Orin Boyd sice patří v Detroitu k nejlepším policistům, má však stále problémy, protože se odmítá podřídit autoritě a případy řeší po svém, často bez ohledu na rozkazy a zákony. Při slavnostním shromáždění s projevem viceprezidenta si všimne dvou podezřelých policistů v jeho doprovodu. Opravdu jde o atentátníky, kteří se viceprezidenta vzápětí pokusí zabít. Boyd zasáhne a po divoké přestřelce politika zachrání, i když ho přitom musí shodit z mostu do řeky. Místo pochvaly je proto převelen do obávaného 15. okrsku, který řídí rázná náčelnice Annette Mulcahyová. Když jednoho večera překazí Boyd transakci drogového dealera Latrella Walkera a muže, z něhož se vyklube policista Montini, je přeložen k dopravní policii. Ukáže se však, že je při řízení dopravy naprosto neschopný. V noci se ale stane svědkem organizované loupeže padesáti kilogramů heroinu, které jsou ukradeny přímo z policejního skladu. S novým parťákem, mladým černochem Georgem Vladkem, se pustí do pátrání a dostane se na stopu Latrella Walkera, který často navštěvuje ve vězení dopadeného překupníka Shauna Rollinse. Od šéfky se také dozví o podezření na korupci mezi policisty... (TV Nova)

B!shop

Rozhodne jeden ze Seagalovo nejlepsich filmu. Cekal jsem, ze to bude zas ta klasika typu bejvalej marinak, vsechno vi nejlip atd. jako to je u vetsiny jeho novejsich filmu, ale byl sem opravdu hodne prekvapen. Seagal tu neni zas tak tlustej, choreografie souboju je celkem povedena, hlasky hodne dobry a hudba taky slusna. Je dobre, ze se celej film nebere nejak moc vazne (terapie, dopravak ...). I kdyz bych to nebral jako Seagalovku, ale jako normalni akcni film, tak i v tom pripade by to byl nadprumer, hlavne diky propracovanymu scenari a slusne napsanejm dialogum. Ja se bavil dobre, hlavne diky tomu, ze Seagal neni vsemocnej jako jinde, takze dostane i parkrat po hube, nedela budhisticky sracky a je jen obycejnej neoblibenej polda. Nicmene jedna vec tu zustala stejna jako u ostatnich jeho filmu - Seagal neumi hrat, ale tady to nastesti zachranuje DMX. ()

Expendable

Je to hodně dobrý film, Seagal tu má komnečně sobě rozvného protivníka Michaela Jai Whita ( skvělý souboj s mačetami). Seagal tu navíc má skvělou fuguru, nemá ty přebytečná kila. Děj je celkem nadprůměrný ve srovnání s ostatními díly, celosvětové kinematografie a rozpočet je také víc než slušný. Co film nehorázně ale nehorázně kazí je dost často přeřvaná hudba a příšerný Hip Hop za který jde také hvězdička dolů. ()

whack

Obleky z hadej kože, teľacina, vtipy o mŕtvych zvieratách, trápne drsňácke hlášky pseudogangstrov, vcelku nereálne obludná štvrť výzorovo podobná americkému getu 90tych rokov, preafektovaný afroameričan tláchajúci dokolečka o negroch a tlstých ritiach, proste zle. Jediným pozitívom je veľa mŕtvych skorumpovaných fízlov. ()

HAL

Je na tom brutálně vidět že to točil původně velmi schopný kameraman - protože kameru to má parádní, obzvlášť na svou dobu to muselo být mimo Asii docela zjevení, když půlka dynamičtějších scén je natočená s dutch tiltem který tady přitom vůbec nevypadá špatně. Akční scény teda rozbil střih a neschopnost půlky lidí před kamerou se pořádně bít, ale třeba honička v autech je špičková, na to jsem koukal dost překvapeně. Ale jinak je ten film slátanina, příběh splácaný z hromady nefungujících twistů, akce a pár trochu lepších komediálních scén. Za dobrý film bych to neoznačil. Ale za ještě docela rozumnou tečku za Seagalovou kariérou, po které můžeme předstírat že prostě umřel, za tu klidně jo. Protože všechno co dělal jak ve filmovém světě, tak ve svém osobním životě, to už je čirý kretenismus (on byl tedy kretén už předtím, ale tehdy to ještě schovali schopní filmaři se kterými točil) 6/10 ()

SeBig

Tak tohle je přesně podle mího gusta! Akce jak má být! Obsazení naprosto perfektní a to jsem Seagala dřív nesnášel ted se mi začal líbit DMX jako vždy se hodí do role no prostě užasný. Ze začátku to vypadá že víte přesně kdo je grázl atd.. presne to se stalo vědel sem predem kdo hraje levýho taky tomu tak bylo ale konec me docela překvapil myslim to tak že tam tech grázlu bylo vic. Taky dostali pěkně naprdel! Tak se mi to líbí když dostanou naprdel a pořádná smrt žádnej loch...prostě smrt prostě posle mího gusta..taky to mělo vtip - Anthony Anderson a Tom Arnold no prostě prdel jak má být. Trochu mi to připomínalo PS2 hry který jsem kdysi hrával jak je tam Seagal všechny rasí a ten konec prostě bum se bum tam žral sem to jak popkorn v kině....na konci jsem se dotoho tak vžil že jsem tomu filmu zatleskal!!! prostě 5 hvězd si to zaslouží o tom není pochyb!! ()

• Pri scéne, kde Orin Boyd (Steven Seagal) preskakuje auto, si Seagal poranil koleno. (Seag)
  • Keď Eva Mendez (Trish) prvý krát videla film, všimla si, že s jej postavou nie je niečo v poriadku. Na plátne síce bola ona, ale vôbec nerozprávala ako ona. Keď pátrala po dôvode, zistila, že bola predabovaná. Keď sa pýtala prečo, bolo jej povedané, že jej hlas neznel veľmi inteligentne. (drake31)
  • Natáčení v Torontu se pozdrželo, protože David Vadim byl zadržen a obviněn z pokusu o znásilnění. (Terva)