Orin Boyd sice patří v Detroitu k nejlepším policistům, má však stále problémy, protože se odmítá podřídit autoritě a případy řeší po svém, často bez ohledu na rozkazy a zákony. Při slavnostním shromáždění s projevem viceprezidenta si všimne dvou podezřelých policistů v jeho doprovodu. Opravdu jde o atentátníky, kteří se viceprezidenta vzápětí pokusí zabít. Boyd zasáhne a po divoké přestřelce politika zachrání, i když ho přitom musí shodit z mostu do řeky. Místo pochvaly je proto převelen do obávaného 15. okrsku, který řídí rázná náčelnice Annette Mulcahyová. Když jednoho večera překazí Boyd transakci drogového dealera Latrella Walkera a muže, z něhož se vyklube policista Montini, je přeložen k dopravní policii. Ukáže se však, že je při řízení dopravy naprosto neschopný. V noci se ale stane svědkem organizované loupeže padesáti kilogramů heroinu, které jsou ukradeny přímo z policejního skladu. S novým parťákem, mladým černochem Georgem Vladkem, se pustí do pátrání a dostane se na stopu Latrella Walkera, který často navštěvuje ve vězení dopadeného překupníka Shauna Rollinse. Od šéfky se také dozví o podezření na korupci mezi policisty... (TV Nova)

Skleena

Neuvěřitelná kombinace v podobě Saegalova filmu s existencí příběhové linie a občas i vtipnými hláškami. Především co se týče zmínky hlavního představitele o vlastním "xichtě šťastného muže" :) Není to úplně blbý, není tam nevkusná hudba (a to nejsem žádnej fanda danýho žánru) a dokonce tam je i svižnější, pro Stevena neobvyklá akce (pán elegán, nakládající bez kapky potu na čele). Tak nějak mi z toho v celkovém součtu vychází jeden z nejzdařilejších počinů zmiňovaného gentlemana. Klobouk dolů, blýskavě černé vlasy s copánkem ven! ()

SeBig

Tak tohle je přesně podle mího gusta! Akce jak má být! Obsazení naprosto perfektní a to jsem Seagala dřív nesnášel ted se mi začal líbit DMX jako vždy se hodí do role no prostě užasný. Ze začátku to vypadá že víte přesně kdo je grázl atd.. presne to se stalo vědel sem predem kdo hraje levýho taky tomu tak bylo ale konec me docela překvapil myslim to tak že tam tech grázlu bylo vic. Taky dostali pěkně naprdel! Tak se mi to líbí když dostanou naprdel a pořádná smrt žádnej loch...prostě smrt prostě posle mího gusta..taky to mělo vtip - Anthony Anderson a Tom Arnold no prostě prdel jak má být. Trochu mi to připomínalo PS2 hry který jsem kdysi hrával jak je tam Seagal všechny rasí a ten konec prostě bum se bum tam žral sem to jak popkorn v kině....na konci jsem se dotoho tak vžil že jsem tomu filmu zatleskal!!! prostě 5 hvězd si to zaslouží o tom není pochyb!! ()

Motinski

Seagalov najlepší film v 21. storočí ktorý si zobral efektnosť akčných scén z deväťdesiatok a pridal modernejší vizual. Veľmi obohratá zápletka s predvidatelnými zvratmi a nie moc zaujímavými postavami, no celkom funguje humor, čo som absolútne nečakal. Kľudne to odporučím ale neočakávajte niečo viac ako priemer pri ktorom sa viac zabavíte ako budete v napätí. Milo prekvapil aj DMX ako herec. ()

noriaki

V době kdy už se Steven Seagal vydal na dlouhou cestu suterénem filmového průmyslu, tak se náhodně přifařil i k téhle slušné policejní kriminálce. Režise se ujal Andrzej Bartowiak; kameraman u několika ceněných klasik. Očividně byl pilným studentem, takže během své kariéry pochytil dost na to, aby jeho film držel pohromadě, a nabídl i jakýsi přesah. Některé scény jsou laděny téměř do komedie, jiné mají skoro thrillerovou atmosféru. Seagal zapomněl na svou image nadpozemského machra, a dovolil, aby ho scénář představil i z té lidštější stránky. Dojmu to bez debat prospělo. ()

Shakers

Asi posledná dobrá Seagalovka. Po tomto natočil už iba slabé béčka, céčka, braky a hlavne stlstol. Musím povedať, že ma tento film celkom milo prekvapil a to hlavne preto, lebo Seagal tu už nie je za takého borca, akým býval v 90tkách. Tu si hlavnú rolu delí s DMXom, ale hlavne Steven je už trošičku starí a film si je toho vedomý a tak Pišta občas dostane na budku. No nemajte strach, jeho frajerské scény samozrejme nechýbajú (bitka proti dvom gorilám). Bavil ma Seagal na terapii a trošku v komediálnej podobe. Vlastne v týchto scénach ma bavil asi najviac, keďže jeho v takejto roli ťažko vidieť. Je to trošku iný akčný hrdina oproti tomu, ktorých stvárnil, no práve ta jeho neobvyklá rola ma bavila. Okrem dobrej akcie nie je núdza aj o fajn casting (v menších rolách poteší Eva Mendes, Michael Jai White, či veterán Bill Duke), ale prekvapivo, aj príbeh ma čo ponúknuť. Ja viem, Seagalovky väčšinou majú príbeh na jedno kopyto, no tento krát okrem netradičného Seagala sme dostali aspoň trošku dobrý príbeh, takže to nie je iba naháňačka za hlavným bosom, ktorého treba zabiť. Dobré hlášky tiež nechýbajú. Spokojnosť. 75% - 4* ()

• V jednej scéne prednesie Michael Jai White vetu "Najväčší trik, ktorý kedy diabol predviedol, bolo presvedčiť ľudí, že neexistuje." Replika zaznela vo filme Obvyklí podozriví (1995) a dnes je už kultová. (HUMOOOO)
  • Čtveřice DMX, Isaiah Washington, Anthony Anderson a Tom Arnold se o tři roky později znovu sešla během natáčení snímku Od kolébky do hrobu (2003), který také režíroval Andrzej Bartkowiak. (Jizni Tlapa)
  • Keď Eva Mendez (Trish) prvý krát videla film, všimla si, že s jej postavou nie je niečo v poriadku. Na plátne síce bola ona, ale vôbec nerozprávala ako ona. Keď pátrala po dôvode, zistila, že bola predabovaná. Keď sa pýtala prečo, bolo jej povedané, že jej hlas neznel veľmi inteligentne. (drake31)