Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Invaze mimozemských vetřelců, kteří z lidí dělají poslušné loutky a chtějí ovládnout svět. Zabránit jim v tom může pouze armáda. Remake filmu z roku 1953. (Chupacabre)

Recenze (38)

tron 

všechny recenze uživatele

Trocha mi to pripomenulo legendárny novozélandský seriál Pod horou, ale inak bieda. Dôkaz toho, že ak sa v živote na niečo pridlho tešíme, tiež to nie je dobre. Na tento film som sa tešil minimálne celé jedno desaťročie, ale nejak som ho nebol nikde schopný dostať k takej kvalite, akú som vyžadoval. No a keď som to napokon konečne po rokoch predsa len dokázal.... čakalo ma sklamanie. Neviem prečo, ale čakal som drsný votrelecký horor. Zjavne šlo o nedorozumenie kolosálnych rozmerov, pretože toto je taký to spielbergovské dobrodružstvo ladené spravidla buď do sci-fi, alebo fantasy, akých sa v 80. a čiastočne v 90. rokoch urodili tony. Z najslávnejších spomeniem Goonies, Záhrobné komando alebo E.T. - Mimozemšťan. Hlavnými hrdinami sú deti, prípadne puberťáci. Dospelí majú minimálny priestor. Naopak, obrovským disponujú príšery mimozemšťania, tajuplné tvory. Problém Votrelcov z Marsu je v tom, že sa nemôže pochváliť skupinou rôznorodých priateľov, ktorí by sa navzájom dopĺňali, ale iba malým Hunterom Carsonon (ktorý je fajn) a následne je zvláštne, ale celkom funkčne, spárovaný so školskou doktorkou v podaní sympaťáčky Karen Black. Stupídna zápletka je typické sci-fi o mimozemských dvojníkoch resp. ukradnutých dušiach resp. klonoch á la Invázia lupičov tiel, Vládcovia bábok, prípadne Vec (samozrejme bez gore). Do toho sa dočkáme, hmmm, chodiacich umelohmotných gúľ, ku ktorým by som dodal azda len toľko, že aj géniovia á la Stan Winston raz za čas majú slabú chvíľu. Nechýbajú dobrí vojaci, čo je prekvapivé, keďže v podobne ladených tituloch svojho času spravidla armáda predstavovala zlo. Natočil to masakrátor Tobe Hooper, pretože koho iného poveriť réžiou mládežníckeho sci-fi (a zároveň remaku čierno-bieleho sci-fi z 50. rokov), ak nie režiséra Panoptika a Texaského masakru motorovou pílou. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Překvapivě vynikající 80.ková oldschoolová záležitost, kterou jsem v dobách VHS, kdy REDAK ještě sral do nočníku, jaksi ,inul a opolnněl ... :-)) O to větší to byla zábava dnes (nioliv představa fetky ReDAKA), ale toho filmu samotýho...), kdy se film rychle rozjel a táhl napětí a všelijaký hnuy a příšeráky až doknce. Uznávám, že je to vykrádačka několika-verzního dílka "Uchvatitelé těl", ale nevadí. Tohle je spíš takové "barevnější, veselejší", ale stejně znepokojivé .... Moc dobrej flick a furt mi vrtá hlavou, jak jsem ho mohl v mladýc 80.kách (kdyREDAK ještě harašil fotrovi v koulích a mamině v rakovinou postiženým vaječníku - proto se dal na rozdíl ode mě na nekvalitní fet - toluen a piko) ... opomoneout!! Opomenout jsem chtěl napsat, protože ten film je fakt cool a vřele doporučuju. A kdo dá míň jak 3***, okamžitě ke zdi a kulku do týla nebo na gilotinu, to už podle výběru ... :-D ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Zase jsem si doplnil jednu starou vzpomínku. Víc jak dvacet let jsem měl v hlavě scény z filmu, kde jsou podivné chodící mimozemské obludy s velkým okem od přítele lejzra, hlavní klučina je pronásledovaný svými rodiči a ředitelkou školy a pak přistane mimozemské střevo na bazuce. A dneska už vím, že je to tenhle film a kus jsem si z něj i přehrál na youtube. Je to hrozně srandovní a co se týče triků, "hereckých" výkonů, akčních a jakože napínavých scén, že to opravdu vypadá skoro jako z padesátých let. Trochu to připomíná trpaslický "Útok divokých, naprosto neviditelných, obřích mimozemšťanů", ale jako dítě jsem to asi bral vážně. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Po dvou letech jsem si zopakoval sci-fi látku, kterou jsem viděl v původním filmu z roku 1953, a musím říct, že mnoho opodstatnění pro vznik této předělávky jsem nenašel. Tobe Hooper věrně kopíruje dějovou premisu originálu a to s velkým vizuálním půvabem, ale kromě četných odkazů na původní film nepřidává do příběhu vůbec nic nového, naopak věrně zachovává i tu jeho nejméně kvalitní část (tedy zakončení). Snad jen vzhled Marťanů je trochu jinde, přesto podobně nechtěně vtipný jako v originále. Hooperova zřejmě srdcová záležitost v době vzniku způsobila nemalý bolehlav producentskému duu Golan/Globus, které si po zhlédnutí tohoto filmu a taky Hooperova Texaského masakru motorovou pilou 2 ze stejného roku začalo trhat vlasy, do jakých šílených projektů to vlastně vložilo své finanční prostředky. Ty se jim samozřejmě ani v nejmenším nevrátily. Tobe Hooper vskutku studiu Cannon mnoho financí nepřinesl, ale dal vzniknout aspoň třem poměrně zajímavým a bizarním megalomanským projektům, z nichž minimálně jeden je v mých očích kvalitní. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

S tolika velkými jmény (Hooper, O'Bannon, Young, Winston, Dykstra) se vyloženě nabízí argument, že takový film prostě nemůže být špatný. A taky není. Jejich společné dílko sice má blíže k dětským hororům typu The Lost Boys nebo The Gate, než k očekávanému nerváku, ale to neznamená, že nestojí za pozornost. V první půlce oplývá hezkou atmosférou, může se pochlubit příjemným obsazením i fajnovými maskami, a ty umělé exteriéry kolem domu Garnerových mají taky svoje kouzlo. Škoda je tak té druhé půlky filmu, v níž přijde na řadu armáda a původně mysteriózní nálada se promění v barevně světélkující scífko. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Pro film byly vyrobeny pouze dva obleky (loutky) Marťanů. (HellFire)
  • Pro záběr z blízka ve scéně, kdy Marťan sežere paní McKeltchovou (Louise Fletcher), byla zkonstruována pouze hlava Marťana, aby měla volnější pohyb. Krknutí bylo docíleno hasícím přístrojem. (HellFire)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno