Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

sirrgulo

Kate Beckinsale v latexu vypadá skvěle a to byl taky zásadní důvod proč se mi Underworld líbil. Dalšími klady byla i hudba a parádní zvuk. ()

Kate Austen

Prekrásna Selene ako Trinity, Michael ako nový "The One" a Lucian ako Morpheus.. ?...priznávam, boj v podsvetí ma dostal...(ale uznávam, že niekde je to kopírovanie Matrixu až príliš zjavné a očividné, ale má to svoj luxus s a šmrnc). ()

capik25

Tenhle film mam jeste jako original na VHS (jen to video už mi chybí) a vzdycky jsem se na nej ráda podívala (v kině jsem na tom nebyla, bylo mi tenkrát 12:) ... Nenáročná podívaná s dobrými hereckými výkony co určitě nebude nudit a snaží se zaujmout i rádoby emocionálnimi zvraty na konci... Kate Beckinsale je ve formě, ikdyž střihnout si za tři roky tři upírský film, to je na pováženou:) ()

x_ander

Underworld je béčko jak vyšité, ale neskutečně stylové! Nechat do sebe prát upíry a vlkodlaky a mezi tím vším pobíhat Kate v latexovém oblečku...Co víc chtít? Guilty pleasure a spokojenost. Pokračování ale už tak slavné nebyly, ()

megajalec odpad!

Tieto filmy o vlkodlakoch, upíroch, fakt nemusím. Keby to prevedenie bolo aspoň lepšie. Ale ani scenár, ani postavy, ani triky, ani hudba, ani súboje, proste nič zaujímavé alebo také, kvôli čomu by sa oplatilo Underworld pozrieť som nenašiel. ()

krivkin

Film, který přivedl téma upírů na 10 let do výkalů. A bůhví čeho se ještě dočkáme v dalších 10 letech... ()

lobo87

Tak toto bol pre mňa v puberte kult. Hlavne vďaka upírej tematike a Kate Beckinsale v latexe. Zaujímavé, nápadité, s vlastnou históriou i kultúrou i vlastným svetom. Obsadeniu vládne krásna Kate, ktorá pomotá hlavu nejednému divákovi. Pozitívom je i Sheen a hlavne Bill Nighy... 75% ()

blondboss

Fantasy, ktoré ničím neublíži, ale ani neprekvapí. Zvukové a vizuálne efekty skvelé, ale dejovo plytké. Boj upírov a lykanov sa vlečie skrz celým filmom bez nejakých logickejších a ucelenejších dejových línií. Rozhodne veľké plus dávam za obsadenie Kate Beckinsale, ktorá tomu dala naozaj sexi šťavu. Soundtrack vcelku ujde, ale inak nič svetoborné. Pre mňa slabší nadpriemer. 60 % ()

elanista1

Je to lepsie ako Van Helsing, a slabsie ako Blade. Nic vynimocne a originalne sa nekona, zalezitost na jedno pozretie ktora vyfuci do tyzdna z hlavy. Musim sa postazovat na kasting...preco musia vzdy v takychto vyplachoch hrat ti najnesympatickejsi? Ked ma uz nebavi film chcem sa aspon pozerat na prijemne tvare. Kate Backinsale sa nerata, aj ked uz som ju videl aj viac sexi, tuna je vsak az po krk zahalena. Pribeh obsahuje relativne prekvapive zvraty, je logicky a prehladny, akcia priemerna, ale je to dlhe jak svina, no proste 2 hviezdy je tak akurat. ()

vodkasesemte

Wiseman si splnil svuj sen. Nejlepš novodobý příběh o upírech (a vakovlcích). Upíří princezna s devítkama a v lesklém latexu zachranuje spanilýho prince lykanta. Hezky zvrácený! ()

salamun30

Upíri horor, na ktorý nedám dopustiť o večnom boji medzi upírmi a vlkodlakmi, kde o krvavé súboje nie je núdza, veľmi dobré zasadený do dnešnej doby s krásnou upírkou Kate Beciknsale, od ktorej by som sa dal s radosťou pohrýzť a nie len na krku. ()

Nikitoss95

Vždycky mě bavila tematika vlkodlaků a upírů,ale tady obzvlášť, thriller plný přestřelek!! Luxusní zápletka, překrásná Selene ( Kate Beckinsale je kočka); hustej Michael Sheen jako Lucian, první z Lycanů v nový podobě a Bill Nighy, drsnej nejvyšší upír Viktor; akorát herce Scotta Speedmana nemusim,ale samotná postava je fajn, hlavně když v dalších dílech se změní v křížence. ()

Bajislaw

Upírská variace na Romea a Julii? Ani náhodou! Ústřední pár je neuvěřitelně toporný. Kate Bekinsale, jinak mimořádně schopná a krásná herečka, v tomto filmu nejen špatně hraje, ale navíc špatně vypadá, což platí pro celý film. Ošklivý a tmavý, očividně laciný béčkový akční horor. Zklamání na celé čáře. ()

johnsnow

Tak po tých romantických upirinách a vlkolačinách som sa dopracoval konečne k filmu, kde tečie krv jak šálená, upíri a vlkolaci sa chcú vybiť atď. Príbeh slušný, herecky som nenašiel nijaký slabý článok, možno Nighy trošičku ale iba trošičku slabší záporák. Neviem nájsť výtku a teším na dalšie časti. ()

blazma

Najít pro mě film o upírech, který by nebyl naprostá blbost, komedie nebo nějaká romantická slátanina. Tohle je prostě fajn akční scifi záležitost. Kate Beckinsale tady na mě neuvěřitelně dělá dojem a prostě sem se díky této její role do ní zamiloval. Zápletka ohledně ouboje upírů a vlkodlaků není nic nového. i tajná spojenectví mezi nimi. Podobně jako nalezení možnosti nějakého hybrida. To všechno je známe, ponurá a temná atmosféra v celém filmu je výborná a celkovému filmu to něco málo ještě přidá. ()

Yenefer

Něco tomu prostě chybí...zápletky by byla,ale ten scénář....prostě tomu něco chybí. Postrádá to onu eleganci, kterou můžeme vidět v některých starších filmech např. o Drakulovi. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize