit za nos. Za výborného Martina Hofmanna a Cyrila Drozdu a za to, že mi seriál dokázal vyloudit úsměv na rtech v míře větší než malé, dávám lepší tři hvězdičky. ()

kowalski

Všechno to šlo dobře a bylo to na pohodu. Postavám jsem to věřil a smál se vtipům, než se to před koncem posralo a žárovky polejvali lidi benzínem se zapalovačem v ruce a zklouzlo to k agitační selance, která měla nějak moralizovat. Kdyby to zůstalo u toho basicu mohlo to mít takhle klidně pět sérií. Místo toho bylo konec taková trochu delší vykrádačka Big Lebowski. ()

Matli

Kurva Dášeno sedni , tak to mě zabilo :-) Poslední díl asi TOP, jinak srovnatelné se Čtvrtou hvězdou, ne-li lepší. Že by to Trojan v hlavní roli vyzdvihl do filmového nebe? :-))) Každopádně seriál plný hustejch hlášek. Občas se vyskytl slabší díl, ale i tak jako celek to stojí za to. Pomyslnou hvězdičku navíc dávám kvůli tomu, že na Most mám krásné vzpomínky ;-) 81% ()

Brtniik

Jejdamane, téměř všichni jsou z tohoto seroše na větvi a já viděl první, pak ještě některý a poslední díl z čeho plyne, že se nestal mojí nezbytností k životu. V tom posledním se dost vyklusávalo, dnešními slovy: byl o ničem, jakoby tvůrcům došel dech. To co jsem viděl mi nepřišlo nijak zábavné (s edukačním účinkem se stejně nepočítalo), navíc humor mi připomínal staré funesárny, kde krátkozraká lehce šílená jeptiška (to aby se dosáhlo kontrastu) zběsile řídí „Kačenu“ a jediným poučením by bylo, že anděl strážný opravdu existuje, tedy kdyby to nebylo ve filmu. Soužití s LGBT a trans komunitou se v ČR zlepšuje každým rokem (k tomu MOST!u nebylo třeba) a s hnědšími spoluobčany stejně nikdo nehne – radikální řešení jsou unmode až nemyslitelné a jelikož jsme „humózní“ raději platíme, aby si nebrali sami... Ostatně takový je trend - v Izraeli se takto živí ortodoxní věřící (přesto, že stát Izrael neuznávají), v Indii „svatí mužové“ a my zde si polepšujeme karmu odvody na sociálku... ___ Je opravdu zajímavé, že tento seriál českému lidu tak kápl do noty. Že bychom se rádi ztotožňovali s nýmandy z okraje společnosti? TV poslední dobou vyprodukovala řadu podobně podivných seriálů, ale ty vždy jen zazářily a zapadly přesto, že nám bylo podsouváno, že jsou „kultovní“. Nejkomičtější na MOST!u je, že se nenadálé popularity chytla TV a jala se tímto počinem chlubit jakby pro úspěch byla něco udělala. Před posledním dílem na ČT24 (kterou zde v seznamu stanic nemáme) dokonce spunktovala speciál, který dostal na hrb pan Kubal, takto bývalý zahraniční zpravodaj zejména z divokého východu... Ač mi jinak nevadí, tento formát mu hrubě nesedl – po celém dni vstupů mu přeskakoval hlas, jak překřikoval restaurační hluk, intervijukovaní protagonisté seriálu ho často neslyšeli a dost „pojťoval“, co bych byl do takto ostříleného moderátora neřekl. Propagace restaurace Severka tím dostala další impuls a návštěvníci, kteří dělali křoví, si užili, když pro své blízké do kamer dělali opičky. Myslím, že tato strašná reportáž byla důstojnou třeničkou na dortu za celým MOST!em. ()

Israha

Já bych řekl, že Most! vůbec není sluníčkařský a proromský. Však pokrytečtí sluníčkáři á la Blanka, agresivní cigoši jako Laco, karikaturní homosexuálové, a nakonec i ty transky (skrz suché konstatování, že předělaný chlap je v něčem pořád zkrátka chlap) to v něm schytají taky. Most! se zkrátka jen vysmívá demenci, tragédství a charakterovému mrzáctví, napříč sociálními i etnickými skupinami. A dělá to trefně, vtipně a leckdy dosti bodavě. V téhle satirické poloze je jeho největší síla, v poloze klasické české řachandy už je to o něco slabší (byť hlášky zde ten kultovní potenciál mají, a některé scény ve své absurdní přehnanosti rozesměji taky) a ten dramatický oblouk byl vydařený asi nejméně, hlavně kvůli leckdy vyloženě nepochopitelným názorovým a postojovým veletočům (jinak přesně a výstižně zahraných) postav. I přesto ale zjevení na české seriálové scéně, sice natočené "česky" a pro Čechy, ale dalece přesahující obvyklou malost, prázdnost a trapnovtipnost ostatních tuzemských seriálů. A Martin Hofmann se zde, troufám si říct, definitivně vyšvihl do herecké smetánky - i když v podstatě hraje pořád stejně (a přesto se mu nějakým způsobem daří přesvědčivě stvárňovat komické i vážné postavy). ()

Chundys

Jak by řekl můj velice dobrý kamarád, jsem proti tomuto seriálu zapšklej :D! Takhle řekněme si to na rovinu! Seriál je nadměrně sprostej a nebýt vynikajícího Hofmana asi by neměl takovou úroveň jakou má a asi by nebyl takový Boom... jsem velice rád, že jsem ho dokoukal až teď, protože si myslím, že se mi seriál asi i kvuli tomu líbil! Asi nejlepší díl pro mě je 3. a nejnudnější zase 5. a celkově druhá polovina seriálu už nemá takové kouzlo a nedrží si úroveň jak na začátku! Je to vlastně pořád to stejné, ale když to vezmu kolem a kolem, tak nakonec vyhrál na kladné hodnocení, protože abych to uvedl na pravou míru, tak to nebylo takový to lehký ťuknutí v buřtíku, takže Dycky Most a dost!!! :-) ()

Bozvav

Krásná ukázka toho, že když se masám patřičně a důkladně naservíruje všemi mastmi mazané hovno, nepoznají to a klidně si nechají namluvit, že jde o novátorský satirický pohled na věc se skvělými hereckými výkony, dokonale vypoinntovanou zápletkou, břitkými dialogy, jimž právě hojně používané vulgarismy pomůžou dostat se k jádru věci a správně nasát atmosféru. Plně se vnořit a cítit situaci v kraji, kde už ani ty lišky nechtějí nikomu dávat dobrou noc, neb by jim hrozilo, že je místní obyvatelé sežerou s čenekem, nebo bez. Nicméně hovno zůstane hovnem, jakkoli je obal lákavý a srozumitelný širším masám populace, tak mne osobně jeho vyčpělý odér nijak neoslovuje a celý tento seriálový úkaz posílám do kopru. ()

MartinX.

Na serveru Aktuálně vyšla recenze k tomuto dílku s názvem "Seriál z mostecké hospody podkopává stereotypy". Už tam není zmíněno, že série sice některé stereotypy skutečně zesměšňuje, ovšem za cenu toho, že jiné posiluje. A tak sledujeme po x-té variaci na tupého burana z "venkova", který chlemtá pivo a přikusuje k tomu bůček. To, že vede xenofobní a přihlouplé kecy, to k tomu pochopitelně patří. Jiný obraz lidí, kteří se živi rukama, v českých televizích a ve filmu, zejména pokud jde o veřejnoprávně financované projekty, téměř neuvidíte. Arogantně povýšený pohled umělecké vrstvy na běžné lidi se v této společnosti šíří velmi rychle. Abych to uvedl do širšího kontextu: obraz chudých lidí v českém filmu prošel pozoruhodným vývojem: od soucitného a posilujícího pohledu třeba v Hej Rup nebo Svět patří nám, přes idealizovaný obraz v letech 40. a 50., postupné mizení chudších lidí v letech 60. až 80., jejich naprostou absenci v 90. letech, až po nepřátelský a zesměšňující obraz posledních dvou desetiletí. Most! je v tomto směru jen kontinuálním krokem. Nic na tom nemění, že je v řadě jiných ohledu skutečně vtipný, že někteří herci předvádějí pozoruhodné výkony (Hoffman, Stárková). Mimochodem, ten obraz chudých jako líných, směšných, neschopných a víceméně zlých je jen inverzí let 50., kde byli podobně zobrazováni lidé bohatí a nepřátelé režimu. Krátce řečeno, reprezentace chudých lidí v současném mainstreamovém filmu a televizi zcela otevřeně sděluje, že chudoba je vlastně morální problém, že si ji ti lidé svou mnohačetnou podřadností zaslouží. Kdo je zlým svědomím systému, je z toho docela patrné. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

07.03.2020

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (více)

PF 2020

PF 2020