Moskva sa chystá na roj meteoritov ojedinelý za posledných 50 rokov. Mladí i starí okupujú najlepšie pozície na strechách činžiakov, aby jedinečný jav mohli zachytiť na kamery či mobilné telefóny. Avšak s meteoritmi sa rúti na hlavné mesto i neznámy objekt obrovských rozmerov, ktorý prednedávnom zostrelili stíhačky ministerstva obrany. Centrom príbehu je Juľa Lebedeva (Irina Staršenbaum), ktorá sa snaží pomôcť zranenému mimozemšťanovi Hijkenovi (Rinal Mukhametov) dostať sa späť k zvláštnemu elementu pochádzajúcemu z jeho materskej kozmickej lode. Ten sa ocitol v rukách armády a jedine jeho znovuzískanie pomôže Hijkenovi vrátiť sa bezpečne tam, odkiaľ priletel. (sochoking)

ledzepfan

Hmm.. Já vám nevím.. Jako hodně uvolněná sci-fi romance to vlastně nebylo úplně blbý.. Navíc to vcelku otevřeně a jasně hovoří např. o tupém ruském nacionalismu.. O burcování lidu pomoci fake news na sociálních sítích atd.. Což je v ruském filmu dost nečekaná přidaná hodnota.... Samotná romantická linka měla jakoby nádech starého dobrého Luca Bessona. Sci-fi složka zase vypadá jako přiznaná levná kopie křížence mezi Bayem a Emmerichem. Humor je zase více ruský.... V tom je možná ta slabina kterou z toho cítím..že ten film nemá jednotný výraz.. Je to takový slepenec všeho možného a i když je výsledek nakonec vcelku povedený, divák má pocit, že vlastně neví jestli se mu to co zrovna dokoukal líbilo... ()

ilemas

Kvalitní film (ne jako sci-fi) ruské produkce s velmi dobrou kamerou a střihem. Bohužel se toto hloupé trapné sci-fi odvíjí jiným směrem než jsem čekal. Jde více o zamilovaný teenagerovský film než o kvalitní inteligentní sci-fi, což je velká škoda, neboť některé záběry jsou na ruský film velice povedené. Jako film parádní, jako sci-fi debilní. Film jsem chtěl vidět jen z důvodu jak ruská kinematografie díky traileru pokročila. Perfektní záběry na socialistické paneláky, ruské prostředí i myšlení. Když divák milující sci-fi překousne, že je to děsná hovadina, tak ve výsledku dostane velkolepý kvalitní snímek. ()

sochoking odpad!

Pokus o ruského Starmana u mňa zlyhal na blbých držkách a trápnych vtipoch. Cez krv a pot sa mi podarilo dopracovať až po 87. minútu , kde som to po zrelej úvahe vzdal. P.S Starý Lebedev vypadal jak Robert Downey Jr. a mladý Artom pre zmenu ako ruský Ewan McGregor! ()

Noddy

Málokedy píšem komentár, ale tento film si to zaslúži. Bol som veľmi prekvapený, čo dokázali Rusi nakrútiť. Jediná brzda v sledovanosti tohoto filmu bude, že ho nakrútili Rusi. Známy, ktorému som o ňom hneď referoval, keď sa dozvedel, že je ruský, hneď prehlásil - to asi nepozriem. Vďaka jednoduchým dialógom som titulky potreboval čítať len sporadicky. Dávam 4 hviezdičky, tú jednu odoberám, kvôli trochu dlhej minutáži. ()

MickeyStuma

´Přitažlivost´ Ruský sci-fi snímek vzniklý z vybraných scén a námětů z amerických filmů posledních třiceti let. Název tak spíše evokuje k přitažlivosti k americké filmové sci-fi tvorbě, od romantiky až po válečné blockbustery. A skutečně toho není málo a tak, jak to u podobně laděných snímků bývá, si i u tohoto filmoví fanoušci mohou oprášit své znalosti a hádat, jaký motiv z kterého snímku vlastně je. Například napadení Země a vzniklá panika připomíná film ´Válka Světů´ (1953,2005), romantický kabát zamilované dívky k mimozemšťanovi vypadající jako člověk zase připomene filmovou sci-fi romanci ´Starman´ (1984).  Nebo válečná scéna ke konci, kde jeden z chuligánů v mimozemském robotickém skafandru bojuje s ruskou gardou, nemálo připomíná podobné scény z počinu ´Transformers (2007). Atd., atd. Je známo, že ruská kinematografie hodně napodobuje hollywoodské filmové motivy, ale tohle je vskutku tvůrčí majstrštyk. Příběhově a v logice vývoje děje  to strašlivě skřípe, ale co se týče CGI efektů, klobouk dolů. Film byl uveden ve 3D, což muselo hodně vyniknout. V historii ruské kinematografie se jedná o první film o invazi mimozemšťanů a dá se říct, že se na tom tvůrci patřičně vyřádili. Po delší době byla v rámci filmu dokonce přímo použita současná vojenská technika, takže tu jsou vidět současné ruské obrněné transportéry, vrtulníky, roboty, drony a dokonce i raketový křižník s těžkými letadly. Kvůli dokonalosti scén byli pozváni konzultanti, jako např. aktivní vojáci námořnictva, vzdušných sil, pozemních sil, ministerstva pro mimořádné situace a ministerstva vnitra. Škoda jen, že ruští tvůrci ještě stále nedokáží sami přijít s něčím originálním a natáčejí jen takovéto podivné slepence. ()

• Zbraně použité ve filmu byly odstřelovačská puška SVD Dragunov a AK 74. Zbraň, kterou používá Yulya Lebedeva (Irina Staršenbaum) je pistole Makarov. Dalši technika použitá ve filmu byly vrtulniky KA 50, stíhačky SU 27 a Kamaz Typhon. (K98)