Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Gilmour93

Je rychlý (jsi-li padouch, řekneš "Jet" a "Li" dodáš, až ti vytáhnou dráty z čelisti), vnáší hongkongské prvky do amerického fotbalu a dovede udělat live rentgen fraktury, ale uprostřed Bartkowiakových gangsta raperů doplácí na málo solidní akce a přehršel žvanění. Z tohoto soudku mi tak Od kolísky na cintorín bohatě stačilo.. ()

Dever

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Try Again - Aaliyah ,2. Come Back In One Piece - Aaliyah ,3. Rose In A Concrete World (J Dub Remix) - Joe ,4. Rollin' Raw - BG ,5. We At It Again - Timbaland & Magoo ,6. Are You Feelin' Me? - Aaliyah ,7. Perfect Man - Destiny's Child ,8. Simply Irresistable - Ginuwine ,9. It Really Don't Matter - Confidential ,10. Thugz - Mack 10 ,11. I Don't Wanna - Aaliyah ,12. Somebody Gonna Die Tonight - Dave Bing ,13. Woozy - Playa ,14. Pump The Brakes - Dave Hollister ,15. This Is A Test - Chante Moore ,16. Revival - Non-A-Miss ,17. Come On - Blade ,18. Swung On - Stanley Clarke ()

dawe04

Další z pokusů Jeta Liho posadit (nakopat?) Ameriku na zadek. A zase se podobně jako v "Od Kolébky do Hrobu" hraje zejména podle afroamerických pravidel (viz výběr herců a hip hopový soundtrack). Tentokráte to není tak zlé, zejména díky pár vtipným momentům, okouzlující Aaliyah a energickým bitkám, na druhé straně prostoduchý scénář a amatérská režie - řekněme si to narovinu, třetí hvězda pouze za Jeta, který si ji ze mě vymlátil:-) ()

Lacike

Jetova velka hollywoodska solovka, ktoru si vysluzil od Silvera po ucinkovani v jeho serii Lethal Weapon 4. Bohuzial sa mu Silver prilis dobre neodvdacil. Jet tu nema poriadnu sancu predviest svoje schopnosti, kedze bitky su az absurdne predratovane v style Matrixu, ktory bol v tej dobe v kurze a kde take sceny davali zmysel. Takze Jet je vo väcsine bitiek zaveseny na lanach ako gasparko a castokrat nezmyselne meni trajektoriu a miestami vyzera jak keby bol cely CGI. Len v zaverecnom suboji s Russellom Wongom ma prilezitost predviest sa trochu na zemi. Ale po chvili aj tam zacne lietat a robit somariny. Z bitiek ma najviac bavila ta v ktorej superov postupne zviaze vsetkym co ma po ruke. Aj ked je znova zbytocne predratovana, tak aspon pôsobi komicky v style Jackieho Chana. No a z ostatnych akcnych scen ma najviac zaujala jedna solidna nahanacka s motorkou. Zvysok je predratovany podpriemer. A pritom tu vlastne ani vela akcnych scen nie je. Ovela viac sa tu keca a riesi sa spor medzi ciernymi a zltymi gangstermi. V centre pribehu mala snad byt romanticka linia medzi Jetom a Aaliyah jak z Romea a Julie, ale ta nakoniec vyznie dostratena. Takze cela zapletka pôsobi dost nezazivne a stopaz je brutalne prestrelena. Dokonca ani obcasna snaha o humor vsetkych tych pseudovtipnych negrov prilis nevychadza. Pred rokmi som to povazoval aspon za solidny priemer. Dnes uz je to pre mna strasne nudny podpriemer. 4/10. ()

Arsenal83

Romeo musí zomrieť, to vieme už od čias Shakespeara, ale prečo nakoniec zomrela Aaliyah? V tom je krutosť osudu, kariéra len začínala, ale mysliac si, že za peniaze môžem všetko si nakoniec zobralo svoju cenu - presvedčili pilota bez licencie, aby vzlietol s nadváhou 320 kg, fakt blázni. Inak film o kopancoch do hlavy a tvrdých rečiach v štýle DMX (vlastne už ani ten nie je medzi nami...). Takže nakoniec je film dobré pozrieť len tak spätne na hercov, ktorí ešte mohli žiť a žiaľ už nežijú. Herecké výkony to ale veľmi neboli. Ale úžasná pesnička Try Again navždy ostane skvelou pamiatkou aj na film aj na speváčku Aaliyah. ()

• Producentovi Joelovi Silverovi vadilo, že v hollywoodskych filmoch nie je nič čerstvé a originálne. Inšpiráciu začal hľadať v kinematografii z Hongkongu. (Real Tom Hardy)
  • Podobná scéna ako tá, v ktorej Han (Jet Li) používa hasičskú hadicu, sa objavila aj vo filme Kuriér 2 (2005). (m.a.t.o.)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera