Voľná adaptácia dobrodružného románu Julesa Verna nás zavedie na tajomný ostrov v Pacifiku, ktorý sa zdá byť ideálnym útočiskom pre dezertérov na úteku. Kapitán Únie Cyrus Smith (Kyle MacLachlan), afroamerický otrok Neb (Omar Gooding), ovdovená sestrička Jane (Gabrielle Anwar) a jej dospievajúca dcéra Helen (Danielle Calvert) a dvaja zúfalí vojaci Konfederácie už mali plné zuby občianskej vojny vo svojej rodnej krajine a vydali sa na dobrodružný let balónom do neznáma. Majú pocit, že práve našli zasľúbenú zem. Ich sen o slobode však nemal dlhé trvanie. Na prvý pohľad pokoný ostrov totiž obývajú príšery, ktoré im nič nedarujú a zdá sa, že ich jediným útočiskom a záchranou môže byť kapitán Nemo (Patrick Stewart) a jeho ponorka. Čím skôr to pochopia, tým sú ich šance na prežitie vyššie... (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Tajomný ostrov bola prvá vec od Verneho čo som kedy čítal ešte ako malý chlapec a toto s ním má spoločných len pár detailov, ako mená niektorých postáv. Inak je to vysoko stupídna televízna nuda s množstvom prerastených digitálnych potvor ( obrý had, mravec, havran, škorpión, komár... všetko možné ) ktoré tak akurát prudia. Scéna kde hrdinovia unikajú zo zajateckého tábora je priam nevýslovne blbá, ostatne taký sú aj všetci prítomný účinkujúci vrátane kapitána Nema v podaní Patricka Stewarta. Snáď len ten pirát Vinnie Jones je celkom znesiteľný. Scenárista tohoto skvostu očividne nemal o predlohe ani šajnu a Jules Verne po tomto zrejme rotuje v hrobe ako výkonný ventilátor. ()

oLí

Že by to byl film hodný 20% si teda nemyslím. Viděl jsem daleko horší filmy. Je třeba ocenit tu kupu dobrodružství kolem ostrova, na kterém mimojiné najdeme obří mravenečky, chobotničky, ptáčky... dokonce i déšť je na tomto ostrově větší a silnější. No k tomu si přičtěte kapitána Nema a máte jeden z lepších filmů na noční hodiny, jenž je hodně typický Hallmarkovské produkci. 35% [srpen 2007] ()

fabecc1222

Takovej klasickej nízkonákladovej Hallmark, tady bohužel v té horší podobě. Opět se podařilo sehnat pár dobrých herců, asi skrze známou předlohu, a na nic víc už nezbyli peníze...Znalec předlohy nejsem, ale očekávám, že dějově je asi zajímavější, než tenhle dvojdíl. Největší problém jsou ale klasicky scénář, hlavně dialogy, které jsou na úrovni pětiletého dítěte, a v druhé řadě extrémně hnusný a lacinný vizuál. Nemám problém s tím, že třeba efekty nejsou úplně božské kvality, ale tady tvůrci lepili digitálem scény, na které viditelně vůbec neměli kapacitu a výsledek je tak horší, než v dobové PC hře. ()

raider.minoo

Mám pocit, že nikdo z přítomných na place předlohu nečetl... Jinak by se snad musel někdo zvednout a říct: "Lidi, tohle fakt neni ono!" Tajemství ostrova nemá vůbec spočívat v nějakých nebezpečných zvířatech a děj není spletí laciných bojů s piráty a o hledání pokladu. Kniha se vyznačuje především svojí atmosférou, ze které mrazí na zadéch, a chápeme v ní pocity hrdinů žijících na ostrově. Ať si pro mně za mně ten film natočí jak chtějí, ale proč to vůbec má potom být o Smithovi, Pencroffovi, Nebovi a kapitánu Nemovi? Pomalu jediné co jim ve filmu zůstalo jsou jména, a to k nim ještě přidali dvě ženské, jejichž význam jsem vůbec nepochopila. Nemůžu však říct, že mě to místy nepobavilo - obzvláště mě dostávaly zvláštní efekty a neméně zoufalé dialogy. ()

Ripley

Viděl jsem jen 10 minut se zmutovaným obřím mravencem a "nástup" Nema a byl jsem opět znechucen.Mrzí mě,že dnes nikdo není schopen kvalitně zfilmovat aspoň jednu Verneovku.Zatím to co jsem viděl,stálo za h...o.Na vině je vždy buď nekvalitní scénář,neschopný režisér,malý rozpočet a nebo vše dohromady.Je škoda,že s dnešními trikovými možnostmi nezvnikne např. vynikající román 20 000 mil pod mořem.Byl už zfilmován několikrát a vždy to stálo za starou belu.Nemohu opomenout naše zfilmované Verneovky,které "paradoxně" jsou i přes své stáří a na české poměry(rozpočet)velmi kvalitní.Viz. Vynález zkázy nebo Tajemství Ocelového města. ()