Orin Boyd sice patří v Detroitu k nejlepším policistům, má však stále problémy, protože se odmítá podřídit autoritě a případy řeší po svém, často bez ohledu na rozkazy a zákony. Při slavnostním shromáždění s projevem viceprezidenta si všimne dvou podezřelých policistů v jeho doprovodu. Opravdu jde o atentátníky, kteří se viceprezidenta vzápětí pokusí zabít. Boyd zasáhne a po divoké přestřelce politika zachrání, i když ho přitom musí shodit z mostu do řeky. Místo pochvaly je proto převelen do obávaného 15. okrsku, který řídí rázná náčelnice Annette Mulcahyová. Když jednoho večera překazí Boyd transakci drogového dealera Latrella Walkera a muže, z něhož se vyklube policista Montini, je přeložen k dopravní policii. Ukáže se však, že je při řízení dopravy naprosto neschopný. V noci se ale stane svědkem organizované loupeže padesáti kilogramů heroinu, které jsou ukradeny přímo z policejního skladu. S novým parťákem, mladým černochem Georgem Vladkem, se pustí do pátrání a dostane se na stopu Latrella Walkera, který často navštěvuje ve vězení dopadeného překupníka Shauna Rollinse. Od šéfky se také dozví o podezření na korupci mezi policisty... (TV Nova)

J.Lajner

Steven Seagal se v Lovci policajtů vrací ke kořenům a hraje chlapíka jménem Orin Boyd. Poslední čestný polda v Detroitu, městě, kde korupce a obchod s drogami jen vzkvétají. Ve filmu se to hemží drsnými černochy a na každém kroku burácí hlasitý hip-hop. Jednu z hlavních rolí zde ztvárnil i populární rapový zpěvák, skladatel a příležitostný herec DMX. Právě s jeho postavou musí Seagal spojit síly, aby mohl dostat před spravedlnost své zkorumpované kolegy. Steven v prostředí plném velkých černých hochů a drsného gangsta rapu působí jako pěst na oko. Jenže to je právě ona tajná ingredience, skryté eso v rukávu. Seagalova postava je vtipná, má správné průpovídky a herec si tu dokonce dělá srandu sám ze sebe, což je věc do té doby nevídaná. Joelem  Silverem nařízená dieta mu viditelně prospěla a Steven omládl o několik let. Vypadá zde opravdu dobře a jeho postavě se dá i upřímně fandit. Jasně, jde o prachobyčejné béčko, ale solidně natočené a hlavně zábavné. Rodilý Polák Andrzej Bartkowiak režíroval i Hongkongem podbarvený akčnák Romeo musí zemřít (2000) a na Lovci policajtů je to zatraceně dobře znát. Akce je živočišná a točená hodně na efekt. Matrix (1999) zpopularizoval užití speciálních lan, díky nimž mohou herci během akce předvádět nejrůznější akrobatické kejkle. Tato lana se v postprodukční fázi digitálně odstraní a máme tu oku lahodící trik. Tuhle fintu ve filmu uplatnil i Bartkowiak a na několika místech to trochu bije do očí. Vidět padesátiletého Seagala, jak provádí stojku na jedné ruce a fajfkama přitom rozdává kopy, působí trochu úsměvně. Jinak jde ale o pohodovou oddechovku, která ani dnes neurazí a nabízí sto minut nenáročné zábavy. ()

noriaki

V době kdy už se Steven Seagal vydal na dlouhou cestu suterénem filmového průmyslu, tak se náhodně přifařil i k téhle slušné policejní kriminálce. Režise se ujal Andrzej Bartowiak; kameraman u několika ceněných klasik. Očividně byl pilným studentem, takže během své kariéry pochytil dost na to, aby jeho film držel pohromadě, a nabídl i jakýsi přesah. Některé scény jsou laděny téměř do komedie, jiné mají skoro thrillerovou atmosféru. Seagal zapomněl na svou image nadpozemského machra, a dovolil, aby ho scénář představil i z té lidštější stránky. Dojmu to bez debat prospělo. ()

Motinski

Seagalov najlepší film v 21. storočí ktorý si zobral efektnosť akčných scén z deväťdesiatok a pridal modernejší vizual. Veľmi obohratá zápletka s predvidatelnými zvratmi a nie moc zaujímavými postavami, no celkom funguje humor, čo som absolútne nečakal. Kľudne to odporučím ale neočakávajte niečo viac ako priemer pri ktorom sa viac zabavíte ako budete v napätí. Milo prekvapil aj DMX ako herec. ()

SeBig

Tak tohle je přesně podle mího gusta! Akce jak má být! Obsazení naprosto perfektní a to jsem Seagala dřív nesnášel ted se mi začal líbit DMX jako vždy se hodí do role no prostě užasný. Ze začátku to vypadá že víte přesně kdo je grázl atd.. presne to se stalo vědel sem predem kdo hraje levýho taky tomu tak bylo ale konec me docela překvapil myslim to tak že tam tech grázlu bylo vic. Taky dostali pěkně naprdel! Tak se mi to líbí když dostanou naprdel a pořádná smrt žádnej loch...prostě smrt prostě posle mího gusta..taky to mělo vtip - Anthony Anderson a Tom Arnold no prostě prdel jak má být. Trochu mi to připomínalo PS2 hry který jsem kdysi hrával jak je tam Seagal všechny rasí a ten konec prostě bum se bum tam žral sem to jak popkorn v kině....na konci jsem se dotoho tak vžil že jsem tomu filmu zatleskal!!! prostě 5 hvězd si to zaslouží o tom není pochyb!! ()

Dever

Soundtrack Jeff Rona: 1. No Sunshine - DMX ,2. State To State - Black Child featuring Ja Rule ,3. Gangsta Tears - Nas ,4. We Got - Trick Daddy featuring Trina ,5. Party - Sincere faturing Timbaland ,6. It's On Me - Ideal ,7. They Don't Fuck Wit U - Three 6 Mafia featuring Pat ,8. Walk With Me - Big Stan featuring DMX ,9. 1-2-3 - Memphis Bleek ,10. Bust Your Gun - The Lox featuring Styles and Sheek ,11. Steady Grinding - Mack 10 featuring Cash $$ Millionaires ,12. Incense Burning - Playa ,13. Off Da Chain Daddy - Drag On featuring Aja ,14. Hell Yeah - Outsiderz 4 Life ,15. Hey Ladies - Lady Luck featuring Redman ,16. Fo All Y'All - Caviar featuring WC ,17. Dog 4 Life - Iceberg , ()

• Drag-On, ktorý hraje postavu Shaun Rollins, je v skutočnosti raper, ktorý patrí do skupiny Ruff Ryders. Do tej skupiny patrí aj raper DMX. (Seag)
  • Michael Jai White v jednom rozhovore uviedol, že produkčný a režisér po ňom chceli, aby ublížil Stevenovi Seagalovi pri záverečnej bojovej scéne. Vraj ho neznášajú a boli by radi, keby sa ho zbavili. Samozrejme, že to Jai White odmietol urobiť. (DJ Rocco iNc)
  • O bojovou choreografii se postarali sami protagonisté filmu Steven Seagal a Michael Jai White. (ČSFD)