Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda sa rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka. Bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslem ji zabít… Všichni si myslí, že je mrtvá, mladá žena však šťastnou náhodou vražedný útok prežije, jen upadne do kómatu. Po pěti letech se vrací z temného prahu smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Všeho schopná hrdinka, která si říká “Nevěsta”, musí nejprve zjistit, kdo je proti ní a jestli existuje někdo, kdo by stál na její straně… U upraveného domku v rezidenční čtvrti zvoní mladá žena. Otevírá jí další mladá žena černé pleti. „Černá mamba“ si přišla vyřídit účty s jednou členkou komanda, které kdysi zmasakrovalo na svatbě celou její rodinu a další svatebčany. Ona sama přežila po poslední Billově kulce a čtyři roky pak strávila v kómatu. Nyní se mstí. Vernita Greenová z komanda Zmijích zabijáků, dnes počestná paní Bellová, manželka lékaře a matka čtyřleté dcerky, brzy nato umírá. Pokusila se Černou mambu zbaběle zastřelit, přestože si právě domluvily schůzku, při níž se měly čestně utkat v boji… Černá mamba má seznam celkem pěti lidí, které chce zabít. Mstí se nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě, o které při masakru přišla. Vernita Greenová je její druhou obětí. První – O-Ren Ishii – přišla na řadu o něco dřív… O-Ren Ishii je obávaná a proslulá nájemná vražedkyně. Jako malá dívka byla svědkem toho, jak byli zabiti oba její rodiče. Ve dvaceti letech se s ní stala nemilosrdná mašina na smrt. Mezi jejími hlavními pomocníky jsou advokátka Sofie, původem Francouzka, a zejména teprve sedmnáctiletá, zato mimořádně krutá Gogo. O-Ren Ishii figuruje na prvním místě seznamu smrti, který sepsala Černá mamba. Ještě než se za ní vypraví, musí si obstarat dobrou zbraň… Navštěvuje ostrov Okinawa a na něm jistého muže jménem Hattori Hanza, proslulého výrobce samurajských mečů. Přestože už nové zbraně dávno nevyrábí, pro Černou mambu udělá výjimku. Musí si ale měsíc počkat. Přesně tak dlouho trvá výroba meče „na škodnou“, který se nikdy neunaví. Teprve potom se může Černá mamba vydat do Tokia a vyhledat nebezpečnou ženu, jejíž přezdívka v zabijáckém komandu zněla Korálovec… (TV Prima)

Olsi

Tarantino je kouzelník co se atmosféry a stylu týče. Kill Bill je toho jasným příkladem. Dokonalé hrátky s herci, jejich perfektní vykreslování, skvěle vybrané prostředí pro jednotlivá dějství, a v neposlední řadě krásná kamera. Tohle všechno děla Kill Billa charismatickým, originálním, a tudíž pro oko ne tak konzumního člověka zajímavým filmem, který dokáže zaujmout. ()

brzozin

Tarantino v naprosto čisté podobě. Už u Pulp Fiction jsem tušil, že tenhle člověk bude moje krevní skupina. A nespletl jsem se. Děj je v podstatě prostý, nenáročný a v celku vedlejší. Protože tohle je kalejdospkop. S dokonalou kamerou a hubbou. Ani ty potoky krve nesmíte brát moc vážně. Jde o koláž, které se muíte poddat. ()

Jehan

Hrozná sračka, která má bohužel pokračování. Duchaprázdné, filmařsky zručně vyvedené, kulové hovno zalité krví z nějakých podivných hemeroidů. Hvězdy za soundtrack, což je věc, kterou Tarantino opravdu umí. ()

mrclTV

Opäť som si doplnil zbierku filmov, ktoré videl snáď každý okrem mňa. Kill Bill je z kategórie, kde treba vypnúť mozog a unášať sa vizuálom, emóciami a šialeným prevedením, v ktorom nechýba doslova surealistická surovosť a až absurdná akcia. Nechýba množstvo vynikajúcej hudby, a scény s kuriózne bláznivými smrťami a množstvom krvavých fontánok. Prvotriedna mesiarčina. Jediné, čo mi vadí, je to, že je to vlastne úplná hlúposť zaobalená vo vyčančanom a efektnom kabáte, kde sa v rýchlom slede striedajú originálne spracované scény, obvzlášť tá komixová a mlátička v štýle Matrixu bola až neskutočne odviazaná a prehnaná. Som si myslel, že si robia srandu, keď tam nabehlo tak 40 protivníkov, ale fakt to dali! :D A čo mi ešte vadilo (to už fakt šprtám) nikto si v nemocnici nevšimol, že jeden zamestnanec je mŕtvy 13 hodín? Alebo veselé cestovanie s katanou na palube....Ja viem, to nie je superrealistická duchovná dráma zaoberajúca sa súkromným životom stomatológov pred dôchodkom, ale predsa.... Tých 77-78% je tak akurát. ()

MatyTM

Je to film takový táhlý a od akcí se dá vždy čekat stejné vyvrcholení. Zato vcelku poutavý děj ve mně zanechal neobvyklý zážitek. Thurmam se na roli skvělé hodí, její lehce objemnější bulvy by při zašklebení se vyděsily leckoho, nejen to jí dává zjev kruťase. A co mě stáhlo nejvíc, jsou občasně vyhrávající melodie, skladby a soundtracky, jež opravdu přidají tu správnou atmosféru. A Bill je příjemný záporácký sympaťák. ()

ostravak30

Nemám rád Quentina Tarantina. To říkám hned na začátku. Všechny jeho filmy jsou plné násilí a perverzního sexu.Tenhle je naštěstí výjimka. Teda, aspoň, co se toho druhého týče. A asi jeho nejkvalitnější a nejúspěšnější dílo. Samotný děj je zajímavý. Zbavit se všech svých nepřátel. Každý je jiný a žije jinde. Uma Thurman předvádí opravdu mistrný výkon. A nejen ona. Film je hlavně plný krve a násilí, ale to Tarantinovy filmy prostě jsou. K tomu přidávám nesmírně zajímavý scénář a hlavně hudba. Myslím, že hudba tohohle snímku je téměř legendární. Na Tarantina podle mě až překvapivě kvalitní zábava. Protože jsem se při sledování i zasmál. I pokračování je skvělé. Ale to můj názor na většinu Tarantinova díla nezmění. ()

Tominni

Není to sice nejlepší film od Quentina Tarantina, chybí mi tady černý humor z Pulp Fiction, ale na druhou stranu je to jeden z jeho lepších audio-vizuálních zážitků viz závěrečný souboj v japonské zahradě nebo prokládané animace. Násilí je hodně, ale díky dobře zvolené nadsázce (viz přehnané gejzíry krve či hlášky Můžete odejít, ale své končetiny tu musíte nechat, ty patří mně) to tak násilně nepůsobí. Tak - pohni palcem a hurá na dvojku. ()

DassemUltor

Podle mě lepší než dvojka. Myslím si, že to je trochu nedoceněné, aspoň soudě podle procent zde. A to prosím, vězte, že nejsem jeden z těch fanatických fanoušků, nebo těch vykriplených pseudointošů hipsterů, kteří se v posledních letech rozhodli říkat o všem s nálepkou Tarantino "masterpiece". Neojblíbenější část je ta u toho mistra mečů v Japanu. :) ()

JosefTomas

Pocta Hongkongu a jeho filmům. Když totiž jako mladý prodejce ve videopůjčovně sjíždíte od rána do večera akční filmy, tak vám ty americké jednoho dne přestanou stačit a musíte kouknout jinde. Tarantino koukl do Asijských zemí a začalo to. A my tak můžeme sledovat tento film o pomstě, kde se střetávají dva filmové světy různých končin, bere si to nejlepší a přetavuje to do jednoho z nejlepších akčních filmů všech dob. ()

johnny01

Některé scény (Hattori Hanzo, zimní zahrada) jsou povedené, jinak se mi ale nelíbilo hodně brutality a krve a nesmrtelnost a neúnavnost Umy (ale možná je to parodie). Ať tak či tak, Tatantino umí lépe. ()

0verseer

”Your name is Buck, right? And you came here to fuck, right?” Nie je ľahké prvú časť Kill Bill objektívne ohodnotiť, pretože predstavuje len polovicu z celého Quentinovho štvrtého filmu, ktorý musel byť celkom logicky v dôsledku svojej dĺžky rozdelený na polovicu. Každopádne je to film, v ktorom si Tarantino plne upustil uzdu a obsahuje možno najtarantinovskejšiu scénu - masaker s katanou.Všetkého však veľa škodí a Kill Bill mi ani po niekoľkých vzhliadnutiach neprirástol k srdcu ako jeho kultoví prechodcovia Reservoir Dogs či Pulp Fiction. Napriek tomu obsahuje niekoľko nezabudnuteľných scén, pre ktoré sa ho oplatí vidieť. Na druhú stranu na mňa často pôsobil gýčovo, hraničiac až s béčkom, preto len za 3*... ()

niska98

Pomsta bude sladká. Spojení s Asií a animovaná část přidává na zajímavosti. Skvělý film, který můžu vidět kdykoliv ()

PlayEasy

Pokud někdo vzal Quentinovy arogantní tlachy o "nejlepším akčním filmu všech dob" vážně, byl asi zklamán. My jsme si ovšem užili brutální krvavou lázeň, vybroušené tarantinovské dialogy a chladnokrevnou krásku Umu zářící ve vedoucí úloze. Navíc pocta starodávnému umění samurajskému vždy potěší, ať už formou výpravného dojáku (čau Tome!) či trošku "naturalističtějším" pojetím ;) 90% ()

Snagleo

Opravdu skvělý snímek od skvělého režiséra. Tarantino prostě ví, jak se filmy točí. Film má spoustu zajímavých postav a hlavně krásně zamotaný příběh, který osloví nejednoho diváka. 100% ()

adamix

Najlepšia revenge story spracovaná do filmovej tvorby (prepáč, Harmonica :), ktorá je stelesnením filmovej popkultúry. Po Pulpe je toto moja najobľúbenejšia a najštýlovejšia tarantinovka a treba spomenúť, že tu sa majster filmár vybujačil z celej svojej tvorby asi najviac. Každá scéna je úžasná sama o sebe ale posledná kapitola je klenotom každou sekundou. Audiovizuálna orgia, ktorá predbehla svojím štýlom mnohé podobné žánrovky a zaryla sa do srdca každému fanúšikovi tvorcu i svetovej kinematografie. Pocta všetkému, čo robí film filmom - tým najdokonalejším stvárnením umenia. Vytknúť môžem jedine časté a zbytočné naťahovanie niektorých scén, ale na dojme to nič nepokazí. Za mňa 95%. ()

Midar

Dohromady tvoří dvě části Kill Billa až neskutečně výjimečný filmový počin, do kterého dal Tarantino opravdu úplně všechno, a ačkoliv se to zcela vymyká jeho dosavadní tvorbě, je to prostě opět naprostá pecka. V prvním díle se přitom Tarantino zaměřuje hlavně na akci, která je samozřejmě neskutečná. V podstatě v každé bojové scéně jde vidět, že jsou za ni odpovědní ti vůbec největší možní experti v branži, krásně se tu k boji využívá okolní prostředí, kamera nádherně přelétá z jednoho záběru na druhý a ani v tomto případě Tarantino nešetří až absurdně přehnanou brutalitou. Přítomnost samotného Sonnyho Čiby už pak jen dokresluje nezaměnitelnou atmosféru celého filmu. Za zmínku pak ještě určité stojí „anime“ origin O-Ren Ishii, který tam podle mě perfektně zapadal. ()

Binne

Opus Magnum. Nevěsta, která má za sebou krvavou minulost otěhotní a vlivem toho je nucena přehodnotit některá rozhodnutí, priority a též své zájmy. Odstěhuje se tedy stranou všeho, najde si podprůměrně inteligentního Vencu Konopníka a pokusí se o normální život. Mladý pár se rozhodne, že svůj vztah stvrdí sňatkem a naše nevěsta, která má den před porodem míří na nácvik na tento důležitý den. Před malým ale útulným kostelem spatří svého starého známého a jelikož její minulost není zcela čestná - zde nám začíná příběh. Příběh nemilosrdně krutý a krvavý, který v sobě nese to největší ospravedlnění pro pomstu. Měla jsem pocit, že sleduji komiksový Opus Magnum, který kromě fantastického obsazení a hudby má i jedinečnou kameru. Celý příběh je jednoduchý, ucelený ale přitom propracovaný. Obdivuji způsob, jakým Tarantino vidí svět - minimálně jeho velký smysl pro detail a specifický jemnocit v kombinaci s jeho úchylkami dělá každé dílo mnohem zajímavějším. ()

koty2201

Vzhľadom na to, že je to tak populárna duológia od Quentina Tarantina, tak som čakal niečo viac. Určite to nie je až také zlé ako Vtedy v Hollywoode, ale nemá to k tomu ďaleko. Rozdiel je len v tom, že tu ide o niečo po celý čas. Pretože Vtedy v Hollywoode, tam sa nedeje skoro nič a zaujímavé je to až po 2 hodinách. Nedá sa teda povedať, že by som bol vyslovene sklamaný, ale od Quentina som čakal viac. Príbeh je pomerne jednoduchý a je to taká klasická tarantinovka. Skupina bojovníkov sa rozpadne a hlavná hrdina chce začať nový život bez svojho majstra. To sa mu nepáči, vyvraždí jej blízkych a skoro aj ju a ona sa po prebratí z kómy ide pomstiť. Taká blízka premisa pre Quentina. Aj napriek tomu, že je jednoduchá, tak veľmi dobre natočená. Len som čakal od toho trochu viac. Netuším kvôli čomu presne, ale niečo tomu chýba. Zahrané to je veľmi dobre a Uma Thurman je skvelá ako majsterka bojových umení s katanou. Záverečný súboj s mafiou je perfektný a veľmi krásne natočený. Filmu nechýba ani dávka humoru ako je už zvykom tohto pán režiséra, ale nie je až tak dobrý ako zvyčajne. Brutalita ide na maximum a tu sa tvorca vôbec nezaprie. Krv strieka na všetky strany, padajú hlavy, padajú končatiny.  Rovnako film ponúkne aj príbeh rozprávaný z retrospektívy na viacerých úrovniach. A napriek tomuto všetkému mi tam aj tak niečo chýba. Každopádne ak má niekto rád štýl Tarantina, tak môžem film odporučiť. Len to nepatrí do jeho najlepšej tvorby. Inak ešte spomeniem, že hudba je skvelá a dnes už prakticky ikonická. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (více)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (více)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (více)