Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

Pawlisman

Téma, které bylo už zfilmováno na několik způsobů. Opět stejné figury a motivy. Ale to zpracování je prostě brilantní a zcela věrohodné a vše přitom silní a zábavné. Toto jsem sežral s navijákem rád. Ačkoliv jde v základu o klasický Hollywood. ()

no2

6/10 - Je mi to líto, ale převládá u mě zklamání z tohoto filmu. Film má některé velmi silné momenty (úvodní hypernásilné přepadení; postava ženy, která přijde o své nejbližší; psychické vyhoření spolubojovníka), ale jinak nebylo nic, co by mě donutilo přidat aspoň jednu hvězdičku navíc. Ani za stále zachmuřeného Balea s knírkem (je mi to skoro hloupé, že mně tím svým výrazem v obličeji - nikoliv rolí - připomínal našeho Zedníčka alias Smrtibráchu v Tiché bolesti), který hraje sice dobře, ale tento svůj standard už předvedl mnohokrát dříve; ani za hudbu, která je u tohoto žánru důležitá. Malebná krajina je úchvatná, ale ve kterých současných westernech není? Inspirace některými filmy (Dead Man, Unforgiven) je až moc zřejmá, bohužel to nejsou jen chytré narážky či odkazy, které vždy v minulosti filmy ozvláštnily (od Leoneho po Tarantina). U starých westernů je hrdinovo oko suché, zatímco já se dojímám k slzám - u Hostiles sice hlavní hrdinové se za slzy nestydí, ale já mám k dojetí daleko - něco tady nesedí... Nečekal jsem druhé Unforgiven, ale snímek, který bych mohl srovnat třeba s Brimstone - musím však říct, že tentokrát evropský film zvítězil na plné čáře. Ne úplně špatné, ale do seznamu legendárních westernů všech dob bych Nepřátele nezařadil. ()

nonick1

Drsný, melancholický, syrový, hluboký a především „jiný“ western, svým příběhem o eskortování vězňů připomínající film 3:10 Vlak do Yumy. Tady ale veškerá podobnost končí, protože „Nepřátelé“ jsou především o pomyslné cestě vedoucí od obav k pochopení, od nenávisti ke smíření a od pomsty k odpuštění - během skutečné (chtělo by se říci téměř „křížové“) cesty, lemované utrpením, na které ubývá poutníků a přibývá Poznání. Vynikající Christian Bale, Rosamund Pike i herci v ostatních rolích, bezchybná kamera, podmanivá hudba a režisérská jistota – z mého pohledu nelze hodnotit jinak, než za plný počet. ()

bolan

Mám rád současný western možná raději než ten klasický. Pomalu plynoucí děj, důraz na charaktery, situace. Nic pro ty, co milují Rychle a zběsile. ()

barteca

I přes idealisticky vykreslené hlavní postavy, které se dokážou navzdory traumatické osobní zkušenosti rychle otřepat a zachovat si v krizi lidskou tvář, zaujalo. Fajnové. ()

theSaint

Existenční táhlá deprese, která je tak dobře zprostředkovaná, až to člověka skutečně deprimuje. Za mě Bale určitě minimálně nominaci. Howgh. ()

Gastovski

Drsný western s brutálními scénami... Ale kdeže. Jedná se o extrémně vláčnou záležitost (není to western!!!), kde se celou stopáž buď štká nad hroby nebo nás Bale zádumčivě hypnotizuje, až k ultimátnímu americkému konci. ()

Mlle

Syrové psychodrama o bazálních lidských citech kladoucí otázky po všeobecnosti a partikularitě morálních zákonů a základů humanity. Film o heterogenní lidskosti, jež logicky odolává jakýmkoliv pokusům o uchopení hodnocením. Napětí prostřednictvím nutnosti vyvinutí snahy při boji o život, která nakonec přežít a žít umožňuje tím nejlepším možným způsobem (a že je to tak vlastně přirozené). Vynikající herecké výkony podtrhují strnulou, funkční rozhodnost na hraně disociace. Oceňuji konečně snad první zajímavou roli, v níž mohla svůj talent rozehrát Rosamund Pike, jinak obsazovaná do nevalných pomád. Skvělý Christiane Bale. To vše podtrženo fenoménem cesty a kulisami lesů a polopouští Divokého západu. Tvorbě Scotta Coopera dám ráda šanci i v budoucnu. ()

Chundys

Chrisitan Bale je zaručená kvalita a to i v tomto snímku :-)! Fakticky jsem mu věřil každou bolest a celkově byl film dojemný a krásný i s vynikající a trochu postarší ale stále nádhernou Rosamund Pike. Dvěmi slovy parádní western ()

Mona-Lisa

Nejlepší film Christiana Balea o fous před Temným rytířem. Tady, jako voják zlomený dobou předvádí své herecké mistrovství jen s pomocí zachmuřené tváře a ponurého výrazu. Tolik silných momentů, které pracují se ztrátou, pocitem viny, krví na rukách a odpuštěním sobě i druhým. Příběh má spád, neseká se, každá ze scén má své místo, smekám až k zemi a dávám westernům šanci i s tím, že tento těžko něco překoná. ()

Saur.us

Cooperova představa westernového světa jako odporného, zlého místa plného odporných a zlých lidí. A v něm sledujeme cestu kapitána Brockera, odporného a zlého člověka, zkrz očistec až k zaslouženému vykoupení. Dlouhý a výživný western, který si s násilím nebere zrovna servítky s opět skvělým a podezřele málo šišlajícím Ch. Balem a působivá R. Pike. ()

Rathalos

Ak hladate naozaj vynikajuci western,tak tento film je skvelou volbou,lebo v tomto zanri sa uz toci velmi malo kvalitnych snimkov v dnesnej dobe,tym som si isty,aj napriek tomu,ze sa dej odohrava v pomalom tempe,pribeh je tak vyborny a strhujuci,ze vas hned od zaciatku zaujme,herci su na urovni,natocene je takmer dokonale,prave preto davam jasnych pat hviezd...:-) ()

Rockerman

Je to jako tank nebo ještě lépe, jako parní válec, který pomalým tempem, ale obrovskou silou válcuje všechno, co mu přijde do cesty včetně diváka, kterému se podobné filmy líbí. Pak je tu perfekcionista Christian Bale, který se doslova vžívá do každé své role. Možná ke konci trochu idylické smíření dvou velkých nepřátel a možná ani ten romantický závěr nemusel být. Mávám však nad tím rukou, protože jinak to byl přes dvě hodiny velký zážitek! ()

septic odpad!

tahle příšerná sračka mě málem unudila k smrti. Ubohý patetický nesmysl se strukturou dialogů jak v dementním Warrioru. Ono to celé dost vypadá, že se snaží napodobit herecký projev nejblbějších rolí nejvíce přeceňovaného herce současnosti. Kromě scény u spáleného domu je film tak přehraný v jeho totální stupiditě a naivnosti, že by to líp zahrál i Denis Leary. Chtěl jsem dát původně jednu hvězdu za kameru, protože se to snaží stejně jako zhovadilý Revenant, zapůsobit na člověka vizuálem, aby pozapomněl na neuvěřitelně dementní a nudný scénář bez kapky napětí vzrušení. Ale ne, Takayanagi není Lubezki, a tahle sračka si zaslouží právoplatný odpad! Mimochodem na to jak dlouho všichni sloužili v unijní armádě, vybrali si všichni nějak podezřele stejnou dobu na to, aby se složili. Tenhle hnůj mě vskutku urazil. Kdybych si chtěl pustit špatný film, u kterého se budu nudit, vybral bych si raději pokračování Polívkova Dědictví ()

brumbrum

Fajn. Dost dobry western. Malo kecov, uvazlivy, drsny. Dobri herci, dobre natocene. Amici totok tocit vedia, ich historia. Kopu mrtvych. Nenavist a respekt. Kto je doby a kto zly, cerveny ci biely? Clovek sam, farba nerozhoduje. 4* ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz