Albert Ganz je odsouzený trestanec, kterého osvobodí jeho přítel Billy přímo ze stavby silnice. Zastřelí přitom dva dozorce a uprchnou. Následně ještě zastřelí svého komplice Henryho Wonga. Téhož dne ještě zastřelí při policejní razii v hotelu dva policisty a odzbrojí policistu Jacka Catese. Jack zuří, a když se dozví, že ve vězení sedí Ganzův bývalý parťák Reggie Hammond, neváhá a ihned se za ním vydává, aby od něj získal informaci, kde se může Ganz skrývat. Hammond mu nemůže z vězení pomoci, jedinou možností je získat pro něj propustku na 48 hodin. Reggie zavede Jacka k dalšímu bývalému parťákovi, Lutherovi, který se však brání a na Jacka střílí. Jack ho spoutá a odvede na policejní stanici. Reggie dostane nápad, jak zjistit, kde žije Billy, Ganzův parťák. Předstírá, že je policista, a poněkud svérázným způsobem získá informace o tom, kde žije Billova dívka. Ta tvrdí, že s Billym už nemá a nechce mít nic společného. Zatím tedy Jackovo a Reggieho hledání moc úspěšné není. Jediným dílčím úspěchem je, že Jack Reggieho trochu lépe snáší. Sám je málomluvný a Reggie nezavře pusu. Prozradí Jackovi, že společně s Ganzem, Billym, Lutherem a Wongem obrali drogového dealera o půl milionu dolarů. Ty peníze jsou stále v Reggieho autě v parkovacím domě. Ganz unesl Lutherovu přítelkyni, aby Luther peníze vyzvedl a přinesl mu je výměnou za její život. Luther, který byl propuštěn, peníze vyzvedne, Jack a Reggie ho sledují až do metra, kde je však spatří Ganz a Billy. Jack je pronásleduje, ale jim se podaří uniknout. Reggie se snaží dostihnout Luthera, ale ani on nemá štěstí. Jack se vrací na stanici bez Reggieho, bez peněz, bez Ganze a navíc má potíže s přítelkyní. Poněkud se mu zvedne nálada, když mu kolega, se značným zpožděním, řekne, že mu Reggie u něj nechal vzkaz. Má mu zavolat do baru. A Reggie tam skutečně na Jacka čeká. V protějším hotelu se ubytoval Luther. Podle Reggieho pátrání si objednal buzení asi na osm hodin a tak mají čas. Jenže netrvá dlouho a Luther vychází z hotelu i s penězi. Nastupuje do autobusu, který ukradli Ganz s Billym, aby vyměnil peníze za přítelkyni... (TV Prima)

PlayEasy

Docela podařená akční parodie na klasické San Francisco Thrillery typu Drsný Harry či Bullittův případ. Ale nečekejte žádnou slaďárnu, jak bývá u Eddieho zvykem. Je to sice docela zábavný, ale taky opravdový Krimi Thriller. I když vlastně filmu dodává pravý lesk Eddie a jeho humor, tak hromotluk Nolte taky není špatný a společně utvořili docela dobré kombo. Zkrátka libová osmdesátková jednohubka, která osladí (i osolí) večer snad každému chlapovi - pokud si zrovna neužívá jiným způsobem :-) 70% ()

JosefTomas

V porovnání s pozdějšími buddy movies to je samozřejmě horší. Když byl tento koncept aplikován jinde (Poslední skaut), tak to bylo také něco jiného, ale jako milá fajn oddechovka to funguje dokonale a pokud máte Murphyho spojeného jen s komediemi, věřte, že vás v nejedné scéně mile překvapí. ()

honzic

Solidní film s Murphym, který se nevyrovná Policajtské sérii, nicméně potěší humorem i zápletkami. Hodnocení: 65 % ()

route60

Eddie Murphy v době kdy dovedl diváka rozesmát 48 hodin byl jeho první film a rozhodně patří k těm nejlepším, Nick Nolte jako tvrdý polda je ideálnim protipólem ukecaného Murphyho, Walter Hill natočil svižnou akční komédii která ani moc nezestárla což se nedá říct o mnoha akčních filmech 80 let. ()

Gig

Nejlepší kriminálka s Eddiem Murphym. Má vše, co má mít. Vtip, napětí, hlášky. Sic jeho první film, ale nepřekonal ho ani legendárním Policajtem z Beverly Hills, aspoň pro mě ne. "Ty bys mě klidně zabil." ()

johnsnow

Nolte sa stará o akciu (občas niečo zaperlí) a Murphy o humor (občas urobí aj niečo akčné). Dokopy to paradne zapadá takže tu máme super film. ()

Winster

Chodit po ulici s takovou černou hubou :DD. Fakt drsňárna a legrando k tomu! SF je super mesto :o). Je to taková ta typická americká policajtovka :)) ()

maestrotatum

Písal sa rok 1982 a na plátno sa po prvý raz vo svojej kariére dostal mladík Eddie Murphy. Hneď sa vedelo aký srandista to je. Skvelo zabáva diváka počas celého filmu. Tento 96 minútový príbeh o 48 hodinách a priatelsve dvoch ludí, reprezentujúcich inú stranu mince je dnes už klasikou. Na rozpoltený vztah policajta a väzňa sa dobre pozerá a človek len čaká čo sa z toho nakoniec vykľuje. Hodnotím [70%] ()

Chema4

48 Hrs. je typicky americky buddy movie ktorý si ide úspešne, zaužívaným receptom na istotu. To znamená spojiť dokopy dva kompletne odlišne charaktery, ktoré sa nenávidia z celej duše, ale nakoniec ich okolnosti príbehu donútia nájsť si k sebe cestu, a stanu sa z nich najlepší partneri.  Film stavil na tuto dvojku a ja musím konštatovať že minimálne z polovice mu to vyšlo, pretože debutujúci Eddie Murphy dokázal zaujať viac, ako už herecky ostrieľaný Nick Nolte ktorému som toho buranskeho policajta moc neveril, a aj keď sa nejedna o špičku žánru ako The Last Scout alebo Lethal Weapon, tak stále sa jedná o nadpriemernú podívanú. ()

superzurda

žádné velké umění a jen bavit diváka. Podle mě heslo filmu, které se naplnilo. Film mě baví. Neustalé handrkování, které se nezastaví před ničím dělá ze scénáře dle šablony kvalitní podívanou. Viděl jsem to s starým dabingem, který je ještě o třídu vulgárnější a rasističtější než ten dnešní. Jenom přihodím jednu hlášku, kterou vypustil Nick Nolte při vstupu do jižanského baru: Bezvadná knajpa, vždycky jsem měl rád kovboje, určitě se jim budeš líbit. ()

charles3

Osmdesátková klasika, co se týče doby vzniku i mého hodnocení. Právě tímto filmem vstoupil na stříbrné plátno více než úspěšně Eddie Murphy a díky němu pak získal svou ikonickou roli Policajta v Beverly Hills. ()

PTuranyi

Dobrá krimi dráma s komickými prvkami, na ktorej jasne vidieť pôvod v 80-tych rokoch. Príbeh drsného policajta Jacka Catesa, pre ktorého je práca všetkým a nedáva si servítky pred ústa ani na päste. Parťáka mu robí zlodej Reggie, toho času na Jackovu žiadosť na vychádzke z väzenia. Produkcia je dobrá a Nick Nolte s Eddiem Murphym odvádzajú dobrú robotu. Nick je správne drsný a Eddie si ide svoje fóriky. Ešte to síce nie je Policajt v Beverly Hills, ale už tam cítiť ten charakter, hoci je to jeho debut. Dohromady tvoria párik pripomínajúci Smrtonosnú zbraň, no toľko vtipov tam scenáristi zasa nedostali. 75% ()

xander

Nadpriemerná akčná komédia. Filmy ako tento sa teraz točia dosť často, aj kedˇďosť nevyrovnanej kvality. 48 Hodín je ale skôr krimi filmom, pretože humoru je v nom prekvapujúco málo. Nick Nolte a Eddie Murphy odviedli dobrú prácu, ale hlavnú úlohu hrá Nolte, pretože Murphy sa dostáva do filmu asi až po 20 minútach. Na 4 hviezdičky to ešťe nieje, ale sú to kvalitné 3 hviezdičky. ()

dukeforever

Tenhle film já prostě miluju."To je balík,kdes k nim přišel?" "Dneska jsem bral" "Blbost,takovýho vola nikde nevemou"Scénka jak Si Murphy děla respekt v baru kde hledají Billiho medvěda je prostě nej."Místo abych se miloval se svojí holkou nebo byl doma tak tady courám venku a k tomu ještě s takovou černou hubou jako jsi ty":))) ()

qwazaokki

69% Už to jaksi není úplně ono, ale pořád to má své kouzlo, tak jako mnoho podobných filmů z té doby. Možná, že za mé nízké hodnocení může příšerný dabing novy. Eddie Murphy dabovaný Dejdarem – to je fakt zlý sen, něco hnusného! ()

Lukkyn

Na poliše z Bewerly Hils to sice nemá, ale pořád tento film nabízí celkem slušnou zábavu s průměrnou dávkou akce a poldou co se s parťákem nejdřív nesnese a nakonec ho pomalu miluje :-) Jediné co zamrzí je , že není více vtipných hlášek a situací a hlavně novátorský dabing mi moc nesedl. Prima film na nedělní zamračený odpoledne. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Dva upíři proti apokalypse

Dva upíři proti apokalypse

30.08.2015

Nová Fantastická čtyřka se nedočkala vysokých tržeb ani pochvalných reakcí, takže to s druhým dílem nevypadá moc dobře. Michaela B. Jordana (Kronika, Creed), který si zahrál novou verzi Human Torche,… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy