Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

(více)

Recenze (259)

bonduelle 

všechny recenze uživatele

Nepatrně ujetá srandička, kde je skoro všechno divný. Tak divný, až je to místy skutečně i vtipný. Nedokážete-li se povznést opravdu, ale opravdu nad cokoliv, trefí vás u toho šlak. Pro ty ostatní: "Alles gute" uber alles. p.s. nikdy neodcházejte na toaletu, pokud máte na stole něco, co ještě po návratu hodláte pít :-) ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

Silne poplatné dobe vzniku, s humorom prízemným, vulgárnym, často hraničiacim s nevkusom. Ťaží to predovšetkým z aktuálnosti, z odkazov na pomery danej doby a dnes to už veľa povedať nedokáže. Tvorcovia využili vtedajšiu situáciu, ktorá im umožňovala až do extrému posúvať hranice prípustnosti takéhoto drzého a urážlivého humoru. Keďže je tam pár scénok, ktoré sú vtipné aj dnes a kvôli nostalgii (spomienky na moju mladosť) prižmurujem obe oči a dávam 3 hviezdičky. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Já, ubohý narocenec 1991, jsem na to systematicky koukala v roce 2010. Můj závěr je takový, že dost procent bublinkové tvorby je svázaných s dobou vzniku (některé souvislosti už prostě nechápu, protože to nepamatuju, a tudíž se nemůžu smát, i když bych chtěla). Jen některé kousky jsou nadčasové, nicméně se pořád jedná o zázrak na českém poli. ()

Korny12 

všechny recenze uživatele

Klasika, která nezklame. Samozřejmě, některé gagy ztratily na aktuálnosti, jiné nejsou až tak vtipné. Ale většina člověka rozseká. Drsný, nekorektní, cynický humor, jak má být. Slepci pracují od nevidim do nevidim, v koncentráku se pere prádlo na 1940, Věra Bílá má v novém albu pěkné hudební špeky a tak by se dalo pokračovat. Tvůrci také nadčasově odhadli návrat idiota... Občas si některé díly či film pustím, abych našel humor, který by dnes už na obrazovku nikdo bohužel nepustil. ()

crackonosh 

všechny recenze uživatele

Bezpochyby zcela zásadní a bezskrupulózní komediální pořad Česká soda dostal v roce 1998 filmovou podobu, představující sestřih toho lepšího, co se ve formátu objevilo. A jakkoliv řada nezapomenutelných scének chybí (namátkou „my pereme na 1940“, „byl jsi sladkej, píčo“ anebo Zpívánky), jen málokdy tento sestřih stihne nudit. Navíc má tendenci řadit scénky tematicky, díky čemuž tvoří jakýs—takýs sevřený tvar. A ačkoliv už některé z dobových odkazů nemohou později narozeným divákům, kteří nepoznali realitu, televizní pořady ani efemérní reklamy 90. let, mnoho říci, nelze hodnotit jinak než absolutně. ()

Zajímavosti (6)

  • Neshody autorů, kteří se podíleli na tvorbě pořadu plného drsné satiry, způsobily, že celovečerní film Česká soda už nemůže ani do kin, ani na televizní obrazovky. Kromě jediného místa, a to Pardubic. V roce 2007 totiž získaly Pardubice povolení, že film mohou promítnout. Smlouva však nemá datum ukončení, takže Pardubice jsou dnes jediným místem, kde mohou lidé Českou sodu vidět. (hippyman)
  • Název je narážkou na „dostat sodu“, v přeneseném slova smyslu to znamená dostat za vyučenou, to proto, aby se dotyčný zklidnil. A proč sodu? Soda bikarbona má schopnost tlumit rozbouřené trávení, tak proto. (sator)

Reklama

Reklama