Reklama

Reklama

Mušketýr

  • Česko Ve službách krále (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když mu bylo 14 let, jeho rodiče zabila královská Garda v čele s krutým Febrem. Teď je připraven pomstít smrt svých rodičů, bránit čest francouzské královny a třeba dát i život pro svou krásnou Francescu. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (89)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Známý příběh Alexandra Dumase st. o třech mušketýrech a chrabrém D'Artagnanovi odvyprávěný hongkongským stylem? Nakonec, proč ne? Fantazii se meze nekladou a ve světě filmu to platí dvojnásob. Jedno je tak už od samotného začátku jisté. V žádném případě nelze počítat s dobrodružnou romantickou atmosférou, jaká je jinak u takovýchto snímků očekávaná. Zde je ve vyprávění neobvyklý švih, zkratkovitý dějový vývoj a jedna akce střídající druhou ve stylu, jaký by nikdo neočekával. Fanoušci klasického šermu nechť raději tento snímek vynechají. Zato fanoušci hongkongských akčních filmů si přijdou na své. Ostatní budou skřípat zuby, cože to tvůrci udělali, ale dobře jim tak. Nakonec, s původním románem to kromě postav ani nemá nic společného. Příběh je záměrně zcela jiný, k čemuž se scenárista rozhodl dobře. Akční scény jsou i na tuto dobu velkolepé a tradičně hongkongsky neuvěřitelné. Celkově se jedná o snímek velice jednoduchý a to po všech stránkách. Tady jde jenom čistě o fantazii a čirou filmovou zábavu a o nic víc. ()

DonPedro 

všechny recenze uživatele

Dumas se nepáral s historií, Hyams se nepárá s Dumasem. Ze Tří mušketýrů zůstala vlastně jen jména postav, najít v ději víc než velmi volnou inspiraci je téměř nemožné – a mně je tenhle přístup milejší než nějaký další bezpohlavní přepis a’la Stephen Herek. Kromě bojových scén, které se už zasloužené pochvaly dočkaly, stojí za zmínku i kamera – takhle pěkné práce se šerosvitem je až škoda. ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem už tolik mizerných adaptací Dumasovy klasiky, že mě tohle nijak zvlášť nevyděsilo, díky soubojům bylo aspoň na co se dívat (i když jsem se též díky nim několikrát nepříčetně rozesmála) a změnit hrdinům jména, tak by to třeba ani nebylo tak zlé, protože jinak to už s předlohou nemá společného absolutně nic. Ovšem velmi připitomělý film to je a navíc mě udivuje účast Catherine Deneuve a Tima Rotha. Mají tohle zapotřebí? ()

choze 

všechny recenze uživatele

Po hvězdičce za oba za vlasy přitažené šermířské souboje (hospoda, žebříky) v hongkongském aranžmá, které jsou spolu se slibným obsazením (Deneuve, Rea, Roth) jedinými klady MUŠKETÝRA, zbytek je nudná vata. Řemeslníka Hyamse a jeho zábavná vysokorozpočtová béčka mám rád, ale tohle je jeho první film, na který se ani při nejlepší vůli nedá koukat jako na celek, ale pouze na zmíněné scény. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Tři mušketýři jako western. 1) Tři mušketýry jsem viděl v různých verzích jako dobrodružnou klasiku, díky Les Charlots jako parodickou komedii, v různých amerických vydáních jako více či méně akční podívanou, ba dokonce tuším, že někdy v 70. létech i jako porno. V podání 58letého režiséra a šéfkameramana Petera Hyamse je to, věřte, nevěřte, western. 2) Spoiler. Poté, co jeho rodiče zabije loupeživá banda (kardinálova garda) vedená hlavním záporákem Fevrem, mladého hrdinu (d´Artagnana) vychovává (!) jeho starý sluha (Planchet), který ho naučí mj. i umění jakéhosi boje kung fu (!!). Když d´Artagnan dospěje, vydává se na cestu do Města (Paříže), kde zjišťuje, že je ovládáno již zmíněnou zločineckou bandou. Hrdina v soubojích předvede nejen své umění bojovat, ale rovněž duchaplné dialogy. Rochefort: Máte zajímavý bojový styl. Kde jste ho získal? D´Artagnan: Tady a tam. Rochefort: Spíš tam, určitě ne tady. Setkání s půvabnou Francescou dodá filmu patřičný erotický náboj. Akce za osvobození města od padouchů může začít. 3) Z filmu mám pocit, jako by v rámci středoškolské soutěže autoři napsali western, možná parodii na western. Rozhovory, které vede d´Artagnan se svým koněm nebo scény, kdy Apači dobývají pevnost, promiňte, mušketýři dobývají hrad, jakoby vypadly ze seznamu nejhorších westernových klišé všech dob. Příšerným dialogům nepomohou ani známí herci a zřejmá řemeslná zručnost režiséra. Děsivý dojem završuje nízký rozpočet, díky kterému scény z kardinálova nebo královského paláce působí jakoby Česká televize natáčela další pohádku. 4) Asi je zbytečné dodávat, že s historickými fakty, která ostatně již Dumas pojímal volně spíš jen jako kulisu ke svým příběhům, nakládají tvůrci filmu naprosto nehorázně (smrt pana de Tréville, věk a složení královské rodiny, dobové oblečení atd.). 5) Tu hvězdičku nedávám za slušnou hudbu nebo pěkné soubojové scény (které se ovšem ve filmu vyjímají jako Sněhulák na Sahaře). Hvězdička je za neobyčejný filmový zážitek. Už se předem těším na Tři mušketýry ve stylu sci fi. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (11)

  • Hoci film vznikol na základe francúzskeho diela, nezískal žiadne dotácie z francúzskeho národného fondu na podporu filmu, pretože bol považovaný za komerčne orientovanú produkciu. Niečo však dostal od regionálnych vlád, ktorých územia boli zobrazené vo filme. (Arsenal83)
  • Film je rozsiahlou reimagináciou Dumasovej tvorby, ktorá znižuje dôraz na politické machinácie v prospech zápletky pomsty typickej pre moderné akčné filmy. (Arsenal83)
  • Zámok Vianden v Luxemburgu sa stal fiktívnym zámkom Duchamps, kde sa odohráva vrcholná akčná scéna filmu. Starosta Viandenu bol po natáčaní veľmi nespokojný so škodami, ktoré hrad scénami utrpel. (Arsenal83)

Reklama

Reklama