Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

killa black

Pro ty, kteří neznají komiks může být filmovej Hellboy celkem dobrá podívaná, ale pro nás, co Hellboye četli a mají rádi je to velesračka. ()

sidthekid

Až na lehce odfláklou finální bitvu je to moc fajn film. Hellboy je zabijáckej šprýmař, kterého si nemůžete neoblíbit. ()

Kucin

Jeden z nejlépe natočených komiksů. Ron hraje hellboye tak skvěle že si v jeho roli nedovedu představit nikoho jineho...tento film je zábavný plný skvělé akce no lépe už to snad nešlo :-) ()

ThomYorke

Těžké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec dávám tři, protože to vlastně je fakt hrozná kravina. Perlmanův suše hláškující "červenej" je sice cool, tam to ale pro mě končí. Roden mě teda moc nenadchnul, Selma Blair má pro mě asi tolik sex-appealu jako krabička od zápalek a Johna Hurta jsem vůbec nepoznal. Na druhou stranu jsem se u toho ale vůbec nenudil, takže jako rychlokvaška na jedno shlédnutí to je ve výsledku docela fajn. ()

intheend

Dobrý hlášky, cool hrdina, skvělý a zábavný bitky, ale některý místa se mi nelíbily. Třeba konec mi přišel takovej nějakej odfláklej, když to srovnám se zbytkem filmu. 70% ()

Tomulka

Postavy jsou dost dobře propracované a Rasputin v podání Karla Rodena je prostě dokonalý. Efekty v pohodě a děj je napínavý strhující , člověk se nenudí ani při více shlédnutích. Takový normálně natočený comix. ()

Andrea_Amaya

Tento film jsem si na svém DVD přehrávači pustila po více než roce, sama a velmi mne překvapilo jak mne znovu vtáhl do děje. Vtipné hlášky mi během většiny filmu namáhaly bránici o sto šest a režisér del Toro opět odvedl parádní práci. Nadpřirozené bytosti a fešák jako Hellboy, to je moje ;). Nemohu jinak než dát plné hodnocení filmu. ()

Mr.Lordi

Taková chudší startovací příprava s modrohořící kráskou a doruda naštvaným pekelníkem. Skvělí masky, dobré triky. Ale více člověk ocení následující pokračování. 70% ()

Mrtvobog

Už začiatok filmu má iskru, potom sa to na dlho utlmí, až kým sa neobjaví hnusný nácek, ktorý sa naťahuje ako budík. Jednoducho je to také podpriemerné, a viac ako Hellboy sa mi rátal Sapien, žabí muž. Inak ničím okúzľujúce. ()

reccal

Hellboy je prostě srdcovka. Všechno je dle mého gusta, efekty, hudba, příběh, napětí, zvraty (ačkoli předpokládané). Del Tora mám v žebříčku hodně vysoko. 90% ()

surprise

Humor, efekty, pekelné potvory, pozemské potvory, nacisti, udělátka z konce 19.století, záchrana světa, růženec, láska,happy end. Schází něco? Mně ne. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce