American Horror Story - Roanoke

(série)
Promo 4
USA, 2016, 6 h 39 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Cuba Gooding Jr., Angela Bassett, Lily Rabe, André Holland, Wes Bentley, Kathy Bates, Cheyenne Jackson, Denis O'Hare, Evan Peters (více)

Matt a Shelby se po prodělaném traumatu přestěhovali do Severní Karolíny. Koupili zde dům z konce 18. století. Brzy se v něm však začnou dít podivné věci. A to je teprve počátek... (TV Prima)

Promo 4

Arkanoid

Séria, ktorú sa hlbšie vryje do pamäti ako predošlé. Je to hlavne vplyvom zmeny atmosféry a zaobchádzania s postavami. Tentokrát sú strach a hrôza vyvolávané aj cez falošný poplach, ako buchnutie okien a podobne, ako to býva v pravých duchárskych filmoch. V sériách 1 – 5 boli postavy nejakým spôsobom cool, o každej sme sa dozvedeli jej minulosť, aby sme niečo cítili, keby zahynuli, no teraz v Roanoke sa s postavami tvorcovia nemaznali, ako sa na slasher patrí, dej rýchlo napreduje a divák nemá šajnu, kto zomrie nabudúce. Druhá polovica série mi nevadila, found footage mám rád už od REC a dejom ma taktiež neurazila, skôr to vidím ako vydarený rozvinutý dej prvej polovice a atmosféra funguje aj tam. Len posledná časť je zbytočne natiahnutá, ale aspoň sa v nej konečne séria uzavrela. Po Asylum najlepšia séria. ()

Necrotongue

Nepamatuji si, kdy bych epizody jedné sezóny ohodnotil od pěti hvězdiček až k odpadu. Šestá série American Horror Story byla v tomto ohledu unikátem. První díl mě potěšil a navnadil, následovalo lehké zklamání a od šestého dílu se vše totálně zhroutilo. Tvůrci se ve druhé polovině sezóny pokusili nahradit absenci atmosféry a napětí stále častějšími krvavými scénami, jenže těm chyběla jakákoli nápaditost, takže celek na mě působil jako vaření páně Babicovo: "Když nemáme atmosféru přidáme dva kbelíky krve, jeden kbelík vnitřností a divákovi se to jistě zalíbí." Sledovat tohle zoufalé snažení, byl opravdový horor a faktem zůstává, že šestá řada měla o pět dílů navíc, než aby se mi mohla líbit. Milosrdné 2*. ()

Trevor

Šiesta séria mala skončiť piatou epizódou a všetko by bolo v poriadku. Aj keď rozprávanie príbehu formou dokumentu v prvej polovici trochu vadilo, od šiestej časti sa to točilo ako reality show a súdiac aj podľa reakcií ďalších užívateľov tento pokus nepadol na úrodnú pôdu a väčšinu divákov sklamal. Mäsiarka a jej angličtina, svojský Pookovci či Shelby, Matt a Lee vydali zo seba v prvej polovici maximum a tam to mohlo skončiť. Jednoznačne ide o najslabšiu sériu AHS. ()

mcb

Zřejmě nejinvenčnější dosavadní sezóna antologie, která zejména v první půli nepřestane udivovat objevnou hrou s televizním formátem (hraná rekonstrukce událostí vs. dokument), a v druhé překlene do podivné non-fikce, v níž se střetává například reality show, found footage nebo zpravodajství. Zajímavý, nicméně roztříštěný celek. ()

WolfR

Šestá série AHS začala v neuvěřitelném tempu se spoustou skvělých nápadů. Bylo to něco co jsme ještě neviděl, bylo to podchycené skvělým scénářem a za účasti vynikajících herců. Po polovině seriálu nastal super originální zvrat a celé se to tvářilo jako dosud nejlepší série, jenomže pak přišel postupný pád. Poslední čtyři epizody zklamaly. Jedna horší než druhá a dokonala to ta úplně poslední, která byla totálně nevýrazná. Žádny kulervoucí konec. Kdybych to ale zprůměroval, pořád to ještě stačí těsně na 4 hvězdy. ()

• Postavou Lany Winters (Sarah Paulson) v poslednej časti šiestej série Roanoke (2016) prepojili tvorcovia dej s druhou sériou Útočisko (2012). Zároveň sa jedná o ďalšiu dvoj rolu tejto herečky po udalostiach v piatej sérii Hotel (2015). (BlackTom)
  • Série se začala natáčet 6. července 2016 v Kalifornii (Santa Clarita). (Varan)
  • Kolonie Roanoke opravdu existovala a šlo o první pokus Anglie o vytvoření stálé kolonie v Americe. Správcem kolonie byl opravdu John White a jeho žena se opravdu jmenovala Tomasyn, neměl však syna, ale dceru. Kolonie byla za dosud neznámých okolností opuštěna roku 1590, podle některých názorů se její členové přesunuli jinam, podle jiných byli zmasakrováni původním obyvatelstvem. (gamemaCZ)