Reklama

Reklama

Prezident v pořadí

(seriál)
  • USA Designated Survivor
Trailer
USA, (2016–2019), 38 h 38 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

David Guggenheim

Hrají:

Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Adan Canto, Italia Ricci, Jake Epstein, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Kal Penn, Maggie Q, Malik Yoba, Mckenna Grace (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(53)

Obsahy(1)

Kiefer Sutherland - v dlouho očekávaném seriálu Prezident v pořadí - hraje Toma Kirkmana, člena nižšího kabinetu, který je náhle jmenován prezidentem Spojených států po katastrofickém útoku na Kapitol Spojených států amerických. V tomto dramatickém thrilleru bude Kirkman bojovat o to, aby se země, ale ani jeho rodina nerozpadly, zatímco se bude pohybovat v nebezpečně vysokých kruzích státní politiky a zároveň povede vyšetřování, aby zjistil, kdo je zodpovědný za útok. (AXN)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (80)

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Nerealistické, předvídatelné, patetické. Designated Survivor je show, kde je prezidentovi dovoleno, aby se bez ochranky a neprůstřelné vesty procházel po místě výbuchu navzdory tomu, že desítky osob v jeho okolí nebyly nijak prověřeny; kde je generál takovou karikaturou bojechtivého šílence, že si naprosto iracionálně dovolí porušit prezidentův výslovný zákaz; kde prezidentův mluvčí využije den svého jmenování k tomu, aby před novináři v Bílém domě pronesl příšernou řeč o tom, jak nikdy tuhle pozici nechtěl, ignorujíce všechny profesionální protokoly a předpokládaje, že jeho osobní život bude v čase krize vůbec někoho zajímat. Před dvaceti nebo třiceti lety by podobný formát mohl ABC projít, v době, kdy však kvalitu politických dramat nastavilo House of Cards a Borgen, je to velký krok vedle. Na Netflixu jsem viděla první čtyři díly a dál navzdory svým sympatiím ke Kieferu Sutherlandovi pokračovat nebudu. ()

Stíba 

všechny recenze uživatele

Srovnání s House of Cards se to logicky neubrání ale netřeba to nějak řešit. Tohle je trochu jiný mix a určtě ne méně zajímavý. Kiefer Sutherland je snad nejzajímavější americký prezident co kdy byl na obrazovce k vidění a svojí roli si absolutně podmanil. Politické intriky stejně jako kriminální zápletka jsou pěkně šťavnaté a velmi dobře zpracované s dobře dávkovaným prolínáním. Jsem fakt spokojený o čemž svědčí prudká počáteční závislost která nikterak neoslabovala. ()

Reklama

TheSpearCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po prvních dvou dílech jsem měl rozpačitý názor na tenhle seriál, ale od třetího dílu naprostá politická podívaná a Kiefer Sutherland naprosto geniální ve své roli. Midseason finále (E10) naprosto úžasné! Nemůžu se dočkat března, kdy bude pokračování. Zatím 95%. No tak za mě překvapivě menší úpadek v druhé polovině, ale nakonec dokoukáno a celkově seriál bavil, ale na druhou sérii to úplně nevidím. 1. série - 85% ()

lucifrid 

všechny recenze uživatele

Clancyho série o Jacku Ryanovi patří mezi mých TOP5 knih. Vzniklo pár filmů, z nichž některé jsou fajn, jiné horší, kvalit knížek ale nedosahují. Amazon sice chystá seriál, ale ten bude pouze "na motivy" knih. V Designated Survivor pracuje s premisou jedné z nej knih série, Z rozkazu prezidenta. V ní je celá vláda zlikvidována a dočasný viceprezident, absolutní antipolitik, čestný člověk se zdravým selským rozumem musí sestavit celou novou vládu. Tohle je v podstatě to samé, navíc i v tom směru, že postava Kiefera Sutherlanda je Jackovi Ryanovi podobná tak, až z toho mrazí (I v dalších postavách si najdu podobu s knihami). Pilot mě dovedl do stavu "WTF, já se musim probudit, tohle nemůže být pravda, bože ano!" a já se nemůžu dočkat dalších dílů. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

1. série: Tento seriál má velký potenciál. Dokáže člověka zaujmout a umí být v mnoha ohledech zajímavý. Problémem je, že to celé působí tak "telenovelácky" a utahaně, že chápu lidi, kteří se přes to nedostanou. Je to dlouhý seriál a zřejmě ještě dlouhý bude a i přesto, že se vždy neřeší kraviny, stejně je to běh na velmi dlouhou trať. Celkově bych to ohodnotil jako méně zábavnější a víc prosťácké House of Cards. A taky seriál je život ze stínu tohoto velikána. ()

Galerie (1 214)

Zajímavosti (13)

  • Počas tajného súkromného stretnutia ohľadom jadrových zbraní pred samitom NATO sa stretli hlavy štátov Francúzska, Veľkej Británie, Nemecka, Poľska a posledný z nich bol zo Slovenska. Postava sa volala Jozef Kováč (angl. Josef Kovacs) a stvárnil ju Vieslav Krystyan. V záverečných titulkoch bol uvedený ako slovenský prezident (angl. Slovakian President). Na obleku mal odznak so slovenskou vlajkou a počas dialógu s americkým prezidentom (Kiefer Sutherland) uviedol, že Slovensko nemá žiadne jadrové zbrane. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie prebiehalo najmä v kanadskej metropole Toronto a meste Cambridge. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (více)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (více)

Reklama

Reklama